Ρουμανία Ερωτήσεις Ρουμανία

Яна

Member
Επίσης συμβουλή. Μην κλείσεις από το kiwi. Κατευθείαν από την αεροπορική. Ειδικά τώρα με τόσες ακυρωσεις. Ελπίζω να σε πρόλαβα.

Last edited:

bellusci

New Member
Παιδιά καλησπέρα,κάποιος που πήγε Ρουμανία,τώρα κοντά,να με βοηθήσει με το θέμα ιντερνετ(αγοράζω sim? Αντικαθιστώντας την ήδη υπάρχουσα δική μου? Δεν γνωρίζω τη διαδικασία.. ),συνάλλαγμα η' χρήση πιστωτικής η' κ χρεωστικής καρτας(ενημερώνοντας την τράπεζα μου? Ποια η διαδικασία?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Sam-chal

Member
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Παιδιά καλησπέρα,κάποιος που πήγε Ρουμανία,τώρα κοντά,να με βοηθήσει με το θέμα ιντερνετ(αγοράζω sim? Αντικαθιστώντας την ήδη υπάρχουσα δική μου? Δεν γνωρίζω τη διαδικασία.. ),συνάλλαγμα η' χρήση πιστωτικής η' κ χρεωστικής καρτας(ενημερώνοντας την τράπεζα μου? Ποια η διαδικασία?
Η Ρουμανία είναι μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης, επομένως όταν εντός Ε.Ε. έχεις ενεργοποιημένη roamming χρησιμοποιείς τα δεδομένα σου και τον χρόνο ομιλίας σου που έχεις στην Ελλάδα χωρίς επιπλέον χρέωση. Επομένως δεν χρειάζεται επιπλέον sim.
Τις κάρτες σου τις χρησιμοποιείς κανονικά όπως στην Ελλάδα χωρίς να χρειάζεται να ειδοποιήσεις την τραπεζα. Για συνάλλαγμα στα ανταλλακτήρια της Ρουμανίας.

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η Ρουμανία είναι στην Ευρωπαϊκή ένωση, χρησιμοποιείς κανονικά λεπτά και δεδομένα από το πρόγραμμά σου στην Ελλάδα.

Κάρτες δεκτές σχεδόν παντού (μόνο σε πλανόδιους και παρκαδόρους χρειάστηκα μετρητά πριν δυο βδομάδες). Αλλά οι Ελληνικές τράπεζες χρεώνουν προμήθειες, ενίοτε υπέρογκες. Δες πόσο χρεώνει η τράπεζά σου και αποφάσισε.

vasilios

Member
Καλησπερα σε ολους!θα επισκεφτω το Μπρασοβ σε 10 ημερες.Θα ηθελα πληροφοριες αν υπαρχει λεωφορειο να σε μεταφερει στο καστρο Πελες.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.608
Μέλη
37.426
Νεότερο μέλος
SALVIA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα