Αργεντινή Ερωτήσεις για Αργεντινή

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Τέλεια! Αυτό με την πληρωμή με ελληνικές κάρτες και το πρόγραμμα μπλου ισχύει σε όλες τις πληρωμές; Δηλαδή παντού, όπου παίρνουν κάρτα, να δίνω την ελληνική πιστωτική; Γιατί είχα διαβάσει σε μια ιστορία εδώ ότι η Τράπεζα μας χρεώνει τρελή προμήθεια σε συναλλαγή σε ξένο νόμισμα και είχα σκοπό να δίνω revolut παντού. Και, όσον αφορά στον καιρό, 16/9 φθάνω , θα καλυφθώ λες με μπλούζες εποχής (μακρυμάνικες άνοιξης - φθινώπορο); Λέω να έχω ένα λεπτό μπουφάν κι ένα πιο χοντρό.
Ο καιρός είναι εξαιρετικός. Ένα ανοιξιάτικο μπουφάν είναι ότι πρέπει. Είχα ένα ελαφρύ με πούπουλα και από κάτω κοντομάνικη και ήμουν μια χαρά. Επίσης ένα απλό βαμβακερό μπουφανάκι με ζιπ (hoodie) και κουκούλα είναι εξαιρετικό και από κάτω κοντομάνικο. Αν πας νότια θα χρειαστείς πιο βάρια ρούχα. Aν έχει ήλιο μόνο κοντομάνικο. Και κάνα σορτσάκι πάρε.
Όση προμήθεια και να βάλουν οι τράπεζες πάλι κέρδος θα έχεις.
Ισχύει σε όλες τις πληρωμές με κάρτα βίζα η μάστερ ελληνικής τράπεζας.
Τώρα αν θες κάνε μια δοκιμή, αγόρασε ένα καφέ με Ρεβολουτ χωρίς να κάνεις μετατροπή τα εύρω σε πέσος και δες. Εγώ δεν το δοκίμασα. θα δεις αμέσως αν χρεώνουν κανονικά η όχι.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Οι ελληνικές τράπεζες έχουν το blue rate, η revolut όχι. Οπότε συμφέρει οι συναλλαγές με κάρτες ελληνικών τραπεζών.

Έχει συζητηθεί το θέμα εκτενώς εδώ για το πως να βγάλεις άκρη με τις πληρωμές σε ξενοδοχεία, εστιατόρια κλπ:

Αργεντινή - Ταξίδι Αργεντινή - βοήθεια στη δημιουργία πλάνου!
 
Last edited:
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
20:00 το απόγευμα εννοούσα, έτσι όπως το έγραψα δε φάνηκε καλά. 6:30 το πρωί δύσκολα να είναι ανοιχτά.

Ο σταθμός του λεωφορείου είναι πιο μακριά και δεν έχει ίντερνετ εκεί. Τα uber περνάνε ακριβώς απέξω από τα arrivals στο EZE οπότε δε θα έχεις πρόβλημα, το παραγγέλνεις και βγαίνεις έξω.
Γνωρίζετε αν την κάρτα sube για τα ΜΜΜ μπορώ να τη βγάλω σε κάποιο γραφείο στο αεροδρόμιο;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γνωρίζετε αν την κάρτα sube για τα ΜΜΜ μπορώ να τη βγάλω σε κάποιο γραφείο στο αεροδρόμιο;
'Εχει ένα μινι μαρκετ λίγο πριν την έξοδο του αεροδρομίου όπου μπορείς να την αγοράσεις εκεί και να την φορτίσεις κατευθείαν στο ειδικό μηχάνημα.
 
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
'Εχει ένα μινι μαρκετ λίγο πριν την έξοδο του αεροδρομίου όπου μπορείς να την αγοράσεις εκεί και να την φορτίσεις κατευθείαν στο ειδικό μηχάνημα.
Και στο μηχάνημα μπορώ να χρησιμοποιήσω και την πιστωτική μου για φόρτιση ή μόνο μετρητά, που θα πρέπει να έχω αλλάξει ήδη;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom