Ιορδανία Ερωτήσεις για Ιορδανία

gmask1

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Γνωρίζει κανείς τα 5 must-see μέρη στο Wadi Rum? Μέχρι στιγμής έχω Burdah Rock bridge, Al-Mahat arch, Geber-Amra. Πως μπορεί να γίνουν όλα με το τζιπ?
 

سوميون

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η Jordan pass έχει ως προϋπόθεση την παραμονή τουλάχιστον 3 βράδια στην Ιορδανία
Οκ, ευχαριστώ. Αυτό θα ελεγχθεί κατά την αναχώρηση, στο αεροδρόμιο (όπως διάβασα στο σάιτ τους). Την Πέτρα μπορώ να την επισκεφθώ; Ρωτώ επειδή βάζουν πιο ακριβό εισιτήριο γι᾿ αυτούς που δεν διανυκτερεύουν. (βλ. εδώ). Έχοντας Jordan Pass θα με αφήσουν, ή θα ζητάνε έξτρα;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλημερα στο φορουμ! Μολις χθες γυρισα απο Ιορδανια μετα απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας. Θα επανελθω πολυ συντομα ανεφεροντας το τι καναμε εκει και θα θα δωσω και καποιες συμβουλες.

ΥΓ : Λογω κακου προγραμματισμου, μου εχει μεινει ενα αρκετα μεγαλο ποσο δηναριων. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm. Μενω Αθηνα, Δυτικα. Θα συμφερει και τους δυο πολυ περισσοτερο απο ενα ανταλλακτηριο ή καρτα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλημερα στο φορουμ! Μολις χθες γυρισα απο Ιορδανια μετα απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας. Θα επανελθω πολυ συντομα ανεφεροντας το τι καναμε εκει και θα θα δωσω και καποιες συμβουλες.

ΥΓ : Λογω κακου προγραμματισμου, μου εχει μεινει ενα αρκετα μεγαλο ποσο δηναριων. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm. Μενω Αθηνα, Δυτικα. Θα συμφερει και τους δυο πολυ περισσοτερο απο ενα ανταλλακτηριο ή καρτα.
Καλως ήρθες!!! Εμεις πάλι τα φάγαμε οοολααααα!!!! 4 ατομα με 3 δηναρια γυρίσαμε πίσω χα χα!!!!
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Καλημερα στο φορουμ! Μολις χθες γυρισα απο Ιορδανια μετα απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας. Θα επανελθω πολυ συντομα ανεφεροντας το τι καναμε εκει και θα θα δωσω και καποιες συμβουλες.

ΥΓ : Λογω κακου προγραμματισμου, μου εχει μεινει ενα αρκετα μεγαλο ποσο δηναριων. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm. Μενω Αθηνα, Δυτικα. Θα συμφερει και τους δυο πολυ περισσοτερο απο ενα ανταλλακτηριο ή καρτα.
Καλημερα στο φορουμ! Μολις χθες γυρισα απο Ιορδανια μετα απο ενα ταξιδι μιας εβδομαδας. Θα επανελθω πολυ συντομα ανεφεροντας το τι καναμε εκει και θα θα δωσω και καποιες συμβουλες.

ΥΓ : Λογω κακου προγραμματισμου, μου εχει μεινει ενα αρκετα μεγαλο ποσο δηναριων. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm. Μενω Αθηνα, Δυτικα. Θα συμφερει και τους δυο πολυ περισσοτερο απο ενα ανταλλακτηριο ή καρτα.
Γεια σου antro μπορείς να μου προτείνεις πώς μπορώ να φτιάξω ένα 3 ήμερο πρόγραμμα για ιορδανια. Φθάνω aqaba Παρασκευή και φεύγω από εκεί δευτερα.προβληματιζομαι λίγο με τα ακριβά μεταφορικά από αεροδρόμιο για πέτρα
 

gmask1

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
πόσες ώρες νωρίτερα πρέπει να βρίσκεται κανείς στο αεροδρόμιο του Αμμαν, για να έχει μια ασφαλή, χωρίς άγχος, επιστροφή για Ελλάδα?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Γεια σου antro μπορείς να μου προτείνεις πώς μπορώ να φτιάξω ένα 3 ήμερο πρόγραμμα για ιορδανια. Φθάνω aqaba Παρασκευή και φεύγω από εκεί δευτερα.προβληματιζομαι λίγο με τα ακριβά μεταφορικά από αεροδρόμιο για πέτρα
Πόσο ακριβά δηλαδή??? Τι σου ζητανε? Ποσα ατομα θα είστε?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Θα είμαι μόνος μου και βλέπω στο ίντερνετ τιμές των 80 ευρώ
Ισως αξίζει να στείλεις απο τώρα κάποιο μήνυμα, είτε να διαπραγματευεις την τιμή, είτε αν έχουν και κάποιον αλλο που ενδιαφέρεται για το ίδιο δρομολόγιο να το μοιραστείτε . Εμείς πληρώσαμε (4 atoma)
Αεροδρόμιο -Πετρα 50 δηνάρια
Πέτρα -ερημο 40 δηνάρια
έρημο- Άκαμπα 30 δηνάρια
Ακαμπα -αεροδρόμιο 8 δηνάρια
Τις μεταφορές μας τις ανέλαβε μια εταιρεία στα 3 δρομολόγια ήταν μαζί μας ο Γιουσεφ που τον συστήνω ανεπιφύλακτα (καινούργιο αυτοκίνητο, πολύ κεφάτος, μας σταμάτησε για φαγητό, για φωτογραφίες κτλ) ... στειλ΄του ενα μήνυμα μήπως μπορεί να σου κανονίσει κάτι πιο φτηνό. whats up +962797412434
 

Tsàlice

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα!!
Είμαι καινούρια στην παρέα, όμως έχω διαβάσει ότι έχετε αναρτήσει για Ιορδανία. Σκέφτομαι να κλείσω μαζί με ένα φίλο μου εισιτήρια με τη Ράιαν για Άκαμπα 16-20/12. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1) Υπάρχει κάποιος που θα κάνει το ίδιο ταξίδι, μήπως βολεψει και μοιραστούμε έξοδα μετακινήσεων;
2) Έχει κάνει κάποιος το ίδιο ταξίδι στα βασικά αξιοθέατα ( πέτρα, νεκρά θάλασσα, έρημο) και μπορεί να προσφέρει ένα κοστολογιο ώστε να υπολογίζουμε πόσο περίπου θα βγει συνολικά το πακέτο (διαμονή, μετακινήσεις, είσοδοι);;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα!!
Είμαι καινούρια στην παρέα, όμως έχω διαβάσει ότι έχετε αναρτήσει για Ιορδανία. Σκέφτομαι να κλείσω μαζί με ένα φίλο μου εισιτήρια με τη Ράιαν για Άκαμπα 16-20/12. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1) Υπάρχει κάποιος που θα κάνει το ίδιο ταξίδι, μήπως βολεψει και μοιραστούμε έξοδα μετακινήσεων;
2) Έχει κάνει κάποιος το ίδιο ταξίδι στα βασικά αξιοθέατα ( πέτρα, νεκρά θάλασσα, έρημο) και μπορεί να προσφέρει ένα κοστολογιο ώστε να υπολογίζουμε πόσο περίπου θα βγει συνολικά το πακέτο (διαμονή, μετακινήσεις, είσοδοι);;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Καλώς ήρθες.
Θα βρεις αρκετές απαντήσεις αν κάνεις αναζήτηση στο φόρουμ με τη λέξη Ιορδανία. Υπάρχουν πολλές πληροφορίες, προγράμματα ατόμων που έχουμε πάει ήδη στη χώρα, κόστος μετακινήσεων κλπ κλπ. Το κόστος εισόδου στα αξιοθέατα μπορείς να το δεις στις επίσημες σελίδες του κάθε αξιοθέατου και μπορείς να τσεκάρεις επίσης και την περίπτωση του jordan pass, αν σε συμφέρει. Για διαμονή όπως καταλαβαίνεις υπάρχουν επιλογές για όλα τα βαλάντια οπότε δεν υπάρχει κάτι στάνταρντ που μπορεί να σου πει κάποιος εδώ.
ΥΓ: βλέπω αναφέρεις ότι έχεις διαβάσει ήδη θέματα στο φόρουμ αλλά νομίζω χρειάζεσαι μια πιο προσεκτική αναζήτηση/ανάγνωση:lol:
 

Effrosini

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
καλησπερα Skoumpi
μηπως πριν παρω τηλεφωνο τον Γιουσεφ να μου πεις καποιο τηλεφωνο της εταιριας για να ειμαι πιο σιγουρη? τι νομιζεις?? σ ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom