Ενθύμια(Souvenirs)

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Μαγνητάκια για το ψυγείο (έχω καμιά 90αριά) και αυτοκόλητα σηματάκια για το αρχείο ταξιδίων που διατηρώ.Επίσης στο Βιβλίο ταξιδίων διατηρώ επίσης τα αεροπορικά εισιτήρια (ενοώ το απόκομα της θέσης) καθώς και εισιτήρια εισόδων σε μουσεία,ατραξιόν ,εισιτήρια λεωφορίων τραμ κλπ
Μαγνητάκια για το ψυγείο εγώ(πάντα επί δύο...το ψυγείο του εξοχικού που το βάζετε?????), καρτ ποστάλ η γυναίκα μου...
Αυτό που δεν έχω ακόμα δημιουργήσει είναι το Βιβλίο Ταξιδίων... Θα ήθελα κάποιες προτάσεις για αυτό. Μέχρι τώρα κάθε ταξίδι και μια σακούλα είναι... Επιβάλλεται να φτιάξω κι εγω ένα, έλα όμως που δεν ξέρω τι να πρωτοβάλω μέσα!!!...
Αυτό που πρόσφατα έχω ξεκινήσει είναι δημιουργία φωτογραφικών άλμπουμ σε πολύ καλές τιμές ( www.myikona.gr το προτείνω ανεπιφύλακτα) όπως επίσης και ημερολογίων (πχ κάθε μήνας έχει και φωτογραφίες από κάπου που έχω πάει το συγκεκριμένο μήνα...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Κι εγώ μια μανία με τα μαγνητάκια την έχω :D
Κρατάω επίσης και αποκόμματα εισιτηρίων, αποδείξεων...μέχρι και σουβέρ από κάποιες μπυραρίες έχω :haha:
 

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
Ωραίο τόπικ Δημήτρη!!!

Εγώ συνήθως για τον εαυτό μου παίρνω κάτι μικρό, είτε ένα μπρελόκ, είτε (θα γελάσετε) αυτά τα "μαγνητάκια" που έχουν μπροστά κάποια αναπαράσταση του μέρους. Το ψυγείο μου είναι γεμάτο από κάτω μέχρι πάνω με αυτά τα διαόλια :haha:

ειμαστε 2!!!!
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Μαζευω νομισματα,ακυκλοφορητα(απο τραπεζες).Μαζευω ακονη μινιατουρες των διασημοτερων αξιοθεατων της καθε χωρας.
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
[
:)Αγοράζω πάντα κούκλες με τοπικές ενδυμασίες. Επίσης οτιδήποτε κρέμεται σε τοίχο από ξυλόγλυπτα μέχρι πίνακες ζωγραφικής και μπάντες.Τα υεέυταία χρόνια ξεκίνησα να αγοράζω και παλιά μουσικά όργανα και μαχαίρια.Σούπερ καταναλωτικό άτομο:D:D
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μαγνητάκια για το ψυγείο εγώ(πάντα επί δύο...το ψυγείο του εξοχικού που το βάζετε?????), καρτ ποστάλ η γυναίκα μου...
Αυτό που δεν έχω ακόμα δημιουργήσει είναι το Βιβλίο Ταξιδίων... Θα ήθελα κάποιες προτάσεις για αυτό. Μέχρι τώρα κάθε ταξίδι και μια σακούλα είναι... Επιβάλλεται να φτιάξω κι εγω ένα, έλα όμως που δεν ξέρω τι να πρωτοβάλω μέσα!!!...
Αυτό που πρόσφατα έχω ξεκινήσει είναι δημιουργία φωτογραφικών άλμπουμ σε πολύ καλές τιμές ( www.myikona.gr το προτείνω ανεπιφύλακτα) όπως επίσης και ημερολογίων (πχ κάθε μήνας έχει και φωτογραφίες από κάπου που έχω πάει το συγκεκριμένο μήνα...
Το αρχείο ταξιδίων μου ουσιαστικά είναι ένα ?(πολλά) φωτογραφικό αλμπούμ όπου έχω κατα χρονολογική σειρά τα ταξίδια μου με αποκόματα εισιτηρίων,εισιτήρια εισόδων μουσείων,αποκόματα άρθρων γαι τα μέρη που επισκέφθηκα,μερικές χαρακτηριστικές φωτο ,πληροφορίες και γεγονότα που μας συνέβησαν κατα την δειάρκεια του ταξιδιού κλπ
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και εγώ στο club με τα “μπλουζάκια hard rock cafe”!!

Διάφορα μικροαντικείμενα παίρνω και εγώ, όχι όμως κάτι συγκεκριμένο, εξαρτάται από το που θα πάω.
Επίσης αν προκύψει κανένα ‘πιστοποιητικό’ το παίρνω άρον-άρον, π.χ. στο Σινικό τείχος (φώτο με κείμενο), Cabo da Roca (πάτησες στο δυτικότερο άκρο της Ευρώπης), …
 

Thanasis_S

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Διάσχιση της Γροιλανδίας
Εκτός απο τις πάρα πολλές φωτογραφίες , μαζεύω τα αποκόματα απο τα εισητήρια (αεροπλάνα , μουσεία κλπ) , κέρματα και χαρτονομίσματα , μικρά αγαλματα και κουτάκια και σημαίες απο αυτές τις χώρες , σε μικρό μέγεθος. Εκτός απο αυτά αν η χώρα έχει κάτι χαρακτηριστικό (πχ τα μεγάλα ψάθινα καπέλα της ΝΔ Ασίας) και κάποιες φορές βιβλία.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... εγω εχω μια μανια με τις μασκες που εχω γεμισει το σπιτι,τελευταια κουβαλω πετρες μεχρι να γεμισω και απο αυτες.....:cool:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
... εγω εχω μια μανια με τις μασκες που εχω γεμισει το σπιτι,τελευταια κουβαλω πετρες μεχρι να γεμισω και απο αυτες.....:cool:
Την μοναδική πέτρα που κουβάλησα είναι από την Ανταρκτική και την φυλάω σαν τα μάτια μου ,απο εκεί και πέρα έχω και μια μικρή συλλογή απο κοράλια .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.841
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom