Επίσκεψη και ξενάγηση στο Δίον.

Πότε προτιμάτε να γίνει η εκδρομή στο Δίον;


  • Total voters
    22
  • Poll closed .

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Με την ευκαιρία λοιπόν που ανέβηκαν προχθές οι τελευταίες φωτογραφίες απο τον @LIK και τον ευχαριστούμε πολύ, λαμβάνω το θάρρος να επανέλθω με το θέμα "εκδρομές της παρέας μας ".

Η 2ημερη- 3ημερη εκδρομή που σχεδιάστηκε -και ανέβηκε και ως θέμα - στην Ανδριανούπολη δεν έλαβε της απαιτούμενης αποδοχής από το κοινό και κατά την γνώμη μου φταίει το γεγονός ότι μάλλον δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε πολλά άτομα και μάλιστα "ταξιδιάρικα" τις κενές ημερομηνίες που ίσως θα μπορεί ο καθένας μας. Σ΄αυτό ήρθε να προστεθεί και το γεγονός ότι οι εκδρομές στην γείτονα χώρα ολοένα και αναβάλλονται λόγω των γεγονότων οπότε θεωρείται ληγμένο το θέμα.

Ομως επειδή εμείς περνάμε καλά ως παρέα μεταξύ μας μήπως λέω μήπως πρέπει να κανονίσουμε κάτι άλλο όσο προλαβαίνουμε -εννοώ για την άνοιξη ?

Θυμάστε όλοι ότι μας έχει μείνει ένα Δίον ως ξενάγηση αρχαιολογικού ενδιαφέροντος και νομίζω ότι μετά χαράς θα θέλει ο κος Σφήκας να μας ξεναγήσει εκεί, σε μια ημερήσια εκδρομή η οποία ίσως περιλαμβάνει και λίγο Λιτόχωρο για φαγητό ή όπου αλλού τέλος πάντων προτείνει και ο ίδιος.

@babaduma ακούς? Μήπως πρέπει να έρθεις σε επαφή με τον κο Σφήκα και να δεις αν έχει κάποιο κενό για να μας κάνει αυτή την ξενάγηση-εκδρομή ?

Και σεις Αθηναίοι συμφορουμίτες μήπως να ετοιμάζεστε για την επόμενη "ανάβαση" στα βόρεια? (καλά δεν περνάμε ?)

Θεωρώ δεδομένο ότι οι Θεσσαλονικείς ανταποκρίθηκαν ήδη εεεεε?

Κοινώς "βάζω φυτίλια" .... και ελπίζω να "ανάψουν" ....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
@babaduma ακούς? Μήπως πρέπει να έρθεις σε επαφή με τον κο Σφήκα και να δεις αν έχει κάποιο κενό για να μας κάνει αυτή την ξενάγηση-εκδρομή ?
Μήνυμα ελήφθη, όβερ! Θα επικοινωνήσω και θα σας ενημερώσω αυθωρεί και παραχρήμα! :)
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού
Το δικό μου το φιτίλι πάντως το άναψες. Ωραία ιδέα!!!!:clap::clap:

Χθες με το χορευτικό μου πήγαμε εκδρομή με τον Σφήκα στο μουσείο της Βεργίνας, στη Βέροια και στην σχολή του Αριστοτέλη. Ολα τα 57 άτομα ενθουσιάστηκαν μαζί του και ζητήσανε μετά το Πάσχα να κάνουμε κάποιες από τις θεματικές περιηγήσεις του στην πόλη μας.
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Το δικό μου το φιτίλι πάντως το άναψες. Ωραία ιδέα!!!!:clap::clap:

Χθες με το χορευτικό μου πήγαμε εκδρομή με τον Σφήκα στο μουσείο της Βεργίνας, στη Βέροια και στην σχολή του Αριστοτέλη. Ολα τα 57 άτομα ενθουσιάστηκαν μαζί του και ζητήσανε μετά το Πάσχα να κάνουμε κάποιες από τις θεματικές περιηγήσεις του στην πόλη μας.
Πράγματι καταπληκτικπ ο κ. Σφήκας!
Πολύ κρίμα που έχασα την ξενάγηση στη Βεργίνα που είχε γίνει, θα ήταν καταπληκτική...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μετά την τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Σφήκα, προέκυψε ότι η μοναδική Κυριακή που έχει ελεύθερη πριν το καλοκαίρι είναι η 29η Απριλίου.

Εάν πραγματοποιήσουμε εκδρομή/ξενάγηση στον αρχαιολογικό χώρο του Δίου, θα μπορέσουμε να τη συνδυάσουμε με κάποιο μίνι τρέκκινγκ στο γειτονικό Λιτόχωρο, τον Ενιπέα ποταμό και τον Όλυμπο και ίσως και με επίσκεψη στο κάστρο του Πλαταμώνα και φαγητό σε ταβέρνα της περιοχής.

Επειδή το πρόγραμμα του κ. Σφήκα είναι ιδιαίτερα σφιχτό και η ημερομηνία που ανέφερα είναι μεν ανοιχτή ακόμη αλλά υπάρχει ερωτηματικό για εκδήλωση την ίδια μέρα από την πλευρά κάποιου συλλόγου στα Γιαννιτσά, εάν το αποφασίσουμε, θα μας παρακαλούσε να τον ενημερώσουμε όσο γίνεται γρηγορώτερα για να δει τι θα κάνει και με τους Γιαννιτσιώτες. Οπότε, νομίζω ότι θα μπορούσε η προσφιλής μας @katkats να ανοίξει θέμα με δηλώσεις συμμετοχής μέχρι το βράδυ 23:59:59 της 25/3/2018 για να δούμε πού βαδίζουμε.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δεν ξέρω ακόμη,είναι να πάω και Μαγιόρκα εκείνο τον καιρό.Είμαι πολύ σφιγμένος χρονικά.
Εσύ να πείς οτι μπορείς τον Μάιο!!!! Και εγώ το Μάιο μπορώ....Σύμφωνοι;;;;

Μετά την τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Σφήκα, προέκυψε ότι η μοναδική Κυριακή που έχει ελεύθερη πριν το καλοκαίρι είναι η 29η Απριλίου.
Γιατί πρέπει ντε και καλά τον Απρίλιο; Φαγωθήκατε με αυτόν τον Απρίλιο....
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Γιατί πρέπει ντε και καλά τον Απρίλιο; Φαγωθήκατε με αυτόν τον Απρίλιο....
Hellooooooo...

Μετά την τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Σφήκα, προέκυψε ότι η μοναδική Κυριακή που έχει ελεύθερη πριν το καλοκαίρι είναι η 29η Απριλίου. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom