Εκπομπή Travelstories - επεισόδιο 2 - Μελβούρνη Top 5 & Bottom 5

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δεύτερο επεισόδιο στην εκπομπή μας, στο οποίο πάλι με τον @Traveller συζητάμε για την αγαπημένη μας Μελβούρνη, και σας δίνουμε ένα τοπ 5 αγαπημένων χαρακτηριστικών της ο καθένας, αλλά και ένα bottom 5 με τα πράγματα που προτείνουμε να αποφύγετε :)

Θυμίζω το πρώτο επεισόδιο εδώ: https://www.travelstories.gr/community/threads/Εκπομπή-travelstories.63477/

Για να λαμβάνετε άμεσα ειδοποιήσεις στο YouTube όταν ανεβαίνει ένα νέο επεισόδιο, κάντε subscribe στο κανάλι μας εδώ: https://www.youtube.com/user/taksidia

Φύγαμε:

 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ήμουν στη Μελβούρνη περίπου δύο εβδομάδες τον Δεκέμβρη για επίσκεψη σε συγγενείς, για το Oakleigh έχετε τόσο δίκιο, βίωσα να τρώω μπακλαβά και να πίνω φραπέ ακούγοντας λαϊκά στις 11 το βράδυ. ήταν τόσο cult που είχε πλάκα :)
επίσης, για τα hook turns παραπονιόταν μέχρι και ο μεγαλωμένος στη Μελβούρνη θείος μου.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
:clap:Δεν μας κουράσατε καθόλου! Ενδιαφέρουσα και η δεύτερη εκπομπή !
Θα έλεγα το αντίστοιχο για την λοιπή Αυστραλία, έτσι για να ταξιδέψουμε και νοερώς παραέξω, θα ήταν το ίδιο (ίσως και περισσότερο) ενδιαφέρον!!:);)
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
πολλά συγχαρητήρια για το περιεχόμενο της εκπομπής. Εννοείται περιμένουμε μια πιο γενικευμένη αναφορά σε παραπάνω μέρη της Αυστραλίας. Αν έρθουμε προς τα εκεί δεν θα μείνουμε μόνο στην Μελβούρνη.
Ο traveler στο forum είναι ενεργό μέλος? Κάνοντας αναζήτηση βρήκα τελευταίο του Post πριν από αρκετό διάστημα.
Πταίσμα αλλά επειδή είμαι γκρινιάρης...αν μπορείτε διορθώστε λίγο τον ήχο.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστούμε για το ταξίδι που μας πήγατε.Πολύ καλή αναφορά στα καλά και τα κακά της πόλης
 

10900km

Member
Μηνύματα
392
Likes
4.189
Παρά το – μάλλον δυστυχώς – περιορισμένο attention span μου, την εκπομπή την είδα όλη, ευχάριστα, και με αμείωτο ενδιαφέρον. Όπως δε έγραψαν κι άλλα παιδιά, κι εμένα μου αρέσει η ιδέα να κάνετε σε επόμενη εκπομπή ένα top/bottom 5 για ολόκληρη την Αυστραλία.
 
Last edited:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μου άρεσαν και οι δύο εκπομπές σας, και εσείς!
Δε σου μιλάω στον πληθυντικό Def, αναφέρομαι και στον traveller :bleh:
Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλες εκπομπές και με άλλους καλεσμένους αλλά και οι δύο σας μια χαρά είστε!
Ευχαριστούμε :)
 

evpap

Member
Μηνύματα
25
Likes
108
Τι όμορφα που μας ταξιδέψετε!!! Ευχαριστούμε πολύ ειδικά δεδομένου των συνθηκών !!! Δυο νέοι τηλεοπτικοί αστέρες γεννιούνταν :clap::clap::xalara::xalara:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.844
Likes
14.004
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μόνο και μόνο για την παρέλαση των πιγκουίνων η κόρη μου θέλει να πάμε στην Αυστραλία και της το έχω υποσχεθεί,, μη μας το ισοπεδώνετε !!
Κατά τα άλλα ανυπομονούμε !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μόνο και μόνο για την παρέλαση των πιγκουίνων η κόρη μου θέλει να πάμε στην Αυστραλία και της το έχω υποσχεθεί,, μη μας το ισοπεδώνετε !!
Κατά τα άλλα ανυπομονούμε !
Καλα σε ολο τον πλανητη βλεπεις πιγκουινους, εκει πρεπει να την πας? Εκει να την πας να δει τους μυθους Def + Traveller...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom