Επιλογή φωτογραφικής

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μπώ στη διαδικασία να επεξεργαστώ (έτσι όπως αντιλαμβάνομαι τουλάχιστον οτι το αναφέρετε όλοι) τις φωτογραφίες. Το μόνο που μπορεί να κάνω σε μία φωτογραφία είναι να την περικόψω ή να την ισιώσω. Αν είναι να βγάζω φωτογραφίες και μετά να ασχολούμαι ώρες για να να τις "φτιάχνω" κάηκα....δεν εντάσσεται στα χόμπι μου αυτό! Προτιμώ να διαβάζω βιβλία στον ελεύθερο μου χρόνο παρά να ασχολούμαι με φωτογραφίες.

Μπήκα στην διαδικασία να ρωτήσω εδώ στο φόρουμ, γιατί απλά όταν πάω σε ένα κατάστημα, οι πωλητές αρχίζουν να λένε αυτά που μου λέτε εσείς, τα οποία δεν καταλαβαίνω....οπότε δεν γνωρίζω αν θέλουν να μου πουλήσουν λαγούς με πετραχίλια....

Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση! Να μην σας ζαλίζω όμως άλλο. Κάποια πράγματα που έχετε πεί έχουν βοηθήσει πολύ! Ευχαριστώ!
Canon eos 1300D στο skroutz 350ε..εχω το προηγουμενο μοντελο 2 χρονια τωρα σκεψου και μ εχει βγαλει ασπροπροσωπη!αποτελεσμα επαγγελματικης φωτογραφιας,καλη αναλυση,καθολου βαρια!ουτε εγω επεξεργαζομαι τις φωτο μου,απλα καμια περικοπη που και που..επειδη δε ξερω οι αλλες μηχανες που ηταν προτεινομενες πιο πανω αν ειναι επαγγελματικες ή compact πιστευω καλυτερα αξιζει να δωσεις 300ε για επαγγελματικη παρα compact,ταπεινη μου γνωμη!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.543
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Εχεις δικιο Gts οι μηχανες μιας χρησεως δε μπορουν να αποτυπωσουν την ομορφια..εβγαλα κι εγω καμποσες αλλα καμια σχεση με αυτο που βλεπεις με τη μασκα σου. Μας τα περιγραφεις ομορφα παντως οποτε δεν παραπονιομαστε :D.
Οσο για τα ζωα που βασανιζουν και τρομαζουν τα αμοιρα ζωα για να προσθεσουν μια χαζη φωτο στο αλμπουμ τους τι να πω..εκνευριστηκα και μονο που το ανεφερες :mad:
Υπάρχει καμιά καλή πρόταση (μέχρι 200 ευρώ) για υποβρύχια μηχανή; Είχα μια Vivitar που μου κράτησε 7-8 χρόνια. Τώρα δεν υπάρχει. Για μια nikon ακούω, αλλά ενός φίλου του χάλασε στα δύο χρόνια.
 

space9000

Member
Μηνύματα
29
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Οδικώς Καζάν Καμτσάτκα
Υπάρχει καμιά καλή πρόταση (μέχρι 200 ευρώ) για υποβρύχια μηχανή; Είχα μια Vivitar που μου κράτησε 7-8 χρόνια. Τώρα δεν υπάρχει. Για μια nikon ακούω, αλλά ενός φίλου του χάλασε στα δύο χρόνια.
Olympus Tough TG-6 Red.
Είναι λίγο ακριβότερη αλλά αξίζει τα λεφτά που δίνεις.
Η TG-6 είναι αδιάβροχη σε βάθος έως 15 μέτρων, ανθεκτική σε πτώσεις από ύψος έως και 2,1 μέτρων, καθώς και στη σκόνη, τον παγετό έως -10°C και τη σύνθλιψη, ενώ έχει και αντιθαμβωτική επίστρωση, που την κάνει επίσης ιδανική για περιπέτειες.
Olympus Tough TG-6 Red
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.543
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Olympus Tough TG-6 Red.
Είναι λίγο ακριβότερη αλλά αξίζει τα λεφτά που δίνεις.
Η TG-6 είναι αδιάβροχη σε βάθος έως 15 μέτρων, ανθεκτική σε πτώσεις από ύψος έως και 2,1 μέτρων, καθώς και στη σκόνη, τον παγετό έως -10°C και τη σύνθλιψη, ενώ έχει και αντιθαμβωτική επίστρωση, που την κάνει επίσης ιδανική για περιπέτειες.
Olympus Tough TG-6 Red
Θα την ψάξω, αν και είναι αρκετά ακριβότερη από το ποσόν που σκεφτόμουν να ξοδέψω.
Για τόσο κόστος, θα πήγαινα ίσως και σε action Camera, GoPro ας πούμε.
Ευχαριστώ.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.543
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Η κάμερα αυτή δεν έχει καμία σχέση με την GoPro (για μένα ).
Εδώ μπορείς να δείς μερικά δείγματα.
Flickr Search — “tg-6”
Είναι και πολύ φωτεινή. Όμως το κόστος είναι μεγάλο.
Και φυσικά εγώ τη θέλω μόνο για το νερό. Και μόνο για τα μελλοντικά ταξίδια, που σημαίνει λίγη χρήση. Έτσι κι αλλιώς έχω και πρώτη μηχανή και δεύτερη και αναπληρωματική. Μια για το νερό ήθελα.
Θα το σκεφτώ. Ας έρθει η ώρα του ταξιδιού που θα χρειαστώ υποβρύχια μηχανή!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.458
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom