1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Τανζανία Εμβολια Τανζανια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος gregvarn, στις 9 Μαϊου 2019.

1. gregvarn

gregvarn New Member

Καλημερα κοσμε.
    Ταξιδευω αυριο (!!!) για Τανζανια και οπως ολοι μας οταν κανουμε ταξιδι (και μαλιστα μεγαλο) ειμαστε ενθουσιασμενοι αλλα και λιγο φοβισμενοι! Η δικια μου φοβια λοιπον (αν και εχω επισκεφθει 50+ χωρες) ειναι αν τα εμβολια ειναι υποχρεωτικα για την εισοδο στη χωρα! Πηρα τηλεφωνο στη Περιφερεια Αττικης ειδα επισης και τι λεει το CDC και λεει οτι δεν ειναι υποχρεωτικο..

Τωρα η ερωτηση μου ειναι οτι θελω να ειμαι σιγουρος οτι κατα τη διαρκεια της εκδοσης της βιζας δεν θα εχω κανενα θεμα! Οποτε ειπα να ρωτησω και εδω - οσους εχουν παει Τανζανια να μου πουνε αν τους ζητησαν καποιο εγγραφο-αποδειξη για εμβολια!

ΥΓ: Εχω δει οτι εχουν μπει καποια topics για το θεμα αυτο, αλλα επειδη βλεπω οτι ειναι ιδιαιτερα παλια (5 χρονια +) και επειδη μου ειπαν οτι εχει αλλαξει η νομοθεσια, ειπα να το βαλω εδω ωστε να μου πουν αυτοι που εχουν παει τα τελευταια χρονια!

Ευχαριστω πολυ!