Γενικά Επιλογή προορισμού 2021

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Ευχαριστώ πολύ το περνάω ήπια εκτός τη πρώτη μέρα που έκανα πυρετό. Τώρα μόνο πονοκεφαλο και αγευσια..
Γενικά οι τιμές είναι ζόρικες και στα 2 που κοιτάω.. και εισητηρια και τα ξενοδοχεία..
Το σκέφτομαι ακόμα ....
Εσύ ποιο θα πήγαινες αφού έχεις πάει και στα δύο?? Μέσα Σεπτεμβρίου για 2 βδομάδες
Και πάλι περαστικά.

Κοίτα, 2 βδομάδες μου φαίνεται μεγάλο διάστημα και για τις 2 πόλεις. Μάλλον θα τα συνδυάσεις και με εκδρομές. Π.χ. Γρανάδα από Σεβίλλη, Χααρλεμ από Άμστερνταμ κλπ.

Αν έπρεπε οπωσδήποτε να διαλέξω, οι τιμές ήταν παρόμοιες κλπ., μάλλον θα πήγαινα Σεβίλλη πρώτα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Και πάλι περαστικά.

Κοίτα, 2 βδομάδες μου φαίνεται μεγάλο διάστημα και για τις 2 πόλεις. Μάλλον θα τα συνδυάσεις και με εκδρομές. Π.χ. Γρανάδα από Σεβίλλη, Χααρλεμ από Άμστερνταμ κλπ.

Αν έπρεπε οπωσδήποτε να διαλέξω, οι τιμές ήταν παρόμοιες κλπ., μάλλον θα πήγαινα Σεβίλλη πρώτα.
Και όχι μόνο Χααρλεμ. Σε 2 εβδομάδες εγώ θα γυρνούσα αρκετά μέρη της Ολλανδίας. Η χώρα είναι μικρή και τα τρένα άψογα (ακριβά βέβαια). (Χωρίς να έχω άποψη για την άλλη σου επιλογή, αφού δεν έχω πάει).
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Και πάλι περαστικά.

Κοίτα, 2 βδομάδες μου φαίνεται μεγάλο διάστημα και για τις 2 πόλεις. Μάλλον θα τα συνδυάσεις και με εκδρομές. Π.χ. Γρανάδα από Σεβίλλη, Χααρλεμ από Άμστερνταμ κλπ.

Αν έπρεπε οπωσδήποτε να διαλέξω, οι τιμές ήταν παρόμοιες κλπ., μάλλον θα πήγαινα Σεβίλλη πρώτα.
Ευχαριστώ πολύ
ναι εννοείται με εκδρομες
Αλλά και ξεκούραση και εξερεύνηση..
🥰 αντε να δούμε
 

Stavoiko

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους ,

Μπορείτε να προτείνετε προορισμούς που μπορεί να ταξιδέψει κάποιος ανεμβολιαστος με ελάχιστο κόστος και ταλαιπωρία ;
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Σε χώρες που δέχονται το green pass.Π.χ. στην Ιταλία πας με ένα rapid test των 10€ από εδώ και εκεί για να γυρίσεις κάνεις εκ νέου ένα rapid με μάλλον πιο κάτω από 10€.Το θέμα ειναι εσύ που θέλεις να πάς για να σε βοηθήσουμε περισσότερο
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σε ολους,

Εχω διαθεσιμες αδειες τον Δεκεμβριο και σκοπευω να κανω ενα ταξιδι !! τι προτεινετε ?? θα ηθελα πολύ Λονδινο αλλα λογω των διαδιακσιων το απερριψα! οπότε είμαι ανάμεσα σε Βαρσοβια-Κρακοβια, Αμστερνταμ και .. Ιορδανια! τι λετε??
 

Foteini faih

Member
Μηνύματα
30
Likes
17
Καλησπέρα σε όλους ,

Μπορείτε να προτείνετε προορισμούς που μπορεί να ταξιδέψει κάποιος ανεμβολιαστος με ελάχιστο κόστος και ταλαιπωρία ;
Καλησπέρα!!
Μετά από 2 χρόνια λόγω κορονοιου σήμερα έκλεισα το πρώτο μου ταξίδι για Στοκχόλμη τέλη Νοεμβρίου...
Έκλεισα αεροπορικα με Ryanair με τρελή προσφορά και τώρα ψάχνω ξενοδοχείο. Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι σχεδόν σε όλα υπάρχει δωρεάν ακύρωση μέχρι και την ίδια ημέρα άφιξης. Επίσης μίλησα με μια γνωστή που μένει εκεί και με ενημέρωσε πως όλα κυλούν ομαλά και κανονικά και μου έστειλε και ένα site που κλείνεις ραντεβού για τεστ πολύ εύκολα με αποτελέσματα εντός μισής ώρας.
Γενικά από όσο ξέρω Σουηδία και Δανία είναι τα πιο safe μέχρι στιγμής.
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.828
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Διαβαζω πάντως τα διάφορα θέματα και έχω μείνει με το στόμα ανοικτό από το πόσοι ανεμβολίαστοι ρωτάνε τι ισχύει για να ταξιδέψουν στο εξωτερικό. Δεν έχουν πάρει χαμπάρι ότι έχουμε τόσα κρούσματα που δε θα έπρεπε καν να βγαίνουν από το σπίτι;
Προσωπικά, το γράφω εδώ, δε θα πάρω κανένα ανεμβολίαστο στο λαιμό μου, απαντώντας του σε ταξιδιωτικές ερωτήσεις, και το ίδιο προτείνω και στους υπόλοιπους.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα σε ολους,

Εχω διαθεσιμες αδειες τον Δεκεμβριο και σκοπευω να κανω ενα ταξιδι !! τι προτεινετε ?? θα ηθελα πολύ Λονδινο αλλα λογω των διαδιακσιων το απερριψα! οπότε είμαι ανάμεσα σε Βαρσοβια-Κρακοβια, Αμστερνταμ και .. Ιορδανια! τι λετε??
Ιορδανία φυσικά. Να κάνεις τι στην Πολωνία και στις κάτω χώρες. Νοικιάζεις ένα αμάξι και την οργώνεις.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ιορδανία φυσικά. Να κάνεις τι στην Πολωνία και στις κάτω χώρες. Νοικιάζεις ένα αμάξι και την οργώνεις.
Πολωνια την σκετομουν γιατι θα ειναι στολισμενη πιο πολυ, και λογω εποχης.! Ιορδανια τι καιρο θα συναντησω Δεκεμβρη ???
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
χειμώνα στο Αμμαν άνοιξη με καλοκαίρι στην Ακαμπα.
αρα φανταζομαι στα σημεια ενδιαφεροντος ( wadi rum , πετρα ) θα εχει καιρο οπως στην Ακαμπα?? 5 μερες ειναι καλες η δεν θα μου φτασουν ? για ενοικιαση που ειπες, δεν ειμαι λατρης της οδηγησης οποτε το κοβω λιγο δυσκολο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom