Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid

Sveel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Δεν κατάλαβα την ερώτηση.... μπορεί κάποιος να κάνει ραπίντ πριν την αποβίβαση χωρίς να το έχει κάνει πριν την επιβίβαση; Που να το κάνετε; στο αεροπλάνο;
Στην Αυστρία θα το κάνετε.
Έχετε ενδιάμεσους σταθμούς;
Εννοώ θα το ζητήσουν στον γυρισμό στην στην Αυστρία η στην Ελλάδα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα και από εμένα, πετάω για Αυστρία στις 25 και κανονικά θέλει pcr test εκτός αν έχεις κάνει την 3 δόση (πήρα τηλέφωνο την πρεσβεία) στον γυρισμό στις 31 θέλει rapid 24 ωρών πριν την επιβίβαση η την αποβίβαση εδώ στην Ελλάδα?
Εντός 24 ωρών πριν την άφιξη στην Ελλάδα πρέπει να κάνεις το rapid.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σας,
Υπάρχει κάποιος ανάμεσα μας που να επέστρεψε από Κων/πόλη μετά την επιβολή των νέων μέτρων??? Αν ναι, που κάνατε rapid/prc και πόσο κοστίζει??? Βγήκαν γρήγορα τα αποτελέσματα??? Μπορώ να κάνω rapid και στο αεροδρόμιο???
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα σας,
Υπάρχει κάποιος ανάμεσα μας που να επέστρεψε από Κων/πόλη μετά την επιβολή των νέων μέτρων??? Αν ναι, που κάνατε rapid/prc και πόσο κοστίζει??? Βγήκαν γρήγορα τα αποτελέσματα??? Μπορώ να κάνω rapid και στο αεροδρόμιο???
Είχα κάνει rapid τον Οκτώβριο στο αεροδρόμιο με 175 λίρες. Δεν είχε ουρά και πήρα τ αποτέλεσμα γραπτώς σε 20 λεπτά.
Istanbul Airport Test Center is at Your Service 24/7!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Καλησπέρα σας,
Υπάρχει κάποιος ανάμεσα μας που να επέστρεψε από Κων/πόλη μετά την επιβολή των νέων μέτρων??? Αν ναι, που κάνατε rapid/prc και πόσο κοστίζει??? Βγήκαν γρήγορα τα αποτελέσματα??? Μπορώ να κάνω rapid και στο αεροδρόμιο???
Δες και στο αντίστοιχο θέμα για Τουρκία, rapid δε χρησιμοποιούν γενικότερα στη χώρα, pcr μπορείς να κάνεις σε διάφορα εργαστήρια και στο αεροδρόμιο με τιμές που ξεκινούν από 200 λίρες
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλημερα παιδια!Εχω φτιαξει το plf που θα επιστρεψω στην ελλαδα 28 του μηνα εδω και μια εβδομαδα..πριν βγουν τα καινουργια μετρα..χρειαζεται να κανω κατι?η απλα το τεστ (pcr η rapid) να το δειξω στο email που θα μου εχουν στειλει?

You are required to carry your vaccination certificate to be allowed by the border authorities to enter the country.

αυτο γραφει πανω στο εγγραφο

Να το κανω edit και να επιλεξω την δευτερη επιλογη που λεει για pcr 72 ωρων και rapid?ανεξαρτητα αν ειμαι εμβολιασμενος?
ίδια απορία και εγώ.. έφτιαξα το plf πριν 2 βδομαδες και ταξιδεύω σε 5 μερες.. Είμαι ενταξει με αυτο το plf που έγινε πριν τα μέτρα ή να το ξανακάνω;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
ίδια απορία και εγώ.. έφτιαξα το plf πριν 2 βδομαδες και ταξιδεύω σε 5 μερες.. Είμαι ενταξει με αυτο το plf που έγινε πριν τα μέτρα ή να το ξανακάνω;
Αν δεν σας απαντήσει κάποιος, αυτό που θα έκανα εγώ είναι να ξεκινησω ένα νέο PLF για να συγκρίνω το παλιό με το νέο.
Αν δεν υπάρχουν νέες ερωτήσεις απλώς δεν το συνεχίζω,( πατώντας την υποβολή δηλαδή) και κρατάω το παλιό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σύμφωνα με τα νέα μέτρα που αναμένεται να ανακοινωθούν και θα έχουν άμεση ισχύ:

  • Ματαιώνονται όλες οι μαζικές εορταστικές εκδηλώσεις σε ανοικτούς χώρους (φεστιβάλ, events κλπ
  • Χωρίς κόσμο τα ματς στα γήπεδα
  • Οσοι ταξιδιώτες έρχονται στην Ελλάδα, σε όλες τις πύλες της χώρας την 2η και την 4η μέρα μετά την άφιξή τους, θα υποβάλλονται υποχρεωτικά σε τεστ.

Γιατί όχι κάθε μέρα τεστ ρωτάω εγώ, τσιγκουνιές θα κάνουμε;
Όσο πάει και γίνεται καλύτερο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.059
Σύμφωνα με τα νέα μέτρα που αναμένεται να ανακοινωθούν και θα έχουν άμεση ισχύ:

  • Ματαιώνονται όλες οι μαζικές εορταστικές εκδηλώσεις σε ανοικτούς χώρους (φεστιβάλ, events κλπ
  • Χωρίς κόσμο τα ματς στα γήπεδα
  • Οσοι ταξιδιώτες έρχονται στην Ελλάδα, σε όλες τις πύλες της χώρας την 2η και την 4η μέρα μετά την άφιξή τους, θα υποβάλλονται υποχρεωτικά σε τεστ.

Γιατί όχι κάθε μέρα τεστ ρωτάω εγώ, τσιγκουνιές θα κάνουμε;
Όσο πάει και γίνεται καλύτερο...
Ακομη δεν ξερουμε, αλλα αν εννοουν pcr με ιδια εξοδα, θα πεσει θρηνος.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ακομη δεν ξερουμε, αλλα αν εννοουν pcr με ιδια εξοδα, θα πεσει θρηνος.
Σιγά μη τα "πριμοδοτήσουν" αν είναι PCR...... Εγώ θέλω να δω πως θα το ελέγχουν αυτό, δλδ να φτάνει κάποιος και να πρέπει να κάνει τεστ τη 2η και 4η μέρα μετά την άφιξη του. Σελφ τεστ θα βάλουν και θα γελάμε πάλι.....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.059
Σιγά μη τα "πριμοδοτήσουν" αν είναι PCR...... Εγώ θέλω να δω πως θα το ελέγχουν αυτό, δλδ να φτάνει κάποιος και να πρέπει να κάνει τεστ τη 2η και 4η μέρα μετά την άφιξη του.
Το plf ειναι μεγαλος ρουφιανος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom