Επιλογή καλοκαιρινού προορισμού!

thanos75

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπερα παιδια!
Προσπαθω εδω και καιρο να βρω που να παμε διακοπες με την κοπελα μου (28 εγω 22 εκεινη)
Οι ημερομηνιες ειναι στανταρ 20-29 σεπτεμβριου!
Απλα εχουμε μπερδευτει τοσο πολυ!
Νησια πχ Συρος-Ναξος τι θα βρουμε απο κοσμο; Μην παμε και δεν εχει τπτ ανοιχτο!
Μετα ειπαμε για Χιο γιατι οι μερες ειναι 7-8 οποτε θα εχουμε χρονο να γυρισουμε!
Καποιος μας προτεινε Κυπρο (παφο) για να εχει στανταρ καλο καιρο και να κανουμε και τα μπανια μας!
Στο πισω μερος του μυαλου μας ειναι και Νοτια Δυτικη Ιταλια Ακτη Αμαλφι 2-3 μερες και μετα Σικελια τις υπολοιπες Με αυτοκινητο!


θελω τα φωτα σας οσο μπορειτε γιατι ο καιρος κυλαει και δεν εχουμε κλεισει τπτ!

Ευχαριστω!
Από όλα αυτά που αναφέρεις θεωρώ σαφέστερα καλύτερη και πιο safe επιλογή την Κύπρο...θαυμάσιος καιρός, πολλά και ωραία μέρη για να γυρίσετε και μπορεί να σας βγει και αρκετά οικονομικά. Σύρος/Νάξος/Χίος, όλες τους υπέροχες αυτή την εποχή, όμως κανείς δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει τα μπάνια σε αυτά τα νησιά τη συγκεκριμένη εποχή (παρεπιπτόντως και στα 3 νησιά σχεδόν όλα τα μαγαζιά είναι ανοιχτά, είναι μέρη ζωντανά όλο το χρόνο). Όσο για την ακτή Αμάλφι και τη Σικελία, αυτό θα είναι πραγματικά ωραία εμπειρία. Προσωπικά δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα. Πάντως στην Ακτή Αμάλφι, γνωστός μου που πήγε αρχές Οκτωβρίου συνάντησε και βροχές (θυμίζει λίγο νησιά Ιονίου το κλίμα), οπότε θα πρέπει να το έχετε και αυτό υπόψη σας...
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Ειναι τοσο καλο οσο φαινεται; Αξιζει την οδικη ταλαιπωρια; Απο τιμες ξερουμε κατι;
Οδικώς από Ελλάδα εννοείς; Αν ναι δε νομίζω ότι γίνεται να συνδυάσεις κ αμαλφι κ σικελία σε τόσες λίγες μέρες
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ειναι τοσο καλο οσο φαινεται; Αξιζει την οδικη ταλαιπωρια; Απο τιμες ξερουμε κατι;
Είναι πιο καλό απ'ότι φαίνεται! Και φυσικά είναι το απόλυτο road trip!!! Η εποχή που σκέφτεστε είναι πολύ καλή, με λίγο κόσμο και καλό καιρό.
 
Last edited:

Georgeb4821

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Αύγουστο οικογενειακά που θα προτείνατε οι πολυταξιδεμένοι.Καπου σχετικά οικονομικα
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
8.003
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Τουρκία , Ιταλία....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αύγουστο οικογενειακά που θα προτείνατε οι πολυταξιδεμένοι.Καπου σχετικά οικονομικα
Η κολλητή μου ψάχνει φέτος να πάει Τουρκία με τα παιδιά της. Είναι ευκαιρία λόγω ισοτιμίας αφενός και αφετέρου η Τουρκία έχει μοναδικές εικόνες για τα παιδιά και τους μεγαλους. Θα πάνε μεχρι Καππαδοκία.
 

Georgeb4821

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Η κολλητή μου ψάχνει φέτος να πάει Τουρκία με τα παιδιά της. Είναι ευκαιρία λόγω ισοτιμίας αφενός και αφετέρου η Τουρκία έχει μοναδικές εικόνες για τα παιδιά και τους μεγαλους. Θα πάνε μεχρι Καππαδοκία.
Καλησπέρα
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σας
Τουρκια πήγαμε πριν 1.5 χρόνο.Για Ιταλία λέμε ,ίσως κάπου παραλιακά αν δεν είναι πάρα πολύ ακριβα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom