Γαλλία Ηνωμένο Βασίλειο Επιλογη ξενοδοχειου (Παρισι - Λονδινο)

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αν θυμάμαι καλά -γιατί η μνήμη μου μου παίζει παιχνίδια η στάση Saint Michele, δεν είναι και σταθμός για τα RER? Αν ισχύει αυτό που θυμάμαι δε θα χρειαστείτε μετεπιβίβαση.

Πολύ καλά θυμάσαι Έρση μου. Δε χρειάζεται μετεπιβίβαση.
Μόνο λίγο υπόγειο περπάτημα έχει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν θυμάμαι καλά -γιατί η μνήμη μου μου παίζει παιχνίδια η στάση Saint Michele, δεν είναι και σταθμός για τα RER? Αν ισχύει αυτό που θυμάμαι δε θα χρειαστείτε μετεπιβίβαση.
Είναι. Απλά προσοχή γιατί είναι τεράστιος σταθμός και έχει πολλές εξόδους, με μερικά οικοδομικά τετράγωνα απόσταση η μια από την άλλη. Το Ξενοδοχείο βρίσκεται μετά το νότιο άκρο του σταθμού, λίγο μετά το Hotel de Cluny...
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Να επιστρεψουμε στα περι Λονδινου? :D

Κατι που με ανησυχει ειναι η ασφαλεια στο δρομο. Αν ηξερα ποιες περιοχες ειναι πιο καθαρες θα με βοηθουσε να διαλεξω ξενοδοχειο.
Και γενικα εχω ακουσει κατι τρομακτικες ιστοριες αλλα νομιζω οτι στο travelstories μπορουν τελικα να ξεκαθαρισουν τα πραγματα.

Πως ειναι το Λονδινο τη νυχτα? 10 η ωρα κλεινουν ολα μα ολα? Ή εστω τα νορμαλ μερη. Οι φοιτητες δηλαδη, οι τουριστες, δεν πανε καπου το βραδυ?
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Να επιστρεψουμε στα περι Λονδινου? :D

Κατι που με ανησυχει ειναι η ασφαλεια στο δρομο. Αν ηξερα ποιες περιοχες ειναι πιο καθαρες θα με βοηθουσε να διαλεξω ξενοδοχειο.
Και γενικα εχω ακουσει κατι τρομακτικες ιστοριες αλλα νομιζω οτι στο travelstories μπορουν τελικα να ξεκαθαρισουν τα πραγματα.

Πως ειναι το Λονδινο τη νυχτα? 10 η ωρα κλεινουν ολα μα ολα? Ή εστω τα νορμαλ μερη. Οι φοιτητες δηλαδη, οι τουριστες, δεν πανε καπου το βραδυ?
Αμέ πάνε στις Pub οι οποίες όμως ειδικα καθημερινές 12 η ώρα το πολύ ανάβουν τα φώτα και σε πετάνε έξω :bleh::shock:.Πάντως επικίνδυνα δε θα έλεγα οτι είναι.Λίγο το πορτοφόλι σου να προσέχεις (ειδικα σε περιοχές όπως η Hoxton Square, της Old Street) αλλά αυτό νομίζω οτι πρέπει να το κάνεις όπου και αν βρίσκεσαι.
Φαντάσου οτι ακόμη και η Brick Lane (εκεί λέγεται οτι σύχναζε ο Αντεροβγάλτης:bleh:) σήμερα είναι γεμάτη Pubs και μπυραρίες κάτι σαν το δικό μας Γκάζι.Επίσης εκεί βρίσκονται και αρκετά clubs,όπως επίσης από της γνωστότερες περιοχές με φημισμένα clubs είναι και η Tottenham Court Road (σχετικα κοντά στο Βρετανικό Μουσείο) εκεί θα ακούσεις και live μουσικη και θα πάρεις μια γεύση από το πως διασκεδάζουν οι Λονδρέζοι.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ίσως τα ξενοδοχεία της Russel square (πανω από το Βρεττανικό Μουσείο, περιοχή Bloomsbury) να είναι αυτό που χρειάζεσαι. Ασφαλής περιοχή, κεντρικότατη και βολικότατη (με στάση μετρό) όπου μπορείς να βρεθείς όπου θέλεις στο Λονδίνο σχετικά γρήγορα. Σε κάποια κεντρικά μέρη μπορείς να πας και με τα πόδια ακόμα. Υπάρχουν πολλά οικονομικά ξενοδοχεία αν ψάξεις. Εγώ γνωρίζω τα : President, Royal National, Imperial, Tavistock, Express Holiday Inn. Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά φίλοι μου που τα έχουν επισκεφτεί και ξαναεπισκεφτεί τα προτιμούν εξαιτίας της θέσης τους και της χαμηλής τιμής τους. Από ανέσεις απλά ικανοποιητικά.
Αν σε ενδιαφέριε πολύ το budget μπορείς να δεις και τα TRAVELODGE. Υπάρχουν πολλά σε όλο το Λονδίνο, ακόμα και σε πολύ κεντρικά μέρη (Covent Garden, Kings' Cross, Marylebone, Waterloo-αυτό κιόλας μόλις άνοιξε κλπ). Είναι οικονομικότατα (ακόμα και 20-30 λίρες το δίκλινο) και προσφέρουν τα βασικά. Όλα τα παραπάνω ξενοδοχεία έχουν φυσικά δικό τους μπάνιο που το θεωρώ σημαντικότατο.
Καλή τύχη! Πες μας και τι αποφάσισες τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom