Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Samion

Member
Μηνύματα
10.410
Likes
9.340
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
H αξία τους δεν είναι 30 ευρώ αλλά 25% έκπτωση (αγορές από 120 και άνω).
Αυτα που εχω στο μειλ μου, τα 2 τελευταια δηλ, τα οποια και χρησιμοποιησα εδιναν -30Ε. Αυτο ειναι το θεμα? Τα κουπονια εχουν αξια, τελος. Αν δεν μας βολευουν προσωπικα δεν δικαιουμαστε να προσπαθουμε να τα απαξιωσουμε δημοσιως. Καντε κριτικη στην εταιρεια γιατι δεν βαζει κουπονια των -200Ε.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.302
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Από 140 ευρώ και πάνω η αποψινή έκπτωση...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αντε-αντε εκπτωθήτε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
είναι η πρώτη φορά που ίσως χρησιμοποιήσω τον εκπτωτικό κωδικό μου. βρίσκω το ξενοδοχείο στη Brugge που έκλεισα για 2 βραδιές από το booking, 50 ευρώ λιγότερα αν το κλείσω μέσω της airfast και χρησιμοποιήσω τον κωδικό μου. τι λέτε να το κάνω?????
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Να το κάνετε και να αγοράσετε με το 50ρικο σοκολάτες! Τι το συζητάτε, όπου να'ναι φεύγετε!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αν σου πω ότι περίμενα την απάντησή σου και την προτροπή σου, τι θα έλεγες.
θα το κάνω λοιπόν και σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλη μου.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πρεπει να σας αναφερω οτι εχω κανει απιστευτες ταρζανιες με τα κουπονια της airfast, αυτα χωρις περιορισμους... Ενδεικτικα μονο να σας πω...Αθηνα-Ηρακλειο 7 ευρω,Ηρακλειο-Αθηνα 12 ευρω με aegean χαχαχα...
Εντάξει, αυτό δεν είναι τίποτα... την προηγούμενη βδομάδα έκλεισα 3 εισιτήρια με aegean στη διαδρομή Θεσσαλονίκη -Αθήνα με 3,50 ευρώ το πρώτο, με 5,50 το δεύτερο και με 0 ευρώ το τρίτο:)

από πότε δέχεται χρεωστική? Όταν είχαν πρωτοβγεί τα κουπόνια και δοκίμασα να κάνω κράτηση με χρεωστική έγινε κανονικά η κράτηση και μετά με πήραν τηλέφωνο ότι θα μου την ακυρώσουν γιατί δέχονται μόνο πιστωτική. Ότι θέλουν κάνουν μου φαίνεται...
Μη μου λες τέτοια... Πόσο καιρό μετά σε πήραν τηλέφωνο; Ήταν για ξενοδοχείο υποθέτω και όχι για αεροπορικό. Έχω κλείσει κάποιες πτήσεις τις τελευταίες βδομάδες με χρεωστική χωρίς κανένα πρόβλημα.
 
Last edited by a moderator:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μη μου λες τέτοια... Πόσο καιρό μετά σε πήραν τηλέφωνο; Ήταν για ξενοδοχείο υποθέτω και όχι για αεροπορικό. Έχω κλείσει κάποιες πτήσεις τις τελευταίες βδομάδες με χρεωστική χωρίς κανένα πρόβλημα.
με πήραν μέσα στην επόμενη ώρα. αφορούσε πτήση η κράτηση μου. Πραγματικά δεν ξέρω τί γίνεται με αυτούς..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
με πήραν μέσα στην επόμενη ώρα. αφορούσε πτήση η κράτηση μου. Πραγματικά δεν ξέρω τί γίνεται με αυτούς..
Ε, τότε μάλλον τη γλύτωσα γιατί έχουν περάσει αρκετές μέρες από τότε που έκανα την κράτηση. Μπορεί πλέον να δέχονται και χρεωστική γιατί, απ'ό,τι είπες, αυτό σου συνέβη αρκετό καιρό πριν, με τα πρώτα κουπόνια.
 

matsas78

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.205
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
έκλεισα 5 φορές με χρεωστική της Πειραιώς , αεροπορικά και ξενοδοχεία . Την τελευταία φορά που δοκίμασα για ξενοδοχείο δεν την δεχόταν . Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν δέχονται όλες τις χρεωστικές . Εξήγησα ότι πριν 5 λεπτά είχα κλείσει με την ίδια κάρτα αεροπορικό , αλλά δεν έβγαλα άκρη .
 

traveller_eu

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Εντάξει, αυτό δεν είναι τίποτα... την προηγούμενη βδομάδα έκλεισα 3 εισιτήρια με aegean στη διαδρομή Θεσσαλονίκη -Αθήνα με 3,50 ευρώ το πρώτο, με 5,50 το δεύτερο και με 0 ευρώ το τρίτο:)
Καλά στα χωρίς περιορισμούς ήταν φοβερά.
Αλλά και τώρα άν είσαι "καμμένος" πάλι βρίσκεις καλές τιμές με τα κουπονια.
Με τα τελευταια κουπονια γλύτωσα συνολικά πάνω απο 200 ευρω για πακετα διακοπων σε Βαρκελώνη και σε Παρίσι

Αυτο ειναι απλο...να στο κανω πιο δυσκολο?
Εισητηριο της ΑΖ στα 280 Ε στο σαιτ. Στη μηχανη αναζητησης με λινκ του πρακτορειου στα 270. Στο απευθειας λινκ του πρακτορειου στα 260. Αν πληρωσεις με diners στα 240.
Μέσα δεν μπαίνει
Πάντως είναι πάντα 10 ευρω πιο ακριβη απο ανταγωνιστικο site.Εγω κλεινω απο άλλο site που την ιδια πτηση μετ επιστροφης μου την δινει 20 ευρω πιο φθηνη και αν εχω και κουπονι τους παει στα 40 ευρω. Απο την air κλεινω μονο αν εχω κουπονι 40 ευρω τουλαχιστον . Ξενοδοχειο σε καμμια περιπτωση. Υπαρχουν πολυ καλυτερα sites για ξενοδοχεια και με τρομερες προσφορες

Εγώ πάντως αν δεν έχει φθηνότερη τιμή στο μέλλον και έχει την ίδια με άλλες σελίδες (δε συζητάμε καν για υψηλότερη) δε θα προτιμήσω να κλείσω από εκεί αν δε κάνουν κάτι με το interface, με τις μηχανές αναζήτησης κτλ.
Π.χ. δίνουν ελάχιστο χρόνο για να συμπληρώσεις τα στοιχεία και να κάνεις την κράτηση και ζητάνε περισσότερα στοιχεία από άλλα σαιτ με αποτέλεσμα μέχρι να τα συμπληρώσω να εξαντλείται ο χρόνος και μόλις πατάω να με βάζει να ξαναψάξω. Π.χ. τα γενέθλια σε κοντινές πτήσεις γιατί τα ζητάνε; Άλλες σελίδες είναι πολύ πιο εύχρηστες..
Επίσης δε μαρέσει ο τρόπος που εμφανίζονται τα ξενοδοχεία. Δεν έχει καμία περιγραφή σε κάθε είδος δωματίου, απλά την τιμή..Έτσι πρέπει να κοιτάω ταυτόχρονα στο booking και να μαντεύω
την αναλογία για να δω φωτος παροχές κτλ.
Και η επιβεβαίωση που έρχεται μου δημιουργεί ανασφάλεια μήπως έχω πρόβλημα στο ξενοδοχείο. Δε λέει τα πάντα αναλυτικά και δεν υπάρχει επιλογή να την εκτυπώσω στα αγγλικά (τουλάχιστον δε τη βρήκα). Επίσης δε δίνουν επιλογή να κάνεις αλλαγές/ακυρώσεις μόνος σου (όπως έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα) και πρέπει να περιμένεις 10 λεπτά σε γραμμή αναμονής αν θες να κάνεις κάτι που στις άλλες σελίδες γίνεται πανεύκολα..
Καλά κάνουν και επενδύουν σε κουπόνια για να μαζέψουν κόσμο και να τους συνηθίσουμε αλλά αν δεν επενδύσουν και σε άλλα πράγματα δε νομίζω να κρατήσουν τη πλειοψηφία του κόσμου όταν τα κουπόνια σταματήσουν.
Ξενοδοχειο σε καμμια περιπτωση. Υπαρχουν πολυ καλυτερα sites για ξενοδοχεια και με τρομερες προσφορες
 
Last edited by a moderator:

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ξενοδοχειο σε καμμια περιπτωση. Υπαρχουν πολυ καλυτερα sites για ξενοδοχεια και με τρομερες προσφορες
Δώσε καμιά φρέσκια ιδέα γιατι στα γνωστά (booking, trivago, expedia) φοβερές προσφορές δεν εχω βρεί.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom