Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε, αυτό εννοείται. Πώς αλλιώς θα φτάσει ως το γραφείο ενοικίασης; :)
δεν μου έχει τυχει ποτέ να κοιταξει καποιος αν εχει λήξει, συνηθως την προσπερνουν γρηγορα. στην ενοικιαση ομως ειναι πιο ψιλολογοι συνηθως..

Αν είστε υπήκοος χώρας της ΕΕ , δεν χρειάζεται να επιδείξετε την εθνική σας ταυτότητα ή διαβατήριο όταν ταξιδεύετε μεταξύ κρατών της ΕΕ που ανήκουν στον άνευ συνόρων χώρο Σένγκεν.
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_el.htm
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Αν είστε υπήκοος χώρας της ΕΕ , δεν χρειάζεται να επιδείξετε την εθνική σας ταυτότητα ή διαβατήριο όταν ταξιδεύετε μεταξύ κρατών της ΕΕ που ανήκουν στον άνευ συνόρων χώρο Σένγκεν.
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_el.htm
Ναι, αυτά λαστ γίαρ...:D
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Ουφ! Ευχαριστώ σας! Βουρ και το κλείνω, λοιπόν..
Δεν κατάλαβα όμως, έχουν οι ελληνικές ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν κατάλαβα όμως, έχουν οι ελληνικές ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης;
Ερωτηση αποτελεσμα της λαθους διαδικασιας εκδοσης. Μετα εχουν αδικο να μας πεταξουν εξω απο την esta..
Ισοβιες θα ηταν? 15 ετη. Δεν εχουν χρημα οπως τα διαβατηρια...που 5 χρονια ειναι εξωφρενικα λιγα..
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Μάλιστα. Λάθος και δικό μου, έπρεπε να είχα ενημερωθεί, αλλά και της υπηρεσίας , που κατά την διαδικασία έκδοσης δεν μου ανέφερε κάτι για ημερομηνία λήξης.
Βέβαια, στη Ελλάδα ως γνωστόν κυκλοφορούν και ισόβιες ταυτότητες! ¨Αντε πείσε τη γιαγιά να αλλάξει την ταυτότητα που έβγαλε νιόπαντρη!
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Το Πάσχα θέλω να νοικιάσω αυτοκίνητο απο τη Hertz για 3 μέρες στη Μύκονο. Στην τιμή αν προπληρώσω online που ειναι πιο φθηνά είδα οτι περιλαμβάνεται CDW - 750 ευρώ .
Πιστεύετε αξίζει να δώσω παραπάνω να έχω 0 απαλλαγή ; Το λέω γενικά σαν εταιρία κτλ . Σε χρεώνουν με το παραμικρό; Ή να δώσω και κατι παραπάνω να μαι πιο ήσυχος ; Ανεβαίνει βέβαια μετά αρκετά η τιμή .
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.
1.Πιστεύετε αξίζει να δώσω παραπάνω να έχω 0 απαλλαγή ; Το λέω γενικά σαν εταιρία κτλ .
2.Σε χρεώνουν με το παραμικρό;
3. Ή να δώσω και κατι παραπάνω να μαι πιο ήσυχος ;
1.οχι
2.οχι
3.οχι
Εννοειται να μην διανοηθεις να οδηγησεις πιωμενος κ παντα με την απαραιτητη προσοχη. Καλο ταξιδι κ καλο Πασχα.
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Τελευταία φορά που νοίκιασα αυτοκίνητο στη Γερμανία πριν τρία χρόνια ήταν με το παλιό τρίπτυχο δίπλωμα με τα στοιχεία στα Ελληνικά. Τον Ιούνιο έκλεισα ξανά αλλά φοβάμαι μήπως έχω πρόβλημα τώρα με τα καινούργια διπλώματα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.930
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τελευταία φορά που νοίκιασα αυτοκίνητο στη Γερμανία πριν τρία χρόνια ήταν με το παλιό τρίπτυχο δίπλωμα με τα στοιχεία στα Ελληνικά. Τον Ιούνιο έκλεισα ξανά αλλά φοβάμαι μήπως έχω πρόβλημα τώρα με τα καινούργια διπλώματα.
Άλλαξέ το καλύτερα για να μην έχεις κανένα πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom