Επιβραβεύσεις booking.com

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Καλό είναι να γνωρίσουν όσοι έχουν ηρωνα σαν πάροχο ηλ ενέργειας οτι έχουν επιστροφή στην μπουκινγκ μέχρι και 10% σε κάθε κράτηση.
Πρώτα τσεκάρουμε το κατάλυμα και στην κανονική ιστοσελίδα της μπουκινγκ και στην εφαρμογή για κινητά και αφού διαπιστώσουμε ότι έχουν κέρδος επιλέγουμε την μπουκινγκ του ηρωνα όπου δίνει την επιστροφή μέχρι και δυο μήνες μετά την διαμονή απευθείας στην κάρτα που έχει δηλωθεί. Δεν επιτρέπει η συγκεκριμένη σελίδα εισαγωγή εκπτωτικού κωδικού.
Ο ηρωνας μέσα από τη προσωπική σελίδα διαχείρισης της συνδρομής, δίνει έναν προσωπικό κωδικό και βάζοντας τον στη σελίδα της μπουκινγ που λινκ έχεις στο ατομικό προφίλ του ηρωνα, δίνει την έκπτωση σε κάθε αναζητηση μαζί με τα οποία προνόμια τζινιους.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχει κανένας κανά κουπόνι για επιστροφή 10% που να μην το θέλει;

Γενικά κάθε πότε στέλνει η booking τέτοιο κωδικό; ξέρει κανείς;

Θέλω να κλείσω ένα δωμάτιο κ ειναι κρίμα να "χάσω" 50+ ευρώ. Από την άλλη δεν θέλω να περιμένω κ πολύ γιατί φοβάμαι μην ανέβει η τιμή ή μην το κλείσουν!
Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η booking στέλνει κωδικό όταν σε βλέπει να κάνεις αναζήτηση ξενοδοχείου για ένα μέρος και να μην κλείνεις τελικά, οπότε σε ενθαρρύνει να το κλείσεις με την έκπτωση της επιστροφής.
Δυστυχώς δεν ήξερα ότι αυτόν τον κωδικό μπορεί να τον χρησιμοποιήσει άλλος γιατί μέσα στον Γενάρη μου έστειλε 2 φορές κωδικό επιστροφής και πήγε άπατος γιατί δεν προχώρησα τελικά σε κάποια κράτηση.
Τώρα που το έμαθα όμως θα σας το στέλνω εδώ.
Γενικά είχα την εντύπωση ότι στέλνει σπάνια αυτούς τους κωδικούς αλλά τελικά δεν ισχύει. Απλά εγώ δεν ασχολιόμουν γιατί δεν είχα πλάνο για επερχόμενο ταξίδι...
 

patrizia

Member
Μηνύματα
186
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Ούτε εγώ το ήξερα ότι μπορείς να τα δώσεις και μου είχαν στείλει κάμποσα τα τελευταία χρόνια που πήγαν χαμένα
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Καλό είναι να δηλώνετε πριν η πρόθεση διάθεσης τέτοιων κωδίκων ώστε να μην χαραμίζονται άσκοπα στον πρώτο τυχόντα που κάνει κάποια βεβιασμένη κράτηση άπλα για να την κάνει (και να καρπωθεί την οποία πρόσφορα), άλλα σε κάποιον που θα βγάλει το μέγιστο από αυτή.
Οπως έγραψα και άλλου ένα μόνιμο κουπόνι με έκτρωση 10% το προσφέρει ο ηρωνας. Οποίος είναι συνδρομητής η έχει γνωστό ας το εκμεταλλευτεί. έχω κερδίσει αρκετά χρήματα επιστροφής και δεν είναι σε δώρο επιταγές για μελόντικες κρατήσεις άλλα πραγματική επιστροφή στην κάρτα που θα δηλωθεί.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η booking στέλνει κωδικό όταν σε βλέπει να κάνεις αναζήτηση ξενοδοχείου για ένα μέρος και να μην κλείνεις τελικά, οπότε σε ενθαρρύνει να το κλείσεις με την έκπτωση της επιστροφής.
Δυστυχώς δεν ήξερα ότι αυτόν τον κωδικό μπορεί να τον χρησιμοποιήσει άλλος γιατί μέσα στον Γενάρη μου έστειλε 2 φορές κωδικό επιστροφής και πήγε άπατος γιατί δεν προχώρησα τελικά σε κάποια κράτηση.
Τώρα που το έμαθα όμως θα σας το στέλνω εδώ.
Γενικά είχα την εντύπωση ότι στέλνει σπάνια αυτούς τους κωδικούς αλλά τελικά δεν ισχύει. Απλά εγώ δεν ασχολιόμουν γιατί δεν είχα πλάνο για επερχόμενο ταξίδι...
Εμενα παλι παρολο που μαι genius 3 ποτε δε μου χει στειλει κωδικο...στον στελνει με email?και ισχυει για κρατησεις που προπληρωνεις?ειπα να εκμεταλευτω τον τελευταιο κωδικο που δωθηκε αλλα επειδη δεν ηξερα τη διαδικασια δε ασχοληθηκα παραπανω
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.750
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Εμενα παλι παρολο που μαι genius 3 ποτε δε μου χει στειλει κωδικο...στον στελνει με email?και ισχυει για κρατησεις που προπληρωνεις?ειπα να εκμεταλευτω τον τελευταιο κωδικο που δωθηκε αλλα επειδη δεν ηξερα τη διαδικασια δε ασχοληθηκα παραπανω
Στέλνετε στο email και ισχύει για οποιαδήποτε κράτηση είτε με απ’ευθείας πληρωμή είτε για κράτηση με δωρεάν ακύρωση ξαι πληρωμή αργότερα.
Σ’ εμένα πάντως έρχονται σχετικά συχνά ιδίως μετά από εντατική αναζήτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom