Ηνωμένο Βασίλειο Ενοικίαση αυτοκινήτου στην Σκωτία

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν το έχω ψάξει τόσο.. Όπως και να έχει πόσο περισσότερο να ξεφύγει;
Εμένα η ενοικίαση μου είχε βγει 80€/μέρα με πλήρη ασφάλεια. Μας είχαν κρατήσει ένα μικρό ποσό για τυχόν παραβάσεις. Δεν υπήρχε περίπτωση να νοικιάσω αυτοκίνητο και να οδηγήσω ανάποδα χωρίς πλήρη ασφάλεια.....βασικά δεν νοικιάζω ποτέ αυτοκίνητο χωρίς πλήρη ασφάλεια!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εμένα η ενοικίαση μου είχε βγει 80€/μέρα με πλήρη ασφάλεια. Μας είχαν κρατήσει ένα μικρό ποσό για τυχόν παραβάσεις. Δεν υπήρχε περίπτωση να νοικιάσω αυτοκίνητο και να οδηγήσω ανάποδα χωρίς πλήρη ασφάλεια.....βασικά δεν νοικιάζω ποτέ αυτοκίνητο χωρίς πλήρη ασφάλεια!
Ανάλογα και την εταιρία φαντάζομαι βέβαια. Εντάξει, θα το δούμε αυτό το κομμάτι για να είμαστε σίγουροι.
 

John_Creta

Member
Μηνύματα
14
Likes
14
Εμένα η ενοικίαση μου είχε βγει 80€/μέρα με πλήρη ασφάλεια. Μας είχαν κρατήσει ένα μικρό ποσό για τυχόν παραβάσεις. Δεν υπήρχε περίπτωση να νοικιάσω αυτοκίνητο και να οδηγήσω ανάποδα χωρίς πλήρη ασφάλεια.....βασικά δεν νοικιάζω ποτέ αυτοκίνητο χωρίς πλήρη ασφάλεια!
Καλησπέρα... Καθώς έχω σχεδιάσει και εγώ ένα ταξίδι το Δεκέμβριο και θα ήθελα για τρεις μέρες να νοικιάσω αυτοκίνητο, θα μπορούσες να μου πεις από ποια εταιρία έχεις βρεί τέτοια προσφορά..? Σε ένα πρώτο έλεγχο βλέπω οι τιμές να έχουν ξεφύγει γενικά..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα... Καθώς έχω σχεδιάσει και εγώ ένα ταξίδι το Δεκέμβριο και θα ήθελα για τρεις μέρες να νοικιάσω αυτοκίνητο, θα μπορούσες να μου πεις από ποια εταιρία έχεις βρεί τέτοια προσφορά..? Σε ένα πρώτο έλεγχο βλέπω οι τιμές να έχουν ξεφύγει γενικά..
Εγώ εδώ βρήκα πολύ καλές τιμές π.χ 86 λίρες για 2 ημέρες με την κανονική ασφάλεια.

https://www.mcnicollvehiclehire.co.uk/car-hire/
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα... Καθώς έχω σχεδιάσει και εγώ ένα ταξίδι το Δεκέμβριο και θα ήθελα για τρεις μέρες να νοικιάσω αυτοκίνητο, θα μπορούσες να μου πεις από ποια εταιρία έχεις βρεί τέτοια προσφορά..? Σε ένα πρώτο έλεγχο βλέπω οι τιμές να έχουν ξεφύγει γενικά..
Καλημέρα. Την ενοικίαση αυτή την είχα κάνει το 2017 χωρίς μεσάζοντα, απευθείας απο την εταιρεία Europcar

Edit: Η εταιρεία ενοικίασης ήταν η Enterprise
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Την ενοικίαση αυτή την είχα κάνει το 2017 χωρίς μεσάζοντα, απευθείας απο την εταιρεία Europcar
Μίλησα με την εταιρία ποιο πάνω και μου βγάνει 106 λίρες / 2 μέρες με απαλλαγή 500 λίρες. Δεν έχει Zero Excess επιλογή.

Και στο Google, έχει εξαιρετικές αξιολογήσεις

McNicoll Vehicle Rental - Recherche Google
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μίλησα με την εταιρία ποιο πάνω και μου βγάνει 106 λίρες / 2 μέρες με απαλλαγή 500 λίρες. Δεν έχει Zero Excess επιλογή.

Και στο Google, έχει εξαιρετικές αξιολογήσεις

McNicoll Vehicle Rental - Recherche Google
Νομίζω οτι στη Σκωτία δεν νοικιάζουν με ασφάλειες Zero Excess, πάντα ζητάνε κάποια εγγύηση. Κατα τ' άλλα μου λες μια τιμή χωρίς να μου λες τις καλύψεις. Έχει πχ οδική βοήθεια, κάλυψη ζημιών, κατά τρίτων, κλοπής και μέχρι τι ποσό; κτλ. Απο μόνη της η τιμή δεν λέει τίποτα! Επίσης δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη εταιρεία και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Ζήτα τις καλύψεις απο την εταιρεία και διάβασε τες πολύ καλά!

Η τιμή για τι αυτοκίνητο είναι, συμβατικό ή αυτόματο; Το οτι έχει καλές κρητικές στο google καλό είναι.
 
Last edited by a moderator:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Νομίζω οτι στη Σκωτία δεν νοικιάζουν με ασφάλειες Zero Excess, πάντα ζητάνε κάποια εγγύηση. Κατα τ' άλλα μου λες μια τιμή χωρίς να μου λες τις καλύψεις. Έχει πχ οδική βοήθεια, κάλυψη ζημιών, κατά τρίτων, κλοπής και μέχρι τι ποσό; κτλ. Απο μόνη της η τιμή δεν λέει τίποτα! Επίσης δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη εταιρεία και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Ζήτα τις καλύψεις απο την εταιρεία και διάβασε τες πολύ καλά!
Η τιμή για τι αυτοκίνητο είναι, συμβατικό ή αυτόματο; Το οτι έχει καλές κρητικές στο google καλό είναι.
Συμβατικό είναι, αλλά με πολύ μικρή διαφορά έχει αυτόματο. Το αυτόματο βγαίνει 92 λίρες.

Μάλλον με τα παρακάτω η ψάχνω κάτι άλλο ή παίρνω το ρίσκο. Πάντως, χωρίς να υπερβάλω τόσο καλές κριτικές για εταιρεία ενοικιάσεων δεν έχω ξανά δει. Βέβαια δεν είναι ο μοναδικός παράγοντας αλλά για εμένα προσωπικά είναι σημαντικός.

Επίσης προσφέρει 100% επιστροφή για οποιαδήποτε στιγμή θες να ακυρώσεις.


Screenshot_20220607-132958_Chrome.jpg
Screenshot_20220607-133806_Chrome.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Συμβατικό είναι, αλλά με πολύ μικρή διαφορά έχει αυτόματο. Το αυτόματο βγαίνει 92 λίρες.

Μάλλον με τα παρακάτω η ψάχνω κάτι άλλο ή παίρνω το ρίσκο. Πάντως, χωρίς να υπερβάλω τόσο καλές κριτικές για εταιρεία ενοικιάσεων δεν έχω ξανά δει. Βέβαια δεν είναι ο μοναδικός παράγοντας αλλά για εμένα προσωπικά είναι σημαντικός.

Επίσης προσφέρει 100% επιστροφή για οποιαδήποτε στιγμή θες να ακυρώσεις.


View attachment 395128 View attachment 395127
Τι πάει να πει "insurance covers you to drive with us";....ασφαλίζουν για την ομορφιά τους δλδ; :suicide:

Η τιμή είναι χωρίς ασφάλεια και οι 500 λίρες είναι αρχική εγγύηση. Αν έχει ζημιές ως 500 λίρες θα τα κρατήσουν απο εκεί και τυχόν διαφορά θα στην επιστρέψουν. Αν είναι μεγαλύτερες θα πληρώσεις έξτρα. Φαντάζομαι οτι ζητάνε οπωσδήποτε πιστωτική, σωστά;
Τα αυτόματα αυτοκίνητα είναι πάντα πιο ακριβά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom