Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ σε συνέχειες

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μιας κι έχω αναλάβει τον ανεπίσημο ρόλο της "εικονογράφησης" της ιστορίας, παραθέτω μία σελίδα που (φαντάζομαι) δίνει μια ιδέα αυτού που αντίκρυσε η Ιωάννα. Αυτή θα μας πεί αν έπεσα έξω και πόσο... :)

Drass to Kargil
Ωραιες οι φωτο γραφιες αν και χωρις το μονιμο αξεσουαρ των ημερων τα καλασνικοφ!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μιας κι έχω αναλάβει τον ανεπίσημο ρόλο της "εικονογράφησης" της ιστορίας, παραθέτω μία σελίδα που (φαντάζομαι) δίνει μια ιδέα αυτού που αντίκρυσε η Ιωάννα. Αυτή θα μας πεί αν έπεσα έξω και πόσο... :)

Drass to Kargil
Ε όχι και ανεπίσημα, επίσημα και με την βούλα τον ανέλαβες,:clap: μερικές από τις φωτογραφίες μοιάζουν πολύ με τις δικές μου. Ευχαριστώ και μπράβο.

Μeli λυπάμαι αλλά σήμερα δεν έχει άλλη ιστορία:D καλύτερα να διαβάσεις συνταγές για σουβλιστούς αστακούς:bleh: για να είσαι έτοιμη το Πάσχα:haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ωραιες οι φωτο γραφιες αν και χωρις το μονιμο αξεσουαρ των ημερων τα καλασνικοφ!
Εχει δίκιο η Έρση baba άλλωστε μην ξεχνάς ότι παιρνει τις πληροφορίες της από τον λοχία
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ιωάννα διαβάζοντας την ιστορία, μου βγάζει μια ηρεμία παρά την περιρέουσα ατμόσφαιρα πολέμου. Ήταν έτσι και τότε, νοιώθατε τόσο ήρεμοι ή τώρα με το πέρασμα του χρόνου φύγαν τα έντονα συναισθήματα;

(Το πόσο γέλασα με το πνεύμα που σας επισκέφτηκε δεν λέγεται. Ακόμα γελάω :haha:)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Iωάννα Λε Καρέ. Μιλάμε για την μαστοριά, έτσι;
Τέτοια και τόση δράση και πλοκή ήταν αναπάντεχη.
Αναποδογυρισμένες βάρκες, κλειδια τουαλέτας στο βούρκο, ντουμάνια, πολυτελή καταλύματα και καλάσνικοφ
Υπολείπεται και η ανάλογη δόση σεξ, αν και ο ερωτισμός υφέρπει.
Στον επόμενο διαγωνισμό και στην κατηγορία ταξίδι θρίλερ, ψάξτε τον δεύτερο.
Δούλος σας μαντάμ.:oscar:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
A πα πααα.....δε λέγονται, καλή μου, αυτά στις μανάδες, δε λέγονται....
(εκτός κι αν οι μανάδες είμαστε εμείς...τότε επιβάλλεται να λέγονται όλα!!!)
Τρομερό επεισόδιο!!! Με αποζημιώνεις που άλλαξαν τα περσινά καλοκαιρινά σχέδια....;)
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
αφηγηση περα απο καθε περιγραφη και προσδοκια, ανταξια του ταξιδιου. εχω μεινει καταπληκτικος και απαραμιλλος!:p
μπραβο ιωαννα,τα διαβασα ολα μονορουφι,αν παω κασμιρ αυτος που θα φερει την ευθυνη ειναι πια γνωστος...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ιωάννα διαβάζοντας την ιστορία, μου βγάζει μια ηρεμία παρά την περιρέουσα ατμόσφαιρα πολέμου. Ήταν έτσι και τότε, νοιώθατε τόσο ήρεμοι ή τώρα με το πέρασμα του χρόνου φύγαν τα έντονα συναισθήματα;

(Το πόσο γέλασα με το πνεύμα που σας επισκέφτηκε δεν λέγεται. Ακόμα γελάω :haha:)
Με το πνεύμα ακόμα γελάμε και εμείς όποτε το θυμηθούμε, είχα μια δυσκολία να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί φοβόμουν ότι θα μας θεωρούσατε από τους τύπους που φτιάχνουν πεντάλφες και κάνουν μυστικιστικές τελετές.

Η ηρεμία τώρα είναι ένα μεγάλο ζήτημα και μου αρέσει που το θίγεις αλλά δεν έχω απάντηση. Η άποψη μου ίσως να μην μετράει γιατί ήμουν τότε, και πολύ φοβάμαι ότι συνεχίζω να είμαι ακόμα, ολίγον τι ούφο σε παρόμοιες καταστάσεις. Όμως όχι δεν θεωρώ ότι χάθηκαν τα έντονα συναισθήματα με τα χρόνια, ξέρω ότι όλοι μας έχουμε ακόμα έντονη θύμηση του Κασμίρ και αν τους ρωτήσεις όλοι θα απαντήσουν ότι είναι το καλύτερο ταξίδι που έχουν κάνει. Αλλά οι άνθρωποι σε αυτά τα μέρη σου δημιουργούν αυτή την Ζεν αίσθηση, η ζωή για αυτούς είναι το ΤΩΡΑ, αυτή η στιγμή, έχουν εμπιστοσύνη στους Θεούς τους; ακολουθούν το Κάρμα τους; δεν ξέρω να το ερμηνεύσω. Θυμάμαι όμως ότι πολλά χρόνια αργότερα είχα βρεθεί με έναν φίλο αργά την νύχτα στο Ανόι, γυρίζαμε στο ξενοδοχείο, οι δρόμοι ήταν σχεδόν έρημοι πια, ήταν η πρώτη φορά που ερχόταν σε χώρα της Ασίας, και μου είπε ότι ενώ βρισκόταν σε μια άγνωστη πρωτεύουσα, περπατούσε σε έρημους δρόμους δεν αισθανόταν κανένα είδος απειλής όλα γύρω του απέπνεαν ηρεμία.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Iωάννα Λε Καρέ. Μιλάμε για την μαστοριά, έτσι;
Τέτοια και τόση δράση και πλοκή ήταν αναπάντεχη.
Αναποδογυρισμένες βάρκες, κλειδια τουαλέτας στο βούρκο, ντουμάνια, πολυτελή καταλύματα και καλάσνικοφ
Υπολείπεται και η ανάλογη δόση σεξ, αν και ο ερωτισμός υφέρπει.
Στον επόμενο διαγωνισμό και στην κατηγορία ταξίδι θρίλερ, ψάξτε τον δεύτερο.
Δούλος σας μαντάμ.:oscar:
:oops::oops::oops::oops: Αμηχανία μου προκαλούν τα λόγια σου Βαγγέλη αλλά μου αρέσουν, από σεξ δυστυχώς μην περιμένεις πολλά.:bleh:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
αφηγηση περα απο καθε περιγραφη και προσδοκια, ανταξια του ταξιδιου. εχω μεινει καταπληκτικος και απαραμιλλος!:p
μπραβο ιωαννα,τα διαβασα ολα μονορουφι,αν παω κασμιρ αυτος που θα φερει την ευθυνη ειναι πια γνωστος...
Χρήστο σε ευχαριστώ και πάρε και μια συμβουλή:pαν αποφασίσεις με το καλό να πας Κασμίρ, σιωπηλά να πας, αλλιώς θα σου κουβαληθούμε και εμείς. Τις βλέπεις όλες έτοιμες είναι, Έρση και Ρόζα με μαγκούρες, εγώ της προσκολλήσεως από δίπλα, α να θυμηθώ και τον Babaduma που το έχει καημό που δεν πήγε όταν ήταν στην Ινδία.
 
Last edited by a moderator:

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ πάντως Ιωάννα θα φοβόμουνα, διότι το κομβόϊ των στρατιωτικών τζιπ μπορεί θεωρητικά να προστατεύει, από την άλλη νομίζω πως δίνει και στόχο στους εχθρούς να χτυπήσουν. Τεσπά, αφού είσαι εδώ και μας τα διηγήσαι, τέλος καλό, όλα καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom