Εντυπωσιακά Ενυδρεία ανά τον Κόσμο

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...

το τούνελ με τους καρχαρίες στην Βαλένθια.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ισχυει οτι της Βαλενθια το ενυδρειο ειναι το καλυτερο της Ευρωπης?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Η σελίδα που μας δίνει η vario λέει: "Το μεγαλύτερο εξωτερικό ωκεανογραφικό πάρκο της Ευρώπης βρίσκεται στη Βαλένθια και συντηρεί 45.000 θαλάσσια ζώα σε μία έκταση που ξεπερνά τα 110.000 τ.μ."
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Η σελίδα που μας δίνει η vario λέει: "Το μεγαλύτερο εξωτερικό ωκεανογραφικό πάρκο της Ευρώπης βρίσκεται στη Βαλένθια και συντηρεί 45.000 θαλάσσια ζώα σε μία έκταση που ξεπερνά τα 110.000 τ.μ."
Το ειδα αλλα ηθελα να ξερω αν καποιος απο εδω το εχει επισκεφθει,ποια ειναι η γνωμη του.Θεωρω αυτο της Λισσαβονας απο τα καλυτερα,για να μην πω το καλυτερο απο οσα εχω δει.Αλλα δεν ξερω τι γινεται συγκριτικα με αυτο της Βαλενθια
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αξίζει δηλαδή να τα επισκεφτεί κάποιος, ή αν πας σε ένα είναι σαν να έχεις πάει σε όλα?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Για μενα ναι...καθενα εχει κατι διαφορετικο
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Η φωτογραφία που βλέπεις επάνω είναι τραβηγμένη από εμένα. Το έχω επισκεφτεί το L' Oceanografic. Δεν έχω πρότερη ούτε επόμενη εμπειρία για να το συγκρίνω (πέραν του Κρητικού Cretaquarium). Με εντυπωσίασε όμως. Αρκετά μεγάλο, με δύο τούνελ (ένα για τους καρχαρίες και ένα με διάφορα ψάρια) διαφορετικές πτέρυγες για κάθε ήπειρο...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Της Βαλένθιας είναι όντως το μεγαλύτερο, αλλά και το καλύτερο της Ευρώπης. Είναι απλά φανταστικό.
Της Λισαβώνας μια χαρά είναι, πολύ ωραίο, αλλά καμία απολύτως σχέση με αυτό στη Βαλένθια.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε, μείναμε περίπου 5 ώρες μέσα και δε βαρεθήκαμε καθόλου.

Ορίστε και μια δική μας φωτογραφία:
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Καλησπέρα!Επειδή σε λίγες μέρες πάω Βαρκελώνη και Βαλένθια, ποιο από τα δύο ενυδρεία να επιλέξουμε γιατί δυστυχώς δεν έχουμε τη δυνατότητα να πάμε και στα δύο. Ισχύει ότι της Βαλένθια είναι καλύτερο;
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Της Βαρκελωνης ειναι πολυς ντορος για το τιποτα παντως, παντα κατα την γνωμη μου. Κι αυτος ο περιβοητος θολος λιγα μετρα υποθεση! Του Βερολινου που ειχα παει την προηγουμενη της Βαρκελωνης περισσοτερα ειχε. Στην Βαλενθια δεν εχω παει αλλα για καλυτερο το κοβω. Παντα κατα την γνωμη την δικη μου και των υπολοιπων 3 που ημουν παρεα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Και για όποιον βρεθεί βόρεια στη Γαλλία, απέναντι απο τις Βρετανικές ακτές, στη Boulogne sur mer (40 χλμ περίπου ΝΔ του Calais) μπορεί να επισκεφθεί το ενυδρείο Nausicaa
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom