Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Αχ παιδιά ευχαριστώ!!!πού προτείνετε να ρωτήσω δλδ εκτός από το δημαρχείο που ήδη ρώτησα??
Στην Ελληνική Αστυνομία, για το αν μπορείς να επιστρέψεις στην Ελλάδα με αυτό το Διβατήριο ως έχει.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω κάτι, είχα βγάλει διαβατήριο πριν πολλά χρόνια, το οποίο φυσικά και έχει λήξει, τώρα θα πρέπει να το ανανεώσω ή πρέπει να βγάλω καινούριο? Χαζή ερώτηση,ε?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ετοίμασε πορτοφόλι για παράβολα και φωτογραφίες και βγάλε καινούργιο. Το παλιό είναι άχρηστο.
Αντε... καλοτάξιδο και με μπόλικες ινδικές βίζες.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μακριά μου πέφτει η Ινδία, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Εσύ ευχή μου δίνεις οπότε σ΄ευχαριστώ!
 

peterman

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημερα παιδια...!!!Παρα πολυ ενδιαφερον το site...!!Συγχαρητηρια..!!Ελπιζω να γραφω στο σωστο thread...Εχω κλεισει ενα ταξιδι για δεκα μερες(11/11-23/11) στην αγγλια και ενδιαμεσα θα πεταχτω στο Παρισι για τρεις μερες...Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης:Δεν εχω βγαλει διαβατηριο λογω του οτι δεν εχω απολυθει ακομα απο τον στρατο,αλλα εχω την καινουργια ταυτοτητα(εκδοση 2008) με λατινικους χαρακτηρες...Πεταω με την easyjet για manchester..θα εχω καποιο προβλημα;Εχω διαβασει διαφορα θεματα εδω αλλα καποια ειναι αντικρουομενα...Θελω να αποφυγω την εκδοση διαβατηριου λογω οικονομικου....Επισης θα ταξιδεψω και στο Παρισι για τρεις μερες....Εχω κλεισει με eurostar απο Λονδινο για Παρισι...Εκει θα εχω καποιο θεμα με την ταυτοτητα;;; Ευχαριστω εκ των προτερων..!!!
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
Passport Advice σε αυτή τη σελίδα μπορείς να δεις ..εγώ όταν είχα πάει είχα διαβατήριο... πιθανόν όμως να μην έχεις πρόβλημα .. ελπίζω κάποιο άλλο μέλος να μας πει αν ξέρει γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ ...
 

blaky23

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΤΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - ΠΕΡΟΥ
Είχα πάει πέρισυ Αγγλία με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες χωρίς πρόβλημα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σε ευχαριστω...Και για την διαδρομη Λονδινο-Παρισι;[/quote

Πάλι κανένα πρόβλημα, θα αναγκαστείς απλώς να περάσεις από έλεγχο γιατί ταξιδεύεις από Αγγλία η οποία δεν συμμετέχει στη Σέγκεν, όταν δουν ότι έχεις ελληνικό διαβατήριο θα περάσεις αμέσως.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πάλι κανένα πρόβλημα, θα αναγκαστείς απλώς να περάσεις από έλεγχο γιατί ταξιδεύεις από Αγγλία η οποία δεν συμμετέχει στη Σέγκεν, όταν δουν ότι έχεις ελληνικό διαβατήριο θα περάσεις αμέσως.
Που εχεις το μυαλο σου; Αφου ο ανθρωπος λεει δεν εχει διαβατηριο... Γραψε ταυτοτητα ερωτευμενε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.144
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom