Γαλλία Επεισόδια στο Παρισι

paefstra

Member
Μηνύματα
12.927
Likes
40.761
Αποφασισαμε να παρακολουθουμε ποτε θα παει ο Καρολος που ανεβαλε την επισκεψη. Αν δεν παει ο βασιλευς, δεν παμε ουτε εμεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.029
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Αποφασισαμε να παρακολουθουμε ποτε θα παει ο Καρολος που ανεβαλε την επισκεψη. Αν δεν παει ο βασιλευς, δεν παμε ουτε εμεις.
Καλά ο υψηλότατος δεν έρχεται γιατί του επιφυλάσσουν "θερμή" υποδοχή. Δεν είναι δα και Ουκρανία η χώρα να φοβάται ο τουρίστας να πατήσει το πόδι του.
 

katerina R

Member
Μηνύματα
76
Likes
52
Πάντως εγώ όσο το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα καταλήγω περισσότερο στο να πάω Κ να μην το ακυρωσω...επίσης οι διαδηλώσεις και οι πορείες που γίνονται στο κέντρο φαντάζομαι δεν γίνονται κάθε μερα...γίνονται συγκεκριμένες μέρες που ανακοινώνονται και από πριν ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.927
Likes
40.761
επίσης οι διαδηλώσεις και οι πορείες που γίνονται στο κέντρο φαντάζομαι δεν γίνονται κάθε μερα...γίνονται συγκεκριμένες μέρες που ανακοινώνονται και από πριν ...
Την ακυρωση πτησεων φοβαμαι βασικα.
 

katerina R

Member
Μηνύματα
76
Likes
52
Την ακυρωση πτησεων φοβαμαι βασικα.
Σίγουρα αυτό είναι το πιο βασικό ...
Εγώ επειδή πετάω με raynair διαβασα στο site της για τις αποζημιώσεις σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης και είδα για 250€ επιστροφή αν η πτήση είναι μέχρι 1.500 χιλιόμετρα και 400€ αν είναι από 1.500 Κ πάνω...ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά ωστόσο και όλοι μας να ταξιδέψουμε :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.927
Likes
40.761
Σίγουρα αυτό είναι το πιο βασικό ...
Εγώ επειδή πετάω με raynair διαβασα στο site της για τις αποζημιώσεις σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης και είδα για 250€ επιστροφή αν η πτήση είναι μέχρι 1.500 χιλιόμετρα και 400€ αν είναι από 1.500 Κ πάνω...ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά ωστόσο και όλοι μας να ταξιδέψουμε :)
Οι αποζημιωσεις δεν δινονται για απεργιες που δεν ειναι υπαιτιοτητα της εταιρειας, αλλα μονο οταν η εταιρεια ειναι υπαιτια. Μην υπολογιζεις σ αυτες. Μονο ταλαιπωρια.
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλησπέρα παιδιά

Εγώ έχω προγραμματισμένο ταξίδι για Charles de Gaul τη Κυριακή έως Τετάρτη στο Παρίσι. Έχετε κάποια εικόνα όσοι κατοικείτε εκεί για τη περιρρέουσα ατμόσφαιρα; Πιστεύετε να έχουμε κάποιο θέμα με μετακίνηση με το rer π.χ που θέλουμε να πάρουμε ή με το μετρό μετά; Και γενικά χωρίς να θέλω να το κινδυνολογω (επειδή είναι η πρώτη φορά μας Παρίσι) θεωρείτε ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε και ειδικότερα στις μετακινήσεις;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Καλησπέρα παιδιά

Εγώ έχω προγραμματισμένο ταξίδι για Charles de Gaul τη Κυριακή έως Τετάρτη στο Παρίσι. Έχετε κάποια εικόνα όσοι κατοικείτε εκεί για τη περιρρέουσα ατμόσφαιρα; Πιστεύετε να έχουμε κάποιο θέμα με μετακίνηση με το rer π.χ που θέλουμε να πάρουμε ή με το μετρό μετά; Και γενικά χωρίς να θέλω να το κινδυνολογω (επειδή είναι η πρώτη φορά μας Παρίσι) θεωρείτε ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε και ειδικότερα στις μετακινήσεις;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Η επόμενη μεγάλη κινητοποίηση είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη 6 Απριλίου. Κάθε μέρα υπάρχουν και πιο μικρές. Το rer εδώ και πολύ καιρό είχε θέμα σε καθημερινή βάση με 1/2 ή 2/3 να κινούνται. Αυτή τη βδομάδα η συχνότητα έχει επανέλθει. Να μπαίνετε στο site της ratp που γράφει ποιες γραμμές και πως επηρεάζονται. RATP: Public transport in Paris and île-de-France: metro, RER, bus, tramway
 

katerina R

Member
Μηνύματα
76
Likes
52
Η επόμενη μεγάλη κινητοποίηση είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη 6 Απριλίου. Κάθε μέρα υπάρχουν και πιο μικρές. Το rer εδώ και πολύ καιρό είχε θέμα σε καθημερινή βάση με 1/2 ή 2/3 να κινούνται. Αυτή τη βδομάδα η συχνότητα έχει επανέλθει. Να μπαίνετε στο site της ratp που γράφει ποιες γραμμές και πως επηρεάζονται. RATP: Public transport in Paris and île-de-France: metro, RER, bus, tramway
Εννοείς ότι κάθε μέρα θα υπάρχει κάποια κινητοποίηση έστω Και μικρή;
Στο κέντρο είναι εύκολο να κάνεις βόλτες;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Εννοείς ότι κάθε μέρα θα υπάρχει κάποια κινητοποίηση έστω Και μικρή;
Στο κέντρο είναι εύκολο να κάνεις βόλτες;
Ναι, εννοώ ότι οι απεργίες συνεχίζονται κάθε μέρα αλλά οι μεγάλες κινητοποιήσεις είναι το θέμα όπως αυτή της Πέμπτης. Τότε θα υπάρχει σοβαρό θέμα με τα μμμ, κάποια αξιοθέατα μπορεί να μην είναι επισκέψιμα και φυσικά θα έχει μεγάλη πορεία.

Εκτός Πέμπτης λοιπόν λογικά δεν θα έχετε θέμα για βόλτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom