Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Και εγένετο η πρώτη αλλαγή , ΡΑΠΙΝΤ ( ΟΧΙ Roundup Γλυφοσάτη - Βικιπαίδεια
https://el.wikipedia.org › wiki › Γλυφοσάτη
Φρανζ το 1970. Το 1974 διατέθηκε στην αγορά για γεωργική χρήση με την εμπορική ονομασία Roundup. Σύντομα η Monsanto διέθεσε στην αγορά και τις γενετικά ...) ...... το όνομα της ...Κορονοϊός: Αλλαγή - Και με rapid test η είσοδος στην Ελλάδα μετά από ταξίδι , Κορωνοϊός: Με μοριακό τεστ 72 ωρών ή rapid 24 ωρών η είσοδος ταξιδιωτών στη χώρα
Αμήν....
Το ανακοίνωσε και στην ΕΡΤ με στόμφο και με πολύ έντονο ύφος η τηλεπαρουσιάστρια μολις
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Για τη νέα ταξιδιωτική οδηγία, η κ. Γκάγκα εξήγησε πως όλοι οι ταξιδιώτες άνω των 5 ετών, θα μπορούν να εισέρχονται στη χώρα για τις γιορτές, με μοριακό τεστ 72 ωρών ή rapid 24 ωρών. Η αναπληρώτρια υπουργός Υγείας εξήγησε πως η διαφοροποιήση αυτή σε σχέση με όσα ανακοινώθηκαν χθες, έγινε για να διευκολύνει εκείνους που μπορεί να μην καταφέρουν να εξυπηρετηθούν από κάποιο εργαστήριο μέσα στις γιορτές.
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση έρχομαι από Γερμανία Ελλάδα! Το ραπιτ τεστ μπορεί να είναι στα γερμανικά? Δουλεύω σε γηροκομείο και μας κάνουν ραπιτ τεστ κάθε μέρα και μπορούν να εκδώσουν χαρτί με υπογραφή και σφραγίδα, μπορώ να ταξιδεψω με αυτό?
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Χααα... Οτι θα φτασω να πανηγυριζω με τετοια νέα δεν το περιμενα..
πιστευω οτι ηταν το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρο...χαχα!Καλες γιορτες σε ολους ευχομαι με υγεια πανω απο ολα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση έρχομαι από Γερμανία Ελλάδα! Το ραπιτ τεστ μπορεί να είναι στα γερμανικά? Δουλεύω σε γηροκομείο και μας κάνουν ραπιτ τεστ κάθε μέρα και μπορούν να εκδώσουν χαρτί με υπογραφή και σφραγίδα, μπορώ να ταξιδεψω με αυτό?
Κοίταξε εδώ.

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

Λέει όλα τα πιστοποιητικά γίνονται δεκτά σε 6 γλώσσες(και Γερμανικά).
 

dream21

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλησπερα παιδιά. Γυρίζουμε από Ιταλία το Σάββατο το απόγευμα μετά από 5 ημέρες διακοπών στην Ρώμη.. Το πρόβλημα μας είναι ότι πήγα πριν από λίγο στην σελίδα travel.gov.gr να δηλώσω στα ΑΓΓΛΙΚΑ το PLF που γυρίζουμε αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο ότι δεν μπορώ να το συμπληρώσω λόγο ότι μου ζητάει στην τελευταία σελίδα προσωρινή διεύθυνση που θα μείνω στην Ελλάδα για 14 ημερεσ καθώς και το όνομα του ξενοδοχείου εκτός της προσωρινής διεύθυνση μας.. Είναι σαν να με βλέπει ότι έρχομαι να επισκεφτώ την Ελλάδα από το εξωτερικό.. Να μιλήσω με την πρεσβεία στην Ρώμη;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Καλησπερα παιδιά. Γυρίζουμε από Ιταλία το Σάββατο το απόγευμα μετά από 5 ημέρες διακοπών στην Ρώμη.. Το πρόβλημα μας είναι ότι πήγα πριν από λίγο στην σελίδα travel.gov.gr να δηλώσω στα ΑΓΓΛΙΚΑ το PLF που γυρίζουμε αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο ότι δεν μπορώ να το συμπληρώσω λόγο ότι μου ζητάει στην τελευταία σελίδα προσωρινή διεύθυνση που θα μείνω στην Ελλάδα για 14 ημερεσ καθώς και το όνομα του ξενοδοχείου εκτός της προσωρινής διεύθυνση μας.. Είναι σαν να με βλέπει ότι έρχομαι να επισκεφτώ την Ελλάδα από το εξωτερικό.. Να μιλήσω με την πρεσβεία στην Ρώμη;
Στην προσωρινή διεύθυνση δοκίμασες να βάλεις την διεύθυνση του σπιτιού σου;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
.
Καλησπερα παιδιά. Γυρίζουμε από Ιταλία το Σάββατο το απόγευμα μετά από 5 ημέρες διακοπών στην Ρώμη.. Το πρόβλημα μας είναι ότι πήγα πριν από λίγο στην σελίδα travel.gov.gr να δηλώσω στα ΑΓΓΛΙΚΑ το PLF που γυρίζουμε αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο ότι δεν μπορώ να το συμπληρώσω λόγο ότι μου ζητάει στην τελευταία σελίδα προσωρινή διεύθυνση που θα μείνω στην Ελλάδα για 14 ημερεσ καθώς και το όνομα του ξενοδοχείου εκτός της προσωρινής διεύθυνση μας.. Είναι σαν να με βλέπει ότι έρχομαι να επισκεφτώ την Ελλάδα από το εξωτερικό.. Να μιλήσω με την πρεσβεία στην Ρώμη;
Στο δικό μου PLF στην προσωρινή συμπλήρωσα την κατοικία μου κανονικά, δεν έγραψα τίποτα στο ξενοδοχείο και το δέχτηκε.
 
D

Delmem38130

Guest
Καλησπερα παιδιά. Γυρίζουμε από Ιταλία το Σάββατο το απόγευμα μετά από 5 ημέρες διακοπών στην Ρώμη.. Το πρόβλημα μας είναι ότι πήγα πριν από λίγο στην σελίδα travel.gov.gr να δηλώσω στα ΑΓΓΛΙΚΑ το PLF που γυρίζουμε αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο ότι δεν μπορώ να το συμπληρώσω λόγο ότι μου ζητάει στην τελευταία σελίδα προσωρινή διεύθυνση που θα μείνω στην Ελλάδα για 14 ημερεσ καθώς και το όνομα του ξενοδοχείου εκτός της προσωρινής διεύθυνση μας.. Είναι σαν να με βλέπει ότι έρχομαι να επισκεφτώ την Ελλάδα από το εξωτερικό.. Να μιλήσω με την πρεσβεία στην Ρώμη;
και στις δυο σελίδες 'βαλε την διεύθυνση που μένεις στην Ελλάδα..
 

dream21

Member
Μηνύματα
11
Likes
2

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom