Γενικά Εντυπώσεις από αεροπορικές εταιρείες

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
The World's Top 10 airlines in 2010 Awards :

1. Asiana Airlines
2. Singapore Airlines
3. Qatar Airways
4. Cathay Pacific
5. Air New Zealand
6. Etihad Airways
7. Qantas Airways
8. Emirates
9. Thai Airways
10. Malaysia Airlines
-----
BEST LOW-COST AIRLINE

1

AIRASIA

2

AIR BERLIN

3

VIRGIN BLUE
-----------
BEST LOW-COST AIRLINE EUROPE

1

AIR BERLIN

2

EASYJET

3

NORWEGIAN
-------------
BEST TRANSATLANTIC AIRLINE

1

VIRGIN ATLANTIC AIRWAYS

2

BRITISH AIRWAYS

3

LUFTHANSA
-----------
Staff Service Excellence : Europe

1

SWISS INT'L AIR LINES

2

AUSTRIAN AIRLINES

3

AEGEAN AIRLINES
πηγη:WORLD AIRLINE AWARDS™ | Passenger's Choice Awards
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Παιδία γνωρίζει κάποιος να μου πει για το 757 της american airlines ? γιατί σκοπεύω να ταξιδέψω μαζί της και επειδή το ταξίδι θα είναι 4 ωρίτσες θέλω να ξέρω αν τπάρχει κάποια άνεση στην οικονομική θέση..
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Ποτέ μην πεις ότι έχεις πιάσει πάτο ταξιδεύοντας με Αμερικάνικες εταιρίες...

Με το που μπήκα στο αερόπλοιο λες και μεταφέρθηκα στη δεκαετία του 70... πασαρέλα αισθησιακών καλονών των σέβεντις... όλες οι αεροσυνοδοί ήταν σαν την Θεοπούλα και τις φίλες της... μια από αυτές με πλατινέ μαλλί και ύφος ντίβας της δεκατίας του 30 με οδήγησε στην καρέκλα μου... τα είπαμε καρέκλα ήταν αυτό το πράμα όχι θέση... πριν από σαράντα χρόνια σκέφτηκα η συγκεκριμένη κυρία ίσως ήταν μις USA τώρα όμως έμοιαζε σατανικά με την γιαγιά μου... δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις κυρίες και ειλικρινά πιστεύω ότι θα είναι άριστα εκπαιδευμένες αλλά αν κάτσει καμιά στραβή ποιός θα σώσει ποιον? Φανταστείτε την γιαγιά σας να σας βοηθάει να εγκαταλείψετε το αεροπλάνο...
Η περιγραφή σου για την US Air δε θα μπορούσε να είναι πιο παραστατική και ακριβής! Βίωσα τα ίδια στην πτήση από Αθήνα προς Φιλαδέλφεια το Σεπτέμβριο, αλλά δυστυχώς εγώ τα πλήρωσα πιο ακριβά γιατί είχα Business (ή Envoy όπως την αποκαλούν αυτοί). Το αεροπλάνο ήταν ένα γερασμένο 767 που νόμιζες ότι θα διαλυθεί. Το δε πλήρωμα καμπίνας...άστα να πάνε. Ξεχασμένες από το χρόνο, υπέρβαρες, ατημέλητες και καθόλου ευγενικές. Το φαγητό; Επιεικώς απαράδεκτο. Ασε που στο δεύτερο γεύμα χάλασε ο φούρνος τους και δεν είχαν τίποτα να σερβίρουν παρά μόνο κάποια φυστίκια και μπισκότα!!!! Αναπόλησα όλες τις προηγούμενες φορές που πήγα στην Αμερική με Lufthansa, AirFrance και KLM. Οσο για τις εσωτερικές πτήσεις στην Αμερική τι να πω; Αξιοθρήνητο σέρβις (σέρβις είπα; τι είναι αυτό;), έλλειψη αίσθησης ασφάλειας (λες και ταξιδεύεις με λεωφορείο...χύμα). Ξανά, αν και βολεύει η απευθείας από Αθήνα, ευχαριστώ...δεν θα πάρω.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
σημερα εψαχνα για αεροπορικα για Βελιγραδι και ανακαλυψα μετα λυπης μου οτι στο site της jat την Θεσσαλονικη την εχει ως Solun ............
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
σημερα εψαχνα για αεροπορικα για Βελιγραδι και ανακαλυψα μετα λυπης μου οτι στο site της jat την Θεσσαλονικη την εχει ως Solun ............
Ελπίζω τουλάχιστον να βρήκες καλές τιμές... Εγώ έκλεισα πρόσφατα με jat από Αθήνα, είδα οτι πετάει με κάτι μικρά...ελπίζω να φτάσω...:haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ελπίζω τουλάχιστον να βρήκες καλές τιμές... Εγώ έκλεισα πρόσφατα με jat από Αθήνα, είδα οτι πετάει με κάτι μικρά...ελπίζω να φτάσω...:haha:
χθες το βραδυ ειχε με 110 και σημερα με 135 :( ελικοφορα εχει η jat αν θυμαμαι καλα ..
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
135 τα έκλεισα εγώ από Αθήνα για το 3μερο της Κ.Δευτέρας και ναι έχεις δίκιο ελικοφόρα έχει, αλλά και η Ολυμπιακή νομίζω με ελικοφόρα πετάει στο συγκεκριμένο δρομολόγιο. Δεν έχω ξαναμπεί ποτέ αλλά η πτήση είναι μικρή οπότε ελπίζω να μη χρειαστεί να αναφέρω αρνητικές εντυπώσεις και πάνω από όλα ελπίζω να είμαι σε θέση να αναφέρω εντυπώσεις γενικότερα...:haha::haha:
 

marilenaaa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας!!! είμαι καινούργια εδώ και θα 'θέλα μια πληροφορία...
μήπως έχετε πετάξει ή ξέρετε τι παίζει με την germanwings?? θέλω να πάω Βόννη την άνοιξη και έχει μια διαφορά από τις υπόλοιπες 100-130 ευρώ και είναι αρκετά δελεαστικό :), αλλά δεν ξέρω, να την εμπιστευθώ??
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
γεια σας!!! είμαι καινούργια εδώ και θα 'θέλα μια πληροφορία...
μήπως έχετε πετάξει ή ξέρετε τι παίζει με την germanwings?? θέλω να πάω Βόννη την άνοιξη και έχει μια διαφορά από τις υπόλοιπες 100-130 ευρώ και είναι αρκετά δελεαστικό :), αλλά δεν ξέρω, να την εμπιστευθώ??
Εχω πεταξει με αυτη την εταιρια .Να επιβεβαιωσω και γω ..ηταν ολα μια χαρα .Εχε υποψην σου οτι δε σερβιρεται γευμα μεσα στο αεροσκαφος.Ή θα παρεις κατι μαζι σου ή κυκλοφορουν ενα καταλογο με ελαφρια σνακ +αναψυκτικα ..οπου τα αγοραζεις on board.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ρε παιδιά αυτή τη σβετλάνα ''Rossiya-Russian Air'' την ξέρει κανείς; Κάνει Ελσίνκι-Αγ.Πετρούπολη. Φτάνουν στον προορισμό τα αεροπλάνα της ή το παίζουν αεροπλανάκια μοντελισμού;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom