Ρουμανία Ενοικίαση αυτοκινήτου Ρουμανία

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Καλως σας βρηκα και καλα ταξιδια σε ολους μας.Το ερχομενο Σαββατο παμε Ρουμανια,2 ατομα για 10ημερες.Θελουμε οπωσδηποτε να ενοικιασουμε αυτοκινητο,οσο το δυνατον σε καλυτερη τιμη(πρωτοτυπια.:bleh:.)
Ειδα τιμες απο hertz κ avis και ειναι αρκετα ακριβες.Πιο φτηνες ειδα σε atlaschoice κ autoeurope.Διαβασα ολες τις ιστοριες εδω για Ρουμανια και με βοηθησαν αρκετα αλλα για ενοικιαση??Να κλεισουμε αμαξι απο εδώ ή εκεινη τη στιγμη στο αεροδρομιο?Ειναι αξιοπιστες αυτες οι οικονομικες εταιρειες που ανεφερα?
Ευχαριστω πολυ.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εμεις ειχαμε κλεισει απο πριν παντως απο εδω Auto Europe Discount Car Rentals, Airfare, and Hotels και μειναμε υπερευχαριστημενοι μας εδωσαν αμαξι απο τη sixt ειχαμε βαλει και την μικτη ασφαλεια της autoeurope που σε καλυπτει για τα παντα!
περιμενοντας στη σειρα να μας δωσουν το αμαξι ρωτησαμε τιμες και σε κανα 2 ακομα αλλα ηταν πολυ ακριβοτερα οποτε μαλλον καλυτερα απο πριν να το κλεισετε!;)
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
ολα αυτα δουλεουν μονο με πιστωτικες καρτες??Δηλαδη χωρις πιστωτικη δεν σου δινουν αμαξι?Επειδη δεν εχω καλη σχεση με το πλαστικο χρημα..Καλες τιμες απο οτι ειδα ,αλλα οικονομικοτερο το atlaschoice.Θα κλεισω τη Δευτερα για να ειμαι σιγουρος/
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Καλησπέρα,
επανέρχομαι κι εγώ στο θέμα... Δεν υπάρχει κάποια εταιρεία που να μη ζητάει πιστωτική ή χρήματα σαν εγγύηση? Κι εγώ ενδιαφέρομαι για αμάξι στο Βουκουρέστι μέσα στο Μάρτιο...
 

AngieS89

Member
Μηνύματα
19
Likes
18
εμεις ειχαμε κλεισει απο πριν παντως απο εδω Auto Europe Discount Car Rentals, Airfare, and Hotels και μειναμε υπερευχαριστημενοι μας εδωσαν αμαξι απο τη sixt ειχαμε βαλει και την μικτη ασφαλεια της autoeurope που σε καλυπτει για τα παντα!
περιμενοντας στη σειρα να μας δωσουν το αμαξι ρωτησαμε τιμες και σε κανα 2 ακομα αλλα ηταν πολυ ακριβοτερα οποτε μαλλον καλυτερα απο πριν να το κλεισετε!;)
Kαλησπερα, πηγαινω Ρουμανια στις 19/4 κλεισαμε αυτοκινητο απο την autoeurope διαβαζοντας εδω οτι μεινατε ευχαριστημενοι! Η τιμη μας φανηκε πολυ χαμηλη συγκριτικα με την τιμη της hertz (το αυτοκινητο που κλεισαμε λεει οτι ειναι hertz) δεν μας εδωσε επιλογη για καποια εξτρα ασφαλεια θα επρεπε?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Kαλησπερα, πηγαινω Ρουμανια στις 19/4 κλεισαμε αυτοκινητο απο την autoeurope διαβαζοντας εδω οτι μεινατε ευχαριστημενοι! Η τιμη μας φανηκε πολυ χαμηλη συγκριτικα με την τιμη της hertz (το αυτοκινητο που κλεισαμε λεει οτι ειναι hertz) δεν μας εδωσε επιλογη για καποια εξτρα ασφαλεια θα επρεπε?
Τι να σου πω ... δεν ξέρω αν το βγάζει πάντα! Στείλε τους ένα μέιλ! Καλά να περάσετε!
 

Christina83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε ενα μηνα σχεδον ταξιδευω και εγω για Ρουμανια και χρειαζομαι ενοικιαση αυτοκινητου.
Το θεμα ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη, αλλα χρεωστικη (καρτα atm visa electron). Εχετε νοικιασει απο καπου χωρις να χρειαζεται πιστωτικη?

Σας ευχαριστω για την βοηθεια.
 

Filkon

New Member
Μηνύματα
3
Likes
9
Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα μια ερώτηση στο κατά τα άλλα πολύ ενημερωτικό περιεχόμενο των πρότερων αναρτήσεων. Υπάρχει πρόβλημα στο να νοικιάσεις αυτοκίνητο με το παλιό ροζ αναδιπλούμενο δίπλωμα? Αν κάποιος έχει νοικιάσει πρόσφατα θα ήθελα να μου το ξεκαθαρίσει, αλλιώς με βλέπω να τρέχω να βγάζω το καινούριο... Ευχαριστώ
 

STAVROS85

Member
Μηνύματα
51
Likes
57
Καλημέρα @Filkon , εμένα πέρσυ μ ζήτησαν μόνο νέου τύπου διπλωμα αλλίως δεν θα μπορουσα να νοικιασω.
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα μια ερώτηση στο κατά τα άλλα πολύ ενημερωτικό περιεχόμενο των πρότερων αναρτήσεων. Υπάρχει πρόβλημα στο να νοικιάσεις αυτοκίνητο με το παλιό ροζ αναδιπλούμενο δίπλωμα? Αν κάποιος έχει νοικιάσει πρόσφατα θα ήθελα να μου το ξεκαθαρίσει, αλλιώς με βλέπω να τρέχω να βγάζω το καινούριο... Ευχαριστώ
Καλημερα και απο μενα.Γυρισα απο ρουμανια τελη γεναρη ειχα παει για 5μερες.δεν ξερω να σου πω για το διπλωμα αν δεχομται υο χαρτινο καθως εγω εχω το νεο το πλαστικο αλλα εχω την αισθηση πως οχι.Απλα μια συμβουλη ενημερωτικα θελει προσοχη απο την εταιρεία που θα κανεις την ενοικιαση να ειναι αξιοπιστη.δωσε ισως κατι παραπανω αλλα να χεις το κεφαλι σου ησυχο.εγω ενω νοικιασα το αμαξι βραδυ μεσα στο σκοταδι και εψαχνα για γρατζουνιες με φακο με το αμαξι καλυμμενο σε μεγαλο βαθμο απτο χιονι(το καθαρισαν εκεινη την ωρα αλλα παλι κραταγε χιονι σε σημεια)εκεινη την ωρα μου ειχαν σημειωσει απο μονοι τους δυο μεγαλες προφανεις γρατζουνιες.οταν επεστρεψα το αμαξι ο τυπακος της εταιρείας που το παρελαβε "καρφωθηκε"πηγε καρφι σε δυο μιλαμε σχεδον αορατες γρατζουνιες που ειμαι σιγουρος φυσικα πως δεν εκανα εγω.προσεχε λοιπον να μη βρεθεις και συ προ εκπληξεως διοτι οι συγκεκριμένοι τουλάχιστον το κανουν συστημα πατωντας στο οτι βιαζεσαι για να μην χασεις την πτηση της επιστροφης σου.προσεκτικα λοιπον.αν θες ονομα εταιρείας στειλε inbox
 

fantina

Member
Μηνύματα
62
Likes
111
Καλημερα και απο μενα.Γυρισα απο ρουμανια τελη γεναρη ειχα παει για 5μερες.δεν ξερω να σου πω για το διπλωμα αν δεχομται υο χαρτινο καθως εγω εχω το νεο το πλαστικο αλλα εχω την αισθηση πως οχι.Απλα μια συμβουλη ενημερωτικα θελει προσοχη απο την εταιρεία που θα κανεις την ενοικιαση να ειναι αξιοπιστη.δωσε ισως κατι παραπανω αλλα να χεις το κεφαλι σου ησυχο.εγω ενω νοικιασα το αμαξι βραδυ μεσα στο σκοταδι και εψαχνα για γρατζουνιες με φακο με το αμαξι καλυμμενο σε μεγαλο βαθμο απτο χιονι(το καθαρισαν εκεινη την ωρα αλλα παλι κραταγε χιονι σε σημεια)εκεινη την ωρα μου ειχαν σημειωσει απο μονοι τους δυο μεγαλες προφανεις γρατζουνιες.οταν επεστρεψα το αμαξι ο τυπακος της εταιρείας που το παρελαβε "καρφωθηκε"πηγε καρφι σε δυο μιλαμε σχεδον αορατες γρατζουνιες που ειμαι σιγουρος φυσικα πως δεν εκανα εγω.προσεχε λοιπον να μη βρεθεις και συ προ εκπληξεως διοτι οι συγκεκριμένοι τουλάχιστον το κανουν συστημα πατωντας στο οτι βιαζεσαι για να μην χασεις την πτηση της επιστροφης σου.προσεκτικα λοιπον.αν θες ονομα εταιρείας στειλε inbox
Ακριβώς το ίδιο πάθαμε κι εμείς.... Από την Klaus wagen το νοίκιασες; Από το άγχος μας το γυρίσαμε μια μέρα νωρίτερα και ευτυχώς πέσαμε σε έναν τύπο που μας είπε και μόνος του ότι υπάρχουν πολλές γρατσουνιές που δεν είχαν σημειωθεί εξαρχής αλλά επειδή ξέρει το αμάξι ξέρει ότι δεν τις κάναμε εμείς. Στο τέλος μας ζήτησαν και συγγνώμη για τη συμπεριφορά της αρχικής υπαλλήλου που μας τρόμαξε και μας πίεζε να κάνουμε επιπλέον ασφάλεια και μας δίνανε πίσω voucher για να τους ξαναπροτιμήσουμε. Προφανώς το έχουν σύστημα. Έχουμε νοικιάσει αυτοκίνητα σε όλη την Ευρώπη. Αυτό το πράγμα με το φακό και τις γρατσουνιές μέσα στο σκοτάδι πουθενά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom