Ενθύμια(Souvenirs)

Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Προσπαθω σε καθε μου ταξιδι να παιρνω απο μια κονκαρδα και να την βαζω στο πετο του σκακιου μου. Το περιεχομενο δεν εχει σημασια, ετσι λοιπον θυμαμαι το ταξιδι μου στη Σερβια και το Μυαροβουνιο απο μια κονκαρδα με τον πλαγκτον απο το Μπομπ Σφουγγαρακη!!!:D
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
για να μην χαθει το θεμα απλα το μεταφερω στο προηγουμενο ποστ που εχει γινει ηδη σχετικη συζητηση.μπορειτε να συνεχισετε εκει!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
εγω προσωπικα εχω αρχισει να φτιαχνω ενα τοιχο - γκαλερι με φωτογραφιες απο τα μερη που εχω ταξιδεψει..:)

οι φωτογραφιες ειναι ολες με κορνιζα και η μια διπλα απο την αλλη
επισης ειναι φωτογραφιες διαλεγμενες σε αριστη ποιοτητα εκτυπωσης, οταν το τελειοποιησω θα σας το δειξω...:D

ειναι κριμα τοσο ωραιες φωτογραφιες να μενουν στον σκληρο δισκο ενος υπολογιστη.. εχω σκοπο να τις αξιοποιησω με το καλυτερο τροπο και που ξερεις??
μπορει το σπιτι μου να καταντησει μια γκαλερι....:clap::clap::clap:

εχω πολυ καλλιτεχνικη - δημιουργικη διαθεση τωρα τελευταια..
Κανω και γω κατι παρομοιο και η απαντηση που θα δωσω ισως ειναι και η μοναδικη διαφορετικη στο θεμα αυτο(σιγα καλε ..μη βαρατε ολοι μαζι.....:bleh:)
Οι παρα πολλες φωτο ειναι το δικο μου σουβενιρ.
Εννοω οτι δεν με γεμιζει ιδιαιτερα να αγοραζω μαγνητακια-βαζακια-αγαλματακια κλπ κλπ. και δεν αγοραζω.
Οι πολλες φωτο απο καθε ταξιδι ειναι το δικο μου ενθυμια.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Δίκιο έχεις Κλεοπάτρα..απλά είναι πολύ εύκολο να χάσεις την φωτογραφική σου μηχανή κάπου, να την ξεχάσεις ή στη χειρότερη να σου την κλέψουν, τα απίστευτα συμβαίνουν...
οπότε εγώ την γεμίζω με φωτογραφίες, αγοράζω και μαγνητάκι, card postal για την συλλογή μου και βλέπουμε...............!
Στο προηγούμενο ταξίδι μου ξέχασα την μηχανή με 2 GB φωτογραφίες στην τσέπη του φίλου μου,οπότε φύγαμε απο Ιταλία,ταξίδεψε στη χώρα του και μετά ταχυδρομικώς Ελλάδα...ήταν τόσο εύκολο απλά να χαθεί κάπου και να μείνω με τα σουβενίρ :p:p


Κανω και γω κατι παρομοιο και η απαντηση που θα δωσω ισως ειναι και η μοναδικη διαφορετικη στο θεμα αυτο(σιγα καλε ..μη βαρατε ολοι μαζι.....:bleh:)
Οι παρα πολλες φωτο ειναι το δικο μου σουβενιρ.
Εννοω οτι δεν με γεμιζει ιδιαιτερα να αγοραζω μαγνητακια-βαζακια-αγαλματακια κλπ κλπ. και δεν αγοραζω.
Οι πολλες φωτο απο καθε ταξιδι ειναι το δικο μου ενθυμια.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Να επαναφερω ενα ερωτημα που ειχα,ξερει κανεις καποια ιστοσελιδα εταιριας,που να πουλαει αυτους τους 3D panoramic card maps,με τα φοβερα γραφικα?Εχω βρει μονο 4 και η εταιρια,ειναι απο την Πολωνια αλλα δεν εχει αλλους.
Και πει τη ευκαιρια,σε σχεση με τους κουκους που ειχε αναφερει καποιος παλαιοτερα,ο δικος μου κουκος απο τη Λουκερνη, χαλασε σε λιγοτερο απο 2 μηνες λειτουργιας.Κριμα στα 100 ευρω...
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Μαγνητάκια,card postals,αν μου γυαλίσει κάποιο διακοσμητικό... :),πέτρες :),κέρματα από χώρες εκτός ευρώ, σουβέρ μπίρας από τις pubs :p:p και πολλές-πολλές φωτογραφίες!!!!!!
 

Attachments

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Να επαναφερω ενα ερωτημα που ειχα,ξερει κανεις καποια ιστοσελιδα εταιριας,που να πουλαει αυτους τους 3D panoramic card maps,με τα φοβερα γραφικα?Εχω βρει μονο 4 και η εταιρια,ειναι απο την Πολωνια αλλα δεν εχει αλλους.
Και πει τη ευκαιρια,σε σχεση με τους κουκους που ειχε αναφερει καποιος παλαιοτερα,ο δικος μου κουκος απο τη Λουκερνη, χαλασε σε λιγοτερο απο 2 μηνες λειτουργιας.Κριμα στα 100 ευρω...
Αυγουστος στη Γερμανια λιμνη Τιτιζε....καταπληκτικο μερος....να βλεπω Ελληνες με κατι κουτες . παραμασχαλα και να μη ξερω τι ειναι............τελικα εμαθα οτι κρατουσαν κουκους και απο τιμες.... ακουσα και 600 ευρω.....
Παιδια ελεος....τοσο κοστιζουν ???? με τα ιδια χρηματα αγοραζω εισιτήριο business class.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μαγνητάκια,card postals,αν μου γυαλίσει κάποιο διακοσμητικό... :),πέτρες :),κέρματα από χώρες εκτός ευρώ, σουβέρ μπίρας από τις pubs :p:p και πολλές-πολλές φωτογραφίες!!!!!!
Χάρτης με πινέζες εκεί που έχεις πάει είναι αυτός?
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
οντως ωραιο ποστ :) αξιος ! εγω παιρνω κατι μικρο αλλο ειναι παντα λοκαλ-εθνικ συνηθως καποιο αξιοθεατο τους η καποια αρχαια θεοτητα τους , ειναι μεταλο η ξυλο και καποιες φορες μαγνητακια εαν δεν εχουνε κατι το αξιοθεατο .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom