• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Σεπτέμβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

panostok

New Member
Παιδιά καλησπέρα κι από μένα στις 28 Ιανουαρίου ταξιδεύουμε για Λονδίνο για 4 μέρες με τη γυναίκα μου κ τον γιο μου. Έψαξα να βρω κάποια απάντηση εδώ αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω διαβατήριο που λήγει στις 28 Απριλίου 2020. Κάτι διάβαζα ότι δεν πρέπει να λήγει μέσα στο επόμενο 3μηνο για κάποιους προορισμούς αλλά δεν διάβασα για κάποιον συγκεκριμένο. Ξέρετε μήπως κάτι??

bandit650

Member
Παιδιά καλησπέρα κι από μένα στις 28 Ιανουαρίου ταξιδεύουμε για Λονδίνο για 4 μέρες με τη γυναίκα μου κ τον γιο μου. Έψαξα να βρω κάποια απάντηση εδώ αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω διαβατήριο που λήγει στις 28 Απριλίου 2020. Κάτι διάβαζα ότι δεν πρέπει να λήγει μέσα στο επόμενο 3μηνο για κάποιους προορισμούς αλλά δεν διάβασα για κάποιον συγκεκριμένο. Ξέρετε μήπως κάτι??
Εγώ ταξιδεύω 3 Φεβρουαρίου και δε έχω διαβατήριο. Υπάρχει ανακοίνωση ότι δε θα αλλάξει κάτι στον τρόπο εισόδου στην χώρα άμεσα. Μετά από 2 χρόνια νομίζω. Άρα πάς ανετα με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες

panostok

New Member
Εγώ ταξιδεύω 3 Φεβρουαρίου και δε έχω διαβατήριο. Υπάρχει ανακοίνωση ότι δε θα αλλάξει κάτι στον τρόπο εισόδου στην χώρα άμεσα. Μετά από 2 χρόνια νομίζω. Άρα πάς ανετα με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ταξιδέψω με την ταυτότητα μου επειδή είναι στρατιωτική

bandit650

Member
Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. Έχεις εισιτήρια για 4 μέρες και το διαβατήριο λήγει 3 μήνες μετά

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
To UK δεν έχει minimum validity requirements για τα διαβατήρια που επιτρέπει να εισέλθουν στη χώρα. Μπαίνεις κανονικά.

Filfil

Member
Γεια σας παιδιά είμαστε σίγουροι ότι δε χρειάζεται διαβατήριο εάν έχεις ταυτότητα με
Λατινικούς χαρακτήρες ; Οποίος πήγε μέσα στο 2020 μπορεί να μου απαντήσει ; Πετά 13 Φεβρουαρίου

tsarkalakos

New Member
Kαλησπερα σας τον μαρτιο πεταω για Ρωμη. Η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη με λατινικούς και εκδόθηκε αυγουστο του 2005 είμαι οκ? τι λετε να κανω?

DIMITRA Manika

New Member
Καλησπέρα
Σε όλα τα μέλη του Travelsyories ☺ Τα τελευταία 10 χρόνια με τον άντρα μου κάνουμε πολλά ταξίδια στο εξωτερικό και μέσα σε αυτά περιλαμβάνονται και 5 Κρουαζιερες...στις 17 Φεβρουαρίου πετάμε με φίλους με τι Ryanair για Agapa στην Ιορδανια και θέλω να ρωτήσω εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω αγχωθεί με το διαβατήριο το οποίο και το δικό νου και του άντρα μου λήγει στις 12 Σεπτεμβρίου δηλαδή 21 Αυγούστου είναι ακριβώς 6 μήνες + 22 μέρες λέτε να έχουμε πρόβλημα ; ευχαριστώ

donutt

New Member
Καλημερα, μια ερωτηση ηθελα να κανω.. ταξιδευω εξωτερικο και εχω προβλημα με τον αριθμο ταυτοτητας.. εχουν βαλει την σφραγιδα ( εντονη μαυρη) πανω στο μισο αριθμο της ταυτοτητας.. θα εχω προβλημα στον ελεγχο?
απο την αστυνομια μου ειπαν οτι δεν τον ελεγχουν και καλα ..

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.358
Μέλη
35.204
Νεότερο μέλος
vkarape

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom