Επίσκεψη Yorgos σε Ημαθία - Θεσσαλονίκη

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

Attachments

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Παντως εγω διαβαζω για πολλα πηγαινε-ελα στην Αθηνα αλλα εμας μας εχετε κλας..νους ε;;:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και σαν δική μου μικρή συμβολή, θα δω μήπως μπορέσω να σου/μας εξασφαλίσω τον καλύτερο ξεναγό της Ελλάδος (αν είναι ελεύθερος εκείνη την Κυριακή για Βεργίνα, ή για Θεσ/νίκη ό,ποτε είσαι εδώ).
Update:
Πριν λίγο επικοινώνησα με τον ξεναγό που μόλις επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη από Βοστώνη.

Το όνομά του είναι Κωνσταντίνος Σφήκας και η σελίδα του στο facebook είναι αυτή:
https://www.facebook.com/constantinos.sfikas/about?lst=100001213942849:676732968:1481027553
Η ιστοσελίδα του είναι αυτή:
http://www.expertguides.gr/

Τον γνωρίζω προσωπικά πολλά χρόνια και ξέρω το επίπεδο της δουλειάς του. Ν' αναφέρω ενδεικτικά ότι ήταν αυτός που ξενάγησε πέρυσι τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, είναι ο επίσημος ξεναγός του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης και έχει ξεναγήσει μεταξύ άλλων τους Τζων Μάλκοβιτς, Όλιβερ Στόουν (με ειδικό αίτημά του γι αυτό), Τζιμ Τζάρμους, κ.ά.

Για την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου αυτή τη στιγμή δηλώνει διαθέσιμος. Δεν πρόκειται να πάρει άλλη δέσμευση πριν τον ενημερώσουμε αν θέλουμε να μας ξεναγήσει στη Βεργίνα (και όχι μόνο) ή όχι.

Εφόσον κινηθούμε με λεωφορείο, οπότε θα είμαστε όλοι μαζί, θα μπορέσει να μας πει πράγματα καθ' οδόν. Εφόσον κινηθούμε ιδιωτικά με ΙΧ, πριν μπούμε στον αρχαιολογικό χώρο, θα καθήσουμε κάπου για έναν καφέ, όπου θα μας πει όσα θα μας έλεγε στο λεωφορείο. Η ξενάγηση στη Βεργίνα θα είναι τουλάχιστον μιάμισυ ώρα.

Η αμοιβή του για την Κυριακή είναι 160 ευρώ + ΦΠΑ.

Επειδή το κόστος θα επιμερισθεί στους συμμετέχοντες, θα πρέπει να αποφασίσουμε - κατ' αρχήν - εάν θέλουμε ξεναγό ή όχι και, εάν ναι, ποιοί θα είναι σίγουρα παρόντες ώστε να έχουμε μια ιδέα για την επιβάρυνση κατ' άτομο. Τα διαδικαστικά θα πρέπει μάλλον να τα αναλάβει κάποιος απ' τους moderators.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom