Εργασια στο εξωτερικο ή Ελλαδα και στα δυσκολα?

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Έγινε μέσα στο μήνα και ακόμη μία συγκέντρωση ακουσα μήπως γνωρίζει κναείς κατι?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
για την εκδηλωση της Αυστραλιας μπαινει σε μια ηλεκτρονικη φορα και συμπληρωνεις τα στοιχεια σου και ΑΝ τους αρεσεις θα σε καλεσουν
δεν ειναι ανοικτη για ολους
μες τον οκτωβρη μου φαινεται ειναι και μια στο βερολινο

Υ.Γ. οσονουπω (ετσι δεν γραφεται ) ανεργος, ετοιμαζομαι για τον δρομο της ξενιτιας....(καλα προς ευρωπη θα παω αλλα το κανω μελοδραματικο)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
για την εκδηλωση της Αυστραλιας μπαινει σε μια ηλεκτρονικη φορα και συμπληρωνεις τα στοιχεια σου και ΑΝ τους αρεσεις θα σε καλεσουν
δεν ειναι ανοικτη για ολους
μες τον οκτωβρη μου φαινεται ειναι και μια στο βερολινο

Υ.Γ. οσονουπω (ετσι δεν γραφεται ) ανεργος, ετοιμαζομαι για τον δρομο της ξενιτιας....(καλα προς ευρωπη θα παω αλλα το κανω μελοδραματικο)
που Ευρωπη;;; να ζηλεψουμε;;
 

capobomba

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule1.pdf

Skilled Workers Who Want to Attend

Department of Immigration & Citizenship

Δείτε εδώ περισσότερες λεπτομέρειες για το θέμα της Αυστραλίας

Θα ήθελα να πω μπράβο στο παιδί που ξεκίνησε το σοβαρό αυτό θέμα

Που αφορά το χώρο σας (το travelstories) όχι μόνο γιατί έχετε υποστεί, όπως υποκείμεθα όλοι μας, στις συνέπειες της κρίσης

Αλλά επιπλέον γιατί, το μεγαλύτερο ταξίδι της ζωής σας, ίσως να μπορεί να ξεκινήσει δια της μετανάστευσης και της μόνιμης διαβίωσης σε μια ξένη χώρα

Ταξιδιώτης δε σημαίνει τουρίστας (κάτι που ξεχνούν πολλοί αναγνώστες του χώρου) . Σημαίνει κατά κύριο λόγο "άνθρωπος που προβληματίζεται" τόσο εσωτερικά, όσο και εξωτερικά. Συλλέγοντας εμπειρίες και ερεθίσματα, δεν αποσκοπεί μονάχα στην ψυχαγωγία (τουρίστας) αλλά αποσκοπεί στην πνευματική ανέλιξη του, την καλλιέργεια της προσωπικότητας του

Άρα όσοι άνθρωποι (όσοι εξ υμών) προβληματίζεστε, και ψάχνεστε για τη ζωή σας, τολμήστε να διερευνήσετε τις προοπτικές του εξωτερικού

Ένα μόνο είναι σίγουρο. Πως με την ίδια ποσότητα κούρασης και κόστους, που καθημερινά καταβάλλουμε, για να επιβιώσουμε στην Ελλάδα, πιθανώς θα προσλάβουμε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ επίπεδο ζωής, μέσα σε γενικά ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ συνθήκες

Να μη φοβόμαστε, αυτό είναι το μήνυμα που θέλω να περάσω. Μας έχουν μάθει να φοβόμαστε αλλά είναι ψεύτες

Όσοι βγαίνετε έξω συχνά, στην Ευρώπη, το γνωρίζετε. Ένα κοτέτσι είναι η νοοτροπία μας. Η χώρα μας. Εκεί έχουμε καταντήσει

Και παρότι κοροϊδεύω τον traveller συχνά πυκνά, ασπάζομαι την αγωνία του εγκλωβισμένου, μέσα σε ένα τέτοιο κοτέτσι, ανθρώπου.

Θα το ψάξω κι εγώ. Το ψάχνω ήδη. Αν βρώ την ευκαιρία θα ρίξω μαύρη πέτρα πίσω μου

Ο νέος διαφωτισμός, για την πατρίδα, και ενδεχομένως μια νέα επανάσταση του 21, ΠΑΛΙ από το εξωτερικό μέλλεται να ξεκινήσει

Ας τολμήσουμε! :)
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Εχω φύγει ήδη μια φορά για δουλειά εξωτερικό και Αγγλία συγκεκριμένα και σκοπεύω να ξαναφώγω και τώρα στα μέσα νοεμ. μόλις δηλαδή τελειώσει η δουλειά μου εδώ Ελλάδα. Δεν σκοπεύω να τρεχω άσκοπα εδώ για 600ε ενώ μου προσφέρουν αλλού καλύτερα και το έχω δει από πρώτο χέρι! Ασε που γλυτώνω την ατέλειωτη γκρίνια και μιζέρια της Ελλάδας...
 
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα(Shenzhen),Ιαπωνια
Έβγαλα το Δημοτικό.. Έβγαλα το Γυμνάσιο και το Λύκειο.. Έβγαλα & το Πανεπιστήμιο...Και τώρα για να βρω δουλειά πρέπει να βγάλω ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ !!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Κωνσταντινε αν ειχε κουμπακι για ευχαριστω θα το παταγα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom