Επιλογή προορισμού για erasmus και ερωτήσεις

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπερα!
Ενδιαφερομαι να παω ερασμους για ενα εξαμηνο στο Tαλιν της Εσθονιας.
Εχει παει καποιος για να με διαφωτισει λιγο;
Γιατι οσο και αν ψαχνω δεν βρισκω τιποτα.
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)
Πολυ καλα, καλη ζωη, φθηνη ζωη, αλλα αρκετο κρυο... Το Tartu ειναι πιο φοιτητουπολη απο το Ταλλιν αλλα και εκει θα περασεις πολυ ωραια :)
 

marygi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας..Θα ηθελα μια βοηθεια να διαλεξω μεταξυ βαλενθιας κ σεβιλλης.. το ποιντ της σεβιλλης ειναι οτι παει cl ενω η βαλενθια για καθοδο..αλλα εχει θαλασσα ,βεβαια θα παω απο σεπτεμβρη..ευχαριστω
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Αααχαχαχαχαχαχαχα <3
Εγώ θα διάλεγα Σεβίλλη λόγω του ότι είναι η πρωτεύουσα της Ανδαλουσίας και έχεις πάρα πολλές επιλογές για εκδρομές. Επίσης, είναι αρκετά φτηνότερη στα ενοίκια από Βαλένθια και λίγο πιο μαζεμένη σαν πόλη.
 

marygi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Αααχαχαχαχαχαχαχα <3
Εγώ θα διάλεγα Σεβίλλη λόγω του ότι είναι η πρωτεύουσα της Ανδαλουσίας και έχεις πάρα πολλές επιλογές για εκδρομές. Επίσης, είναι αρκετά φτηνότερη στα ενοίκια από Βαλένθια και λίγο πιο μαζεμένη σαν πόλη.
eyxaristw,to idio m eipe k enas ispanos ,oti mporei h valencia na nai ligo pio megalh alla h seville exei pio kalous anthrwpous ktl..
 

marygi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
δεν ξερω πως σβηνεται ρε αδερφε για να το διορθωσω..μια βοηθεια ζητησα,ηρεμησε..δεν θα ξαναγραψω
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μα δεν είπε και τίποτα κακό, απλά έγραψε έναν από τους κανόνες του φόρουμ, που αποδέχτηκες κάνοντας την εγγραφή σου.
 

agg19

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
καλησπερα και απο εμενα, ειναι δευτερο ετος στην ασοεε,ενδιαφερομαι να παω ερασμους και απο πτυχιο σε ξενες γλωσσες εχω μονο αγγλικα Β2 ! Σκεφτομουν για πορτογαλια, ποια πολη μου προτεινετε Πραγκα ή λισαβονα ;
Επισης εκτος απο την πορτογαλια ποιες αλλες χωρες μου προτεινετε αναμεσα σε : Αυστρια,Βελγιο,Κροατια , Πολωνια, Σλοβακια, Σλοβενια.
Προτιμαω την ζεστη απο το κρυο
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλησπερα και απο εμενα, ειναι δευτερο ετος στην ασοεε,ενδιαφερομαι να παω ερασμους και απο πτυχιο σε ξενες γλωσσες εχω μονο αγγλικα Β2 ! Σκεφτομουν για πορτογαλια, ποια πολη μου προτεινετε Πραγκα ή λισαβονα ;
Επισης εκτος απο την πορτογαλια ποιες αλλες χωρες μου προτεινετε αναμεσα σε : Αυστρια,Βελγιο,Κροατια , Πολωνια, Σλοβακια, Σλοβενια.
Προτιμαω την ζεστη απο το κρυο

Αν προτιμάς ζέστη τότε οι επιλογές που σου απομένουν από όλες όσες ανέφερες είναι μόνο Πορτογαλία, άντε και Κροατία.
 

firefly23

Member
Μηνύματα
21
Likes
36
Πολυ καλα, καλη ζωη, φθηνη ζωη, αλλα αρκετο κρυο... Το Tartu ειναι πιο φοιτητουπολη απο το Ταλλιν αλλα και εκει θα περασεις πολυ ωραια :)

Καλημερα! :) Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Η Αλήθεια είναι ότι έχω σαν επιλογή και το Ταρτου αλλά με το που είδα φωτογραφίες απο Τάλλιν το ερωτεύτηκα!Πιστεύεις ωστόσο ότι θα είναι καλύτερα εκεί σε θέμα ζωής(κ κρύου :p Γιατί είδα είναι πιο κάτω) ?Έχεις ζήσει στην Εσθονια ;;Η αλήθεια είναι ότι αν Και μένω σε μια ιδιαίτερα παγωμένη πολη δεν είμαι λάτρης του κρύου αλλά θα μαρεσε πολύ να πάω κάπου τελείως διαφορετικά απτα πλαίσια της Ελλάδας και μακριά από τους κλασσικούς προορισμούς ερασμους! Και μια τελευταία ερώτηση(Όχι τπτ άλλο για να γίνω περισσότερο κουραστική: p) μηπωως γνωρίζεις κάτι για Λιθουανία; ή Η αλήθεια είναι δεν μου γεμίζει το μάτι αλλά όσο το ψάχνω τόσο περισσότερα θετικά σχόλια βρίσκω!
Με συγχωρείς για τις τόσες ερωτήσεις!
Αν ακόμα διαβαζεις και δεν με βαρεθηκες σε Ευχαριστώ! :p
Κ να μην Απαντήσεις σε καταλαβαίνω :p Αλλά απαντά μουυ! :) :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom