Εκπομπή Travelstories

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειμαι ακριβη. Ο @Defkalion αποκλειεται να τα πληρωσει. Οποτε ζητηστε κατι φθηνοτερο.
Νομίζω το σοσιαλιστικό σου βαθύτερο εγώ ένα σκόντο θα το κάνει, συντρόφισσα.

Λοιπόν να πω κι εγώ τη γνώμη μου:
- Η διάρκεια των 20 λεπτών ήταν ό,τι έπρεπε για μένα
- Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος, αλλά πλέον η όλη συζήτηση για τα όσα προκαλεί η κορώνα με κουράζει. Θα ήθελα εκπομπές με καθαρά ταξιδιωτικό περιεχόμενο. Καμία αναφορά σε μακαρόνια, κωλόχαρτα, καραντίνες και SMS. Όχι τίποτε άλλο, να βλέπονται οι εκπομπές και αφού τελειώσει όλο αυτό το τσίρκο
- Εξαιρετική η ιδέα για παρεμβάσεις με ερωτήσεις
- Εμένα θα μου άρεσε όχι τόσο να βγει ο καθένας και να πει το πώς πέρασε σε ένα προορισμό, που είναι λίγο μονόλογο και προτιμώ να το διαβάζω παρά να το δω τηλεοπιτκά, αλλά κάτι πιο σύνθετο. Π.χ συζήτηση για την καλύτερη κουζίνα, το τοπ-5 χωρών σε φύση, το τοπ-5 προορισμών που θέλουμε να πάμε, δεν ξέρω, κάτι συγκριτικό που να ανακατεύει πολλούς προορισμούς
- Γνώμη μου, όχι πάνω από 3 συνομιλητές, δε νομίζω να βλέπεται πολύ εύκολα με περισσότερους
Θα σκεφτώ κι άλλα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
και εμεις τη διαβασαμε εσυ το ξεχασες??
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συμφωνώ κι εγώ με τον @Yorgos τόσο στη θεματολογία όσο και στα 20 λεπτά, και με αυτόν προτείνω να αρχίσουμε -παρόλο που σε 20' δε θα προλάβαινε να μας μιλήσει για το φαγητό και τη ζωή στην Κούβα. Γενικότερα, θα με ενδιέφερε να μιλήσουν άνθρωποι που ζουν σε χώρες με διαφορετική κουλτούρα, όσοι εντρυφούν στις ξένες κουζίνες των χωρών που επισκέπτονται και όσοι παρακολοθούν διάφορες θρησκευτικές τελετουργίες και πρακτικές. Για το φαγητό θα θέλαμε άλλη μια συνέντευξη με τον μάστερ του είδους Traveller!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ κι εγώ με τον @Yorgos τόσο στη θεματολογία όσο και στα 20 λεπτά, και με αυτόν προτείνω να αρχίσουμε -παρόλο που σε 20' δε θα προλάβαινε να μας μιλήσει για το φαγητό και τη ζωή στην Κούβα. Γενικότερα, θα με ενδιέφερε να μιλήσουν άνθρωποι που ζουν σε χώρες με διαφορετική κουλτούρα, όσοι εντρυφούν στις ξένες κουζίνες των χωρών που επισκέπτονται και όσοι παρακολοθούν διάφορες θρησκευτικές τελετουργίες και πρακτικές. Για το φαγητό θα θέλαμε άλλη μια συνέντευξη με τον μάστερ του είδους Traveller!
Συνέντευξη για το φαγητό στην Κούβα με χρόνο ανω των 30" μάλλον πλεοναζει. Προσωπικά ετσι κι αλλιως δεν εχω επιθυμία να βγω στο γυαλί κι ακόμη λιγότερο να μιλήσω για την Κούβα δημοσίως.

Στα πρακτικά, εμένα θα μου άρεσε μια σχετικά ελεύθερη συζήτηση από 2-3 συμφορουμιτες για την αγαπημένη τους ήπειρο, γιατοπ-3 χωρών ή για τα ταξιδιωτικά τους απωθημένα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Χαίρομαι που σας αρέσει η ιδέα. Σίγουρα δε θα μιλάμε για τον ιό, απλά το πρώτο επεισόδιο ήταν χωρίς προετοιμασία και επικεντρωθηκαμε στην επικαιρότητα. Ετοιμάζω θεματικές εκπομπές και ελπίζω να έχουμε νέα επεισόδια σε τακτική βάση.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χαίρομαι που σας αρέσει η ιδέα. Σίγουρα δε θα μιλάμε για τον ιό, απλά το πρώτο επεισόδιο ήταν χωρίς προετοιμασία και επικεντρωθηκαμε στην επικαιρότητα. Ετοιμάζω θεματικές εκπομπές και ελπίζω να έχουμε νέα επεισόδια σε τακτική βάση.
Μπορούμε να ψηφίσουμε και για τα θέματα που θα συζητηθούν;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μπορούμε να ψηφίσουμε και για τα θέματα που θα συζητηθούν;
Ναι το έχω στο μυαλό μου να το κάνουμε και αυτό, αλλά θέλω πρώτα να βεβαιωθώ ότι μπορούμε να έχουμε τακτικά εκπομπή. Άσε να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε commit που λένε και στο χωριό μου.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Το φορουμ εξελισσεται και μαζι με αυτο και τα μελη του..... Παρα παρα πολυ καλη ιδεα!! Το οπτικοακουστικο ερεθισμα σιγουρα ειναι πιο δυνατο απο ενα απλο κειμενο.

Συμφορουμιτες που διαμενουν μονιμα στο εξωτερικο μπορουν να μας παρουσιασουν τη πολη τους και κατ’επεκταση τη χωρα τους καθως και να δωσουν πολλα και ιδιαιτερα tips για τους υποψηφιους ταξιδιωτες.

Και επιτελους ξεφευγουμε απο την καθημερινη (κουραστικη πολλες φορες) και απροσωπη πληκτρολογηση. Θα δουμε και πολλα προσωπα!! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom