Γαλλία Ηνωμένο Βασίλειο Επιλογη ξενοδοχειου (Παρισι - Λονδινο)

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Το ταξιδι 8α γινει τον προσεχη Σεπτεμβριο. 3 ατομα θα παμε 8/9/10 στο Παρισι, τρεις διανυκτερευσεις εκει, και μετα 11/9/10 παμε Λονδινο για αλλες τρεις. Αεροπορικα εχω βρει με Swiss 250 πανε-ελα. Τωρα χρειαζομαι τη βοηθεια σας για να διαλεξω ξενοδοχεια :) Δεν περιμενα να ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να βρεις 3κλινα, ή εστω 2κλινα που δεχονται εξτρα κρεβατι. Τεσπα, δεν θελουμε τιποτα xtreme, νεα παιδια ειμαστε και μονο θα κοιμομαστε για λιγες ωρες εκει μεσα. Maximum 100Ε τη βραδυα για 3κλινο ψαχνουμε. Επισης θα θελαμε να ειναι σε μικρη αποσταση απο το κεντρο της πολης (γιατι στα προαστια ευκολα βρισκεις με 60 τι βραδυα) γιατι υπαρχει περιπτωση να γυρναμε αφου εχουν σταματησει τα μετρο :p

Σημερα εψαχνα για Παρισι και εχω καταληξει στα εξης τρια.



Μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας?
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
ειχα ανοιξει πιο παλια ενα θεμα για ξενοδοχειο στο παρισι.στο συστηνω ανεπιφυλαχτα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιταξε μεταξυ των τριών θα πρότεινα το πρωτο, ειναι πιο κεντρικό.
Η ευαγγελία εγκριτο μέλος του φόρουμ προτείνει αυτό το ξενοδοχειο: "Hotel de Suez paris OFFICIAL SITE - 2 Star in St Germain des Pres"
και αν θυμαμαι καλά έλεγε οτι αν επικοινωνησεις μαζί τους το αφήνουν και σε καλύτερη τιμή.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
χαχαχαχαχαχα αυτο το "εγκριτο" πραγματικα με σκλαβωνει Ερση!!:haha:

Το Hotel οπως εχω ξαναπει ειναι μεγαλο value for money οχι τοσο για την ποιοτητα του ως ξενοδοχειο, αλλα ως προς το location

Να επισημανω οτι ενα αλλο "εγκριτο" μελος το οποιο δεν ακουσε τη συμβουλη μου και εκλεισε σε ενα αλλο χοτελ και μου ειπε χαρακτηριστικα οτι με "εβριζε" κατα την διαρκεια του ταξιδιου της καθε φορα που περνουσε μπροστα απο το de suez γιατι επρεπε να περπατησει πολυυυυ δρομο ακομα για να φτασει στο δικο της!

Δεν θα σταματησω να το φωναζω... De suez simply the best:clap:
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια :) Δυστυχως το πρωτο απο τη λιστα μου, που μου αρεσε και εμενα βγαινει εκτος γιατι εχει κοινοχρηστη τουαλετα. Μεχρι και με αυτο θα μπορουσα να βολευτω αλλα η παρεα μου θα ειναι 2 κοπελες... Κοιταω τωρα για περισσοτερα. To De Suez δειχνει οκ, αλλα μου ερχεται λιγο ακριβο 125/νυχτα. Κοιταω τωρα τα thread που εχει ανοιξει ο travel story. Βρισκω επισης μερικες σοφιτουλες που νοικιαζονται καθως και αλλα rentals. Ειναι αξιοπιστα αυτα?
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
Tourisme Hotel – Champ de Mars Paris - Site Officiel

5 λεπτά με τα πόδια από τον πύργο του Αιφελ, σε μια περιοχή με πολλά bistros και κάθε λογής μαγαζιά. Στάση μετρό στα 150μ. Πριν 2 χρόνια, περίοδο Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς δώσαμε 90 ευρώ (είχαμε κλείσει μέσω του site venere) για δίκλινο με πρωινό. Προτιμήστε ψηλό όροφο για περισσότερη ησυχία και θέα.

Άλλη καλή περιοχή η St. Germain με πολλά μαγαζιά, πανεπιστήμια κλπ.

Καλά να περάσετε!
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Aυτο το τελευταιο το Turisme το λατρεψα! Ευχαριστω! Ή σε αυτο ή στο Coypel απο την αρχικη λιστα θα παμε. Στη ζυγαρια τωρα:
To Coypel ειναι διπλα στην Place d' Italie που διαβασα σε αλλο thread οτι ειναι φοιτητοπεριοχη, και εχει και 20Ε/νυχτα λιγοτερα.
Το Turisme ειναι διπλα στον Πυργο και στο Mon Parnasse που ειναι καλη περιοχη. Και μ αρεσε και γενικοτερα και λενε τα καλυτερα για αυτο οι κριτικες στο tripadvisor.... Nομιζω θα τα δωσουμε τα 20 παραπανω.

Προβληματακι: Το Tourisme δε μπορω να το βρω σε κανενα site (Venere, Expedia)... Link?

Λονδινο

Σιγα-σιγα να περασουμε στο αλλο σκελος του ταξιδιου. Αν πετυχετε διανα οπως με το Παρισι, δεν θα αργησουμε :p
Λοιπον, τιποτα γενικες συμβουλες για το Λονδινο?
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
Μέσω του site του ξενοδοχείου μπορείς να κλείσεις δωμάτιο (αν δεν το βρίσκεις αλλού). Πολλά αξιοθέατα είναι σε απόσταση 5-15 λεπτά με τα πόδια, η περιοχή έχει τα πάντα, το μετρό έξω σχεδόν από το ξενοδοχείο. Το δωμάτιο ήταν μεγάλο, με καθημερινή καθαριότητα, μεγάλο κρεβάτι και 2 μπάνια (ένα μόνο τουαλέτα και το δεύτερο είχε νιπτήρα+μπανιέρα).
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Μέσω του site του ξενοδοχείου μπορείς να κλείσεις δωμάτιο (αν δεν το βρίσκεις αλλού).
Απλα στην expedia αν τα κλεισεις ολα μαζι βγαινει πιο φθηνα :p
Αλλα μαλλον ετσι κι αλλιως δεν μπορω να χρησιμοποιησω expedia πακετο γιατι θα παμε 3 και θα γυρισουμε 2. Σκετο μπαχαλο. Μου φαινεται θα κλεισω χωρια αεροπλανα, χωρια Hotel και οσο βγει.
Ακουσα επισης οτι με παζαρι (email, τηλεφωνο) πετυχαινονται αρκετα καλυτερες τιμες στα ξενοδοχεια. Να προσπαθησω λετε?
 

pasxen

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ - ΜΟΝΑΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημερα,
Με πείσατε και έκλεισα για Hotel de Suez τελος Ιουλίου. Έστειλα mail και μου έκαναν καλύτερη τιμή. Θα σας πω νεότερα όταν γυρίσουμε με το καλό.
Μου είπαν πως ο πιο κοντινός σταθμός είναι : Saint Michel. Δηληδή θα πάρω το rer και μετα υποθέτω metro.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καλημερα,
Με πείσατε και έκλεισα για Hotel de Suez τελος Ιουλίου. Έστειλα mail και μου έκαναν καλύτερη τιμή. Θα σας πω νεότερα όταν γυρίσουμε με το καλό.
Μου είπαν πως ο πιο κοντινός σταθμός είναι : Saint Michel. Δηληδή θα πάρω το rer και μετα υποθέτω metro.

Αν φτάνεις στο Charles de Gaulle, παίρνεις μόνο το RER Β.
Αν φτάνεις στο Orly ισχύει το ίδιο, αλλά παίρνεις πρώτα ένα λεωφορειάκι από το αεροδρόμιο μέχρι το RER.
Αν διαβάσεις τις οδηγίες που δίνει το ξενοδοχείο στην ιστοσελίδα του, είναι πολύ κατατοπιστικές.
Hotel de Suez Paris - Latin quarter hotel - official site
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν θυμάμαι καλά -γιατί η μνήμη μου μου παίζει παιχνίδια η στάση Saint Michele, δεν είναι και σταθμός για τα RER? Αν ισχύει αυτό που θυμάμαι δε θα χρειαστείτε μετεπιβίβαση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.559
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom