Επιλογη ξενοδοχείου Αθήνα

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Γεια σας! Έχει κανείς άποψη για το Arethusa Hotel? (http://www.arethusahotel.gr) Ψάχνουμε αξιοπρεπές ξενοδοχείο για το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος και είναι όλα γεμάτα. Βρήκαμε εδώ με 75€ το δίκλινο με πρωινό. Το βασικό είναι να είναι κέντρο για να μπορούμε να τα έχουμε όλα σε περπατήσιμη απόσταση. Απλά τα δωμάτια μου φαίνονται πολύ παλιά! Έχετε άλλο μέχρι 100€ /βράδυ να μου προτείνετε?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας! Έχει κανείς άποψη για το Arethusa Hotel? (http://www.arethusahotel.gr) Ψάχνουμε αξιοπρεπές ξενοδοχείο για το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος και είναι όλα γεμάτα. Βρήκαμε εδώ με 75€ το δίκλινο με πρωινό. Το βασικό είναι να είναι κέντρο για να μπορούμε να τα έχουμε όλα σε περπατήσιμη απόσταση. Απλά τα δωμάτια μου φαίνονται πολύ παλιά! Έχετε άλλο μέχρι 100€ /βράδυ να μου προτείνετε?
δεν το ξερω αλλα φαινεται μια χαρα και σε ωραιο σημειο.Εχεις δικιο, πολλά στην περιοχή ειναι κλεισμένα, ομως αν σου αρεσει καποιο αλλο, κλαυτερα τηλεφώνησε. ισως έχουν διαθεσιμα αλλα όχι για το booking.
 

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Γεια σας. Σκέφτομαι να κατέβω καποια στιγμή μέσα στον χειμώνα Αθήνα. Η αληθεια ειναι πως εχω καποια ξενοδοχεία στο μυαλο μου, αλλά εκεινο που με προβληματίζει σε όσα εχω διαβάσει ειναι οτι η περιοχή της Αθήνας (π.Καραϊσκάκη, ομόνοια κλπ) εχει γινει πολυ επικίνδυνη.
Προσωπικα εχω να κατεβω απο το '14 και τοτε περπατούσαμε εγω και μια φιλη μου απο την πλατεια Καραϊσκάκη μεχρι ομονια και μετα προς Ερμού χωρις καθολου φοβο.
Θα ηθελα να μου πειτε, αμα μπορειτε, κατα ποσο αλλαξε απο τοτε για να ξερω αμα μπορω να μεινω παλι εκει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Στην Καραϊσκάκη έχει ξανανοίξει μεγάλο και πολυτελές ξενοδοχείο.Λογικά θα έχει περισσότερη κίνηση.Πιστεύω ότι με λίγη προσοχή επιβιώνεις.
 

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Στην Καραϊσκάκη έχει ξανανοίξει μεγάλο και πολυτελές ξενοδοχείο.Λογικά θα έχει περισσότερη κίνηση.Πιστεύω ότι με λίγη προσοχή επιβιώνεις.
Ενταξει τοτε. Σε ευχαριστώ για την απάντηση
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Την Ομόνοια να αποφύγεις καλύτερα.Η Καραϊσκάκη μάλλον είναι ασφαλέστερη.Προσωπική εκτίμηση πάντα.
 

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ομονια δεν ειχα σκοπο να μεινω έτσι κι αλλιώς. Μπορει να εχω το θάρρος να περπατήσω στα στενά της για να φτάσω πλακα και στα υπόλοιπα μέρη, αλλα θάρρος να μεινω εκει δεν διαθέτω καθολου. Για Καραϊσκάκη το σκεφτόμουν.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
εχω διαβάσει ειναι οτι η περιοχή της Αθήνας (π.Καραϊσκάκη, ομόνοια κλπ) εχει γινει πολυ επικίνδυνη.
Παρόλο που η Τροχαία Αθηνών στεγάζεται στα 300 μέτρα από την πλατεία Καραισκάκη η ευρύτερη περιοχή θεωρείται κακόφημη. Υπόψη όμως ότι μιλάμε για τις νυκτερινές ώρες. Την ημέρα έχει πολύ κίνηση κυρίως από διερχόμενα αυτοκίνητα.

Προσωπικα εχω να κατεβω απο το '14 και τοτε περπατούσαμε εγω και μια φιλη μου απο την πλατεια Καραϊσκάκη μεχρι ομονια και μετα προς Ερμού χωρις καθολου φοβο.
Αν κάνεις την διαδρομή, ημέρα, με τα τωρινά δεδομένα, λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα

Θα ηθελα να μου πειτε, αμα μπορειτε, κατα ποσο αλλαξε απο τοτε για να ξερω αμα μπορω να μεινω παλι εκει.
Το θέμα είναι ότι δεν είναι ωραία διαδρομή. Αν παρόλα αυτά θέλεις να την κάνεις δεν είναι απαραίτητο να μείνεις στην πλατεία.
Υπάρχει πλέον σταθμός του μετρό, οπότε μπορείς να την προσεγγίσεις εύκολα από άλλη περιοχή.
 

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
STKF σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες. Θα τα σκεφτω και θα πράξω αναλόγως
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom