Ελβετία Ελβετία

intacto24

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα σε όλη την παρέα...Είμαι νέο μέλος και ψάχνω πληροφορίες σχετικά με Ελβετία...θα ταξιδέψω 7 μέρες τον Δεκέμβριο με προορισμό την Ζυρίχη..Κλείσαμε 4 διανυκτερεύσεις στο Saint Moritz και 3 στην Ζυρίχη..Τι μου προτείνετε να κάνω?Να κράτησω την ζυρίχη η να αλλάξω την κράτηση για Βέρνη γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα..είναι κοντά η Βέρνη από την Ζυρίχη με το τρένο?Και από το Saint Moritz τι επιλογές έχω στην 4τραήμερη παραμονή μας?

Ευχαριστώ
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
νομιζω μονο να κανεις σκι....δεν γνωριζω και πολλα γιατι θα παω και εγω δεκεμβριο και θα μαθω...ας απαντησουν οι ειδημονες αν κάνω λάθος.....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
3 στην Ζυρίχη..

αν επιτρεπεται σε ποιο ξενοδοχείο εχετε κλεισει στην ζυρίχη...?
εμεις θα μεινουμε 5 βραδιες εκει και θα επικεντρωθουμε στην πόλη...μετά στην βέρνη στην λουκέρνη και στην βασιλεία...και θα βαλουμε και μια ημερησια στο χούρ και λιχνενσταιν...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σε όλη την παρέα...Είμαι νέο μέλος και ψάχνω πληροφορίες σχετικά με Ελβετία...θα ταξιδέψω 7 μέρες τον Δεκέμβριο με προορισμό την Ζυρίχη..Κλείσαμε 4 διανυκτερεύσεις στο Saint Moritz και 3 στην Ζυρίχη..Τι μου προτείνετε να κάνω?Να κράτησω την ζυρίχη η να αλλάξω την κράτηση για Βέρνη γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα..είναι κοντά η Βέρνη από την Ζυρίχη με το τρένο?Και από το Saint Moritz τι επιλογές έχω στην 4τραήμερη παραμονή μας?

Ευχαριστώ
Το St Moritz είναι εξαιρετικό για relax & κυριλέ σκι (και κοσμική ζωή, εννοείται). Αν πήγαινες καλοκαίρι, θα είχες κι άλλες επιλογές, όπως hiking στο βουνό, ή εξερεύνηση της πανέμορφης κοιλάδας Engandin (& των γύρω ορεινών διαβάσεων, που είναι από τις ομορφότερες τις Ελβετίας) με αυτοκίνητο.

Μείνε Ζυρίχη, και κάνε ημερήσια εκδρομή (αλλά full day όμως...) στη Βέρνη. Είναι γύρω στην ώρα με το Τρένο, αν θυμάμαι καλά (check στο SBB: Home - Online-Fahrplan, Ticket Shop, Reisen buchen, Online-Reiseb?ro ).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
3 στην Ζυρίχη..

και θα βαλουμε και μια ημερησια στο χούρ και λιχνενσταιν...
Tσάμπα κόπος το Λιχτενστάιν... η Βαντουζ έχει τα χάλια της... αν διαλέξεις το Kουρ βάλε στο πρόγραμμα το αλπικό τρένο προς την Αρόσα... απείρως καλύτερη επιλογή...
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
παιδια καλησπερα.και εγω θα παω ζυριχη 6 ιανουαριου για 4 μερες.μπορει καποιος να μας δωσει λιγες πληροφοριες σχετικα με την πολη.μετακινησεις κανενα ησυχο μαγαζι για ποτο,και κανενα καλο για φαγητο.εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ακριβη.περιμενω πληροφοριες.σασ ευχαριστω.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
στο χούρ

σορρυ παιδιά....saint gallen ηθελα να πω....
και απο εκει να πηγαιναμε μια βολτα βαντουζ...
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
187
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
σκέφτομαι να πάω Ελβετία τον Οκτώβριο αλλά δεν ξέρω από ποίο αεροδρόμιο να πάω Λοζάνη από Μιλάνο ή Ζυρίχη;
 

elie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος που έχεις αποκλείσει τη Γενεύη, αλλά είναι το πιο κοντινό αεροδρόμιο για τον προορισμό σου...
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
187
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
θα πάω από Κύπρο και οι κυπριακές αερογραμμές έχουν πτήση μόνο για Ζυρίχη και μιλάνο. :(
Από τα 2 πιο είναι το πιο κοντινό?
Αρχές Οκτωβρίου είναι καλή εποχή για Ελβετία;
 

elie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Η Ζυρίχη είναι σαφώς πιο κοντά.
Δεν έχω πάει Οκτώβριο. Πήγα τον Ιούνιο και (για μένα) ήταν ιδανικά. Ψάξε στο Google για τις συνήθεις καιρικές συνθήκες τον μήνα που σε ενδιαφέρει. Θα έχεις έναν μπούσουλα.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
187
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ευχαριστώ..
σε ποίες πόλεις είχες διανυκτερεύσει;

πήγες με το αλπικό τρένο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom