Εκπομπή Travelstories

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Πάντως αν μου επιτρέπεται η παρέμβαση, θα ήθελα να δω πιο προσιτούς, σε εμάς τους Ευρωπαίους, προορισμούς.
Δεν λέω για παράδειγμα Ρώμη, Παρίσι, Λονδίνο κτλ..., που είναι κάπως πιο κοινοτυποι, αλλά θα ήθελα να δω για προορισμούς τύπου Ρωσία/υπερσιβηρικό, ΝΑ Ασία, Ιαπωνία, Καραϊβική, νότια Αμερική...
Προσωπικά εγώ το Βανουάτου και τη νέα Ζηλανδία δεν πρόκειται να τα επισκεφθώ ποτέ. Μου αρεσαν όμως και αυτά τα επεισόδια, είχε ένα ενδιαφέρον που γνώρισα αυτές τις χώρες μέσα από τα μάτια σας...
Μιλάω μόνο για εμένα, δεν ξέρω αν αποτελώ αντιπροσωπευτικό δείγμα.

Σκεφτείτε επίσης και τοπ5 ή τοπ10 αγαπημένων πόλεων, χωρών ή ταξιδιών σας.

Επίσης τους must προορισμούς που πρέπει να επισκεφθεί ένας ταξιδιώτης. Κάτι σαν το επεισόδιο με τον εξωγήινο, αλλά από την σκοπιά ενός Έλληνα τουρίστα/ταξιδιώτη.
Λαμβάνοντας δηλαδή υπόψιν και παράγοντες όπως απόσταση, κόστος, ευκολία ταξιδιού για πρώτα ταξιδιωτικά βήματα και μετά για πιο προχωρημένους κτλ...

Άλλη ιδέα είναι επίσης loves&hates για περισσότερους προορισμούς.

Επίσης θα είχε ενδιαφέρον ένα q&a.

Αυτά είναι θέματα που θα ενδιέφεραν εμενα, και πάλι λέω ότι δεν ξέρω αν αποτελώ αντιπροσωπευτικό δείγμα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όλα αυτά που λες είναι μέσα στα πλάνα, καλά κάνεις και τα αναφέρεις :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εγώ θα συμφωνήσω. Όσο ωραίες και αν είναι οι εκπομπές και τα λέτε ωραία, ο προορισμός είναι αυτός που θα τραβήξει το ενδιαφέρον του κόσμου. Όπως και να το κάνουμε η Νέα Ζηλανδία και η περιοχή γενικά είναι τελείως απρόσιτη σχεδόν για όλους. Οκ γιατί όχι να μάθουμε και γι'αυτές τις χώρες αλλά νομίζω πως κάτι πιο δημοφιλές θα είχε περισσότερη απήχηση. Ο τράβελερ είναι γνώστης της Ευρώπης οπότε γιατί όχι και εκπομπές με ευρωπαϊκούς προορισμούς με διάφορα θέματα όπως το φαγητό. Και η Ευρώπη έχει εναλλακτικούς προορισμούς. Τόση γνώση έχει ο Γιώργος για την Ισπανία, γιατί να μην αφιερωθεί ένα επεισόδιο. Επίσης θα ήθελα αφιέρωμα για Βόρειο Κορέα και Τουρκμενιστάν. Επίσης και για τα άλλα σταν και την Ασία γενικά αλλά και λατινική Αμερική.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δε βλέπω πολύ ζήτηση για την εκπομπή.... αν σας υποσχεθώ @Traveller και @Yorgos μαζί στο ίδιο επεισόδιο μήπως γίνει τίποτε; o_O
Μπαα...τι μας περάσατε? Για τίποτα ταξιδιωτικό φόρουμ?:rolleyes: Τέλος πάντων αν τελικά την κάνετε την εκπομπή, φροντίστε να μην ξεπερνάει τα είκοσι λεπτά, γιατί σύμφωνα με την πλειοψηφία, κουραζόμαστε να ακούμε για ταξίδια..:bash:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, παρακαλώ κι εγώ για ένα αφιέρωμα στην περιοχή!
Ωραία ιδέα. Ας πούμε τι; Τα χάιλάιτς κάθε χώρας, τα αγαπημένα σε όλη την ήπειρο, τι θα κάναμε αν είχαμε 3 μήνες στη Λατινική Αμερική, ένα τοπ από κάθε κατηγορία (καλύτερη πόλη, παραλία, κουζίνα, εθνικό πάρκο, άνθρωποι, μεγαλύτερη έκπληξη, χώρα-απογοήτευση), τι από όλα αυτά;
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Ωραία ιδέα. Ας πούμε τι; Τα χάιλάιτς κάθε χώρας, τα αγαπημένα σε όλη την ήπειρο, τι θα κάναμε αν είχαμε 3 μήνες στη Λατινική Αμερική, ένα τοπ από κάθε κατηγορία (καλύτερη πόλη, παραλία, κουζίνα, εθνικό πάρκο, άνθρωποι, μεγαλύτερη έκπληξη, χώρα-απογοήτευση), τι από όλα αυτά;
θα γούσταρα ενα ντιμπειτ μεταξύ γιωργου και τραβελερ, σε θεμα που εχουν αντιθετες προσεγγίσεις, κάτι θα υπάρχει
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Ωραία ιδέα. Ας πούμε τι; Τα χάιλάιτς κάθε χώρας, τα αγαπημένα σε όλη την ήπειρο, τι θα κάναμε αν είχαμε 3 μήνες στη Λατινική Αμερική, ένα τοπ από κάθε κατηγορία (καλύτερη πόλη, παραλία, κουζίνα, εθνικό πάρκο, άνθρωποι, μεγαλύτερη έκπληξη, χώρα-απογοήτευση), τι από όλα αυτά;
Εγώ θα ήθελα ένα για τη μεγαλύτερη έκπληξη και τη μεγαλύτερη απογοήτευση στη περιοχή. Έχει τη φάση του το όλο ζήτημα. Νταξει και ένα με tourist traps θα είχε ενδιαφέρον επίσης.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
θα γούσταρα ενα ντιμπειτ μεταξύ γιωργου και τραβελερ, σε θεμα που εχουν αντιθετες προσεγγίσεις, κάτι θα υπάρχει
Στα προσεχώς.

Αλλά σκοπός είναι να τσακωθεί και κανένα άλλο ζευγάρι, ακούω προτάσεις.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Στα προσεχώς.

Αλλά σκοπός είναι να τσακωθεί και κανένα άλλο ζευγάρι, ακούω προτάσεις.
θελουμε Α εθνική λόγω ιστορίας και αριθμού σφραγίδων στα διαβατήρια, χωρις να εξαιρούνται βέβαια άλλα ζευγάρια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom