Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πολυ ενδιαφερον το οτι οι δουλεμποροι δικαιουνται διαβατηριο τωρα για να φερνουν δουλους/ες. Αλλη μια φορα που η Ελληνικη Πολιτεια δειχνει το ανθρωπινο προσωπο της.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
... δηκτική ...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Να ρωτήσω κάτι; Εντός ΕΕ μπορείς να ταξιδέψεις με διαβατήριο που λήγει πχ σε ένα μήνα;; Ή έχει χρονικό περιορισμό πχ 6 μήνες, όπως για εκτός ΕΕ; Ναι το ξέρω ότι μπορείς με ταυτότητα αλλά έχω απορία τι ισχύει για το διαβατήριο
 

Georgevol

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το νωρίτερο που μπορεί κάποιος να ανανεώσει το διαβατήριο του? Εννοώ και ένα χρόνο πριν λήξει πχ
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Θα ήθελα να ενημερώσω ότι πήγα χθες να βγάλω διαβατήριο κ η αστυνομία μου ζητούσε το παλιό που έληξε εδώ κ 4 χρόνια!!!! Αν δεν το έβρισκα, η το είχα πετάξει έπρεπε να πάω στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου κ να δηλώσω απώλεια,κλοπή κτλ. Κ μετά με αυτό το χαρτί να πάω να καταθέσω δικαιολογητικά...
Ευτυχώς το είχα κρατήσει.
Αδικαιολόγητα ακριβό το διαβατήριο για ισχύ 5 έτη!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το νωρίτερο που μπορεί κάποιος να ανανεώσει το διαβατήριο του? Εννοώ και ένα χρόνο πριν λήξει πχ
12 μήνες ναι αν δεν κανω λάθος.. Αν υπάρχει λόγος γινονται εξαιρέσεις επίσης..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αδικαιολόγητα ακριβό το διαβατήριο για ισχύ 5 έτη!
4,5 έτη για την ακρίβεια στις περισσότερες περιπτώσεις, με το παράβολο ανανέωσης να έχει την ίδια τιμή με αυτό της έκδοσης. Δε μπορώ να καταλάβω το λόγο.

Ξέρει κανείς που βρίσκουμε τις χώρες που σε δέχονται με όριο τα 5 έτη και αυτές τα 4,5 αντίστοιχα; Υπάρχει κάποιος κανόνας σ' αυτό; Έψαχνα για το ΗΒ πρόσφατα και το θυμήθηκα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom