Εντυπώσεις από τα πλοία της ακτοπλοΐας μας

justperfect

Member
Μηνύματα
34
Likes
0
Minoan εσωτερικού και εξωτερικού!!Παράπονο δεν έχω,εκτός ίσως του air condition που μονιμα έχει ψόφο!!:roll:
 

Krylon

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Εγώ πάλι την «αγαπημένη» μου MINOAN θα την θάψω λίγο. Ως τακτικός επιβάτης στη γραμμή Ηράκλειο-Πειραιάς-Ηράκλειο...

Ευγένεια; Απούσα. Δεν θεωρώ ευγένεια το να έρχεται ο υπάλληλος κάθε 5 λεπτά και να σε ρωτάει αν θέλεις να πιεις κάτι. Όταν τους χρειάστηκα με είχαν επιεικώς γραμμένο. Ιδίως στο γκαράζ είναι άστα να πάνε.

Internet; Πονεμένη ιστορία. Τις μισές και βάλε φορές το δίκτυό τους είναι πεσμένο (δεν συνδέεσε καν στο WIFI), όσες δουλεύει η ταχύτητα είναι άστα να πάνε. Κατανοώ ότι είναι δορυφορική γραμμή, αλλά μια δεύτερη σύμβαση όπου θα κάνουν routing την κίνηση του δικτύου τους δεν βλάπτει.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Εγώ πάλι την «αγαπημένη» μου MINOAN θα την θάψω λίγο. Ως τακτικός επιβάτης στη γραμμή Ηράκλειο-Πειραιάς-Ηράκλειο...

Ευγένεια; Απούσα. Δεν θεωρώ ευγένεια το να έρχεται ο υπάλληλος κάθε 5 λεπτά και να σε ρωτάει αν θέλεις να πιεις κάτι. Όταν τους χρειάστηκα με είχαν επιεικώς γραμμένο. Ιδίως στο γκαράζ είναι άστα να πάνε.

Internet; Πονεμένη ιστορία. Τις μισές και βάλε φορές το δίκτυό τους είναι πεσμένο (δεν συνδέεσε καν στο WIFI), όσες δουλεύει η ταχύτητα είναι άστα να πάνε. Κατανοώ ότι είναι δορυφορική γραμμή, αλλά μια δεύτερη σύμβαση όπου θα κάνουν routing την κίνηση του δικτύου τους δεν βλάπτει.
Εχεις απόλυτο δίκιο και μακάρι να μας διαβάζει κάποιος υπευθυνος! (Για το γκαραζ δεν μου έχει τύχει πάντως).
Επίσης θα έπρεπε και κάποιος από το πλήρωμα, να <περιπολεί> και στους χώρους του σαλονιού, στα αεροπορικά καθίσματα και στους διαδρόμους και να απαγορεύει την στρωματσάδα που κλείνει κυριολεκτικά την διελευση, και την δεσμευση 2 και 3 θέσεων από έναν, με βαλίτσες μπουφάν κλπ, ώστε να ξαπλώσει και να κοιμηθεί, αφήνοντας άλλους όρθιους! :mad:
Οποιος θέλει ύπνο, υπάρχουν και καμπίνες!
 

justperfect

Member
Μηνύματα
34
Likes
0
Εγώ πάλι την «αγαπημένη» μου MINOAN θα την θάψω λίγο. Ως τακτικός επιβάτης στη γραμμή Ηράκλειο-Πειραιάς-Ηράκλειο...

Ευγένεια; Απούσα. Δεν θεωρώ ευγένεια το να έρχεται ο υπάλληλος κάθε 5 λεπτά και να σε ρωτάει αν θέλεις να πιεις κάτι. Όταν τους χρειάστηκα με είχαν επιεικώς γραμμένο. Ιδίως στο γκαράζ είναι άστα να πάνε.

Internet; Πονεμένη ιστορία. Τις μισές και βάλε φορές το δίκτυό τους είναι πεσμένο (δεν συνδέεσε καν στο WIFI), όσες δουλεύει η ταχύτητα είναι άστα να πάνε. Κατανοώ ότι είναι δορυφορική γραμμή, αλλά μια δεύτερη σύμβαση όπου θα κάνουν routing την κίνηση του δικτύου τους δεν βλάπτει.
Ανακάλυψα 2 ακόμη παραπονά μου!!Συμφωνω με τις 2 τελευταιες σου παρατηρησεις.Για το γκαραζ δεν εχω γνωμη, δν οδηγω!
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Τον τίτλο της ακτοπλοϊκής εταιρείας με την καλύτερη φήμη κατέκτησε για τρίτη χρονιά φέτος η.......

Το βραβείο μιλά για καλύτερη φήμη. Προσωπικά, αν και σε γενικές γραμμές, ειμαι ευχαριστημένος απο την συγκεκριμένη εταιρεία, θεωρώ ότι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης ως προς την παροχή υπηρεσιών και γι αυτό καλό είναι ότι στραβό βλέπεις σαν πελάτης-επιβάτης, να το αναφέρεις!
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Οι εργασίες ναυπήγησης του νέου πλοίου της Attica, BLUE STAR DELOS, ολοκληρώθηκαν με επιτυχία και το πλοιο ήδη βρίσκεται στον Πειραιά!
Θα δρομολογηθεί στις 15 Νοεμβρίου 2011 στη γραμμή των Κυκλάδων (Πειραιά-Πάρο-Νάξο- Ίο-Σαντορίνη) και θα αναπτύσσει ταχύτητα 26 ναυτικών μιλίων με μεταφορική ικανότητα 2.400 επιβατών και 427 Ι.Χ. αυτοκινήτων ή 57 10μετρων φορτηγών και 148 Ι.Χ.

Η δρομολόγησή του σύμφωνα με την ιδιοκτήτρια εταιρεία Attica Group, αναβαθμίζει τις υπηρεσίες, συντομεύει σημαντικά το ταξίδι και αντιμετωπίζει αποτελεσματικά τουλάχιστον για την επόμενη δεκαετία τις οποιεσδήποτε συγκοινωνιακές ανάγκες της γραμμής σε ό,τι αφορά την επιβατική αλλά και εμπορευματική κίνηση.

Ναναι καλοτάξιδο και περιμένουμε εντυπώσεις !
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Minoan εσωτερικού και εξωτερικού!!Παράπονο δεν έχω,εκτός ίσως του air condition που μονιμα έχει ψόφο!!:roll:
αυτο για τα air condition ισχυει ... οσο για το wifi οποιος εχει forthnet μπαινει με τους κωδικους του οποτε δεν χρειαζεται να πληρωνει 14 ευρω .. και οποιος δεν εχει forthnet ε ας παρει απο καποιον φιλο του που εχει τους κωδικους για το ιντερνετ οπως κανω και εγω :clap::clap::clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
πάντως εμένα το αγαπημένο μου πλοίο ήταν η σχωρεμένη Δημητρούλα :)
Στ'αλήθεια.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
αγαπημενο πλοιο ειναι με διαφορα το Θεοφιλος για την διαδρομη Αθηνα-Χιος-Μυτιληνη .. οποιος δεν προλαβε να κανει αυτο το ταξιδι τοτε δεν εχει ζησει τιποτα ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom