Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ σε συνέχειες

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ιωάννα μου.... ΘΕΑ !!! :clap::clap::clap:

Ετεροχρονισμένη εγώ με τη συγγραφή της ιστορίας σου, τώρα κατάφερα να την τελειώσω… δυστυχώς έχασα και τη κουβεντούλα της παρέας, κατά τη συγγραφή της ….

Εκλεψα λίγο από τις εικόνες σου…. Παγωμένα βουνά, κομβόι με στρατιωτική συνοδεία, λιμνόσπιτα, ξενοδοχεία-στρατώνες, μικρά χωριά στο τέλος του πουθενά, μοναστήρια, νομάδες, σικάρες…. και τόσες άλλες !!...

και το αλατοπίπερο της παρέας η Βούλα, βρε τι Βούλα :haha::haha::haha::haha:

Να ΄σαι καλά για το νοερό ταξίδι, που πρόσφερες και σε μένα!!
Αυτά τα ταξίδια, είναι ένα δυνατό μάθημα ζωής….. ανάμεσα στις ταλαιπωρίες, στους διαφορετικούς λαούς και ζωή που συναντούμε, ξεγυμνώνουμε τη ψυχή μας για να επαναπροσδιορίζουμε το εγώ, το θέλω, το υπάρχω, το ζω……

Φαντάζομαι τι ιστορία φοβερή μας περιμένει από το Θιβέτ :roll::roll:

Υπάρχει μαγκούρα καθυστερημένου αναγνώστη ??? :haha::haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ιωαννα μου , οταν εγραφες την ιστορια σου , ελειπα ...
σε ευχαριστω που μου εφτειαξες το απογευμα και το χρειαζομουν
γιατί ειμαι στη δουλεια ....
τι ενδιαφερον οδοιπορικό κανατε !!!
και πόσο απολαυστικο γραψιμο !!
νασαι καλά να μας χαρίζεις τοσο ωραιες ιστορίες .....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εσύ να είσαι καλά Κική :love2:
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Αγαπητή τραβελστορίτισσα με ονοματεπώνυμο (έτσι σε σύστησαν οι καλές σου φίλες στο πάρτυ γενεθλίων, θυμάσαι; ) έμεινα κατάπληκτη τόσο από το συγγραφικό σου ταλέντο όσο και από την ατρόμητη φύση σου!
Ένα ταξίδι που με κράτησε ξάγρυπνη όλο το βράδυ, καθώς ολοκλήρωσα την ανάγνωσή του απνευστί! Ένα ταξίδι επικίνδυνο, δύσκολο, κουραστικό... αλλά συναρπαστικό, υπέροχο, περιπετειώδες, γεμάτο ήχους και χρώματα!!! Παρότι δεν είμαι της ταλαιπωρίας γενικότερα, ζήλεψα που δεν ταλαιπωρήθηκα μαζί σας.:D
Να είσαι καλά που το μετέφερες τόσο ζωντανά σε όλους εμάς, διανθισμένο με τόσα αστεία που έπιασα τον εαυτό μου να γελάει τρανταχτά μόνη μου μέσα στη νύχτα!
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:oops::oops::oops:Σε ευχαριστώ Αria για την καταπληκτική σου κριτική. Σου εύχομαι να απολαύσεις παρόμοιες απολαυστικές ταλαιπωρίες σύντομα :D
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Ιωάννα τώρα ανακάλυψα την εκπληκτική ιστορία σου.. Νομίζω ότι οι συμφορουμίτες τα είπαν όλα, είσαι (χωρίς υπερβολή) ένα μοναδικό συγγραφικό ταλέντο! Το ταξίδι σου με ταξίδεψε σε μέρη μακρινά και μαγικά και ταυτόχρονα με έκανε να γελάσω πολύ!
Ειδικά, στο σημείο με το παιδάκι-κλειδάκι, τα γέλια μου προξένησαν την έκπληξη των μελών της οικογενείας, τα οποία έσπευσαν στον υπολογιστή να δουν τι έπαθα!! :haha:

Ένα θα σου πω: μπήκα στο προφίλ σου για να ξεκινήσω άμεσα την ανάγνωση των υπόλοιπων ιστοριών σου! :lol:
Να είσαι πάντα καλά και να ταξιδεύεις!!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αμάν!! :oops:τι ποταμός κομπλιμέντων ήταν αυτός!! Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου. Δεν είναι τόσο το "ταλέντο" όπως το αποκαλείς όσο η διάθεση που σου γεννάει αυτός ο τόπος. Και φυσικά οι καλοπροαίρετοι αναγνώστες. :p
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ιωάννα, μπράβο.
Την ιστορία σου την είδα με αφορμή το διαγωνισμό για την Ιστορία του Μήνα όπου βραβεύτηκε με το δεύτερο βραβείο. (Συγχαρητήρια)
Πολύ στονοχωρήθηκα που δεν την είχα διαβάσει νωρίτερα για να την ψηφίσω.
Το να πω ότι είναι υπέροχη, νομίζω ότι την αδικεί.
Είναι σίγουρα η καλύτερη ιστορία που έχω διαβάσει μέχρι τώρα στο Forum.
Πολύ ωραία και τα σχόλια των άλλων μελών.
Συγχαρητήρια και πάλι.

Υ.Γ. : Σίγουρα θα διαβάσω και τις υπόλοιπες ιστορίες σου που είδα στο προφίλ σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom