Ενοικιαση αυτοκινητου απο Ελλαδα για εξωτερικο

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Πολύ όμορφες φωτογραφίες και ακόμη πιο όμορ΄φη η διήγησή σου! Ευχαριστώ πολύ ειδικά για τις πληροφορίες για Οχρίδα. Θα βρίσκομαι Πρέσπες για κάποιεςμέρες στα τέλη Μάρτη και έλεγα να πάω για ένα διήμερο στην Οχρίδα. Θα είμαι με ενοικιασμένο αμάξι όμως και όσες εταιρείες ρώτησα δεν μου επιτρέπουν να περάσω με το αυτοκίνητο τα σύνορα. Εχει κανείς υπόψιν του τί μπορώ να κάνω σχετικά με την μετακίνησή μου;
Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν νοίκιαζες αυτοκίνητο από την Μπίτολα? Υπάρχουν βέβαια και τουριστικά γραφεία που οργανώνουν εκδρομές στην Οχρίδα. Το έψαξες?
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ενδιαφέρουσα η διήγησή σου. Θέλω κι εγώ να πάω στην ΠΓΔΜ και συγκεκριμένα στηνΟχρίδα. Θα είμαι όμως με ενοικιασμένο αυτοκίνητο στις Πρέσπες και όσες εταιρείες ρώτησα δεν μου επιτρέπουν να περάσω με το αυτοκίνητο τα σύνορα. Επειδή εσύ πήρες κάποιες πήροφορίες για την πράσινη κάρτα μήπως εχεις υπόψιν σου τί ισχύει στην περίπτωση των ενοικιασμένων αυτοκινήτων ή που θα μποσούσα να ρωτήσω;
Μμμ δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο να περασεις τα συνορα!! Σου ειπαν γτ δεν επιτρεπεται;; Προσπαθησε αν θελεις να νοικιασεις αυτοκινητο μεσω ιντερνετ οπου εχει να επιλεξεις την επιλογη για διασχιση συνορων (οπου πληρωνεις ενα μικρο αντιτιμο παραπανω)!! Αν φυσικα υπαρχει η επιλογη αυτη και δεν συμβαινει κατι αλλο που δεν ξερω
 

AngieP

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Iordania
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μμμ δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο να περασεις τα συνορα!! Σου ειπαν γτ δεν επιτρεπεται;; Προσπαθησε αν θελεις να νοικιασεις αυτοκινητο μεσω ιντερνετ οπου εχει να επιλεξεις την επιλογη για διασχιση συνορων (οπου πληρωνεις ενα μικρο αντιτιμο παραπανω)!! Αν φυσικα υπαρχει η επιλογη αυτη και δεν συμβαινει κατι αλλο που δεν ξερω
OK σε ευχαριστώ!
 

AngieP

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Iordania
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν νοίκιαζες αυτοκίνητο από την Μπίτολα? Υπάρχουν βέβαια και τουριστικά γραφεία που οργανώνουν εκδρομές στην Οχρίδα. Το έψαξες?
οχι αλλα θα ψάξω και τις δύο δυνατότητες, σε ευχαριστώ πολύ!
 

AngieP

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Iordania
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
στην φλωρινα εχει ενα γραφειο ενοικιάσεων αυτοκινητων που νομιζω οτι σου δινει αυτοκινητο για να πας εξω
αλήθεια; σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω. αν έχεις πληροφορίες σχετικά με το γραφείο αυτό θα με βοηθούσες πολύ
 

basilhs

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα, με την παρέα μου ενδιαφερόμαστε να γυρίσουμε την Ευρώπη με το αυτοκίνητο. Θα ήθελα να ρωτήσω τι θα πρέπει να προσέξουμε.Θα ήθελα την γνώμη σας από ποια εταιρεία να πραγματοποιήσουμε την ενοικίαση του αυτοκινήτου ώστε να μην έχουμε κάποιο θέμα. Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Έτσι γενικά για όλη την Ευρώπη;Χωρίς να ξέρουμε για ποιές χώρες μιλάς;Τα δεδομένα διαφέρουν απο χώρα σε χώρα..Έχει θέματα για ενοικιάσεις αυτοκινήτων και ανά χώρα πχ Ιταλία..Τα ψάχνεις/διαβάζεις και μετά ρωτάς συγκεκριμένα.
 

basilhs

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Έτσι γενικά για όλη την Ευρώπη;Χωρίς να ξέρουμε για ποιές χώρες μιλάς;Τα δεδομένα διαφέρουν απο χώρα σε χώρα..Έχει θέματα για ενοικιάσεις αυτοκινήτων και ανά χώρα πχ Ιταλία..Τα ψάχνεις/διαβάζεις και μετά ρωτάς συγκεκριμένα.
Ορίστε το πρόγραμμα που βγάλαμε για τις χώρες που θέλουμε να επισκεφτούμε. Θεσσαλονίκη-Αλβανία - Μαυροβούνιο - Βοσνία - Κροατία - Σλοβενία - Ιταλία - (Λιχτεσταιν) - Ελβετία - Γαλλία - Λουξεμβούργο - Βέλγιο - Ολλανδία-Γερμανία - Τσεχία - Σλοβακία - Ουγγαρία - Σερβία - Βουλγαρία-Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Για ποιο λόγο να νοικιάσετε αυτοκίνητο και δεν παίρνετε δικό σας?
Χώρια που για να κάνεις road trip σε όλες αυτές τις χώρες θέλεις 2 μήνες.
Εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι καλά
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom