Ερωτήσεις για διαμονή κ.α

ankouts

Member
Μηνύματα
59
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Λοιπό, έκλεισα και το ξενοδοχείο, τελικά επέλεξα το Hotel De Suez!!! 118? μέσο όρο η βραδιά, χωρίς πρωινό, όπως με συμβούλεψε η Ευαγγελία μας.

Παιδιά θέλω βοήθεια για τις κάρτες επιβίβασης για το μετρό, λεωφορείο κλπ. Κάπου πήρε το μάτι μου κάτι ότι θέλει φωτογραφία κλπ Ενημερώστε με Pls για το τι κάρτες υπάρχουν, που τις βγάζουμε και καμιά συμβουλή.

Ευχαριστώ!!! Ααααα, και στα δικά σας :D
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Αν εννοείς "και στα δικά μας" για ταξίδια, πάει στο καλό, σε ευχαριστούμε!!! Γιατί αν εννοείς το γάμο...

Νομίζω ότι μένεις τόσο κεντρικά, που θα πηγαίνεις παντού με τα πόδια. Βγάλε καλύτερα μια δεσμίδα των 10 εισιτηρίων που κοστίζει περίπου στα ?11,70 (αν θυμάμαι καλά) και νομίζω είσαι μια χαρά! Το αγαπημένο Paris άλλωστε θέλει πολύ περπάτημα! Μην περάσεις τις μέρες σου.. υπογείως!
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
H O.A πάει Σάρλ ντε Γκώλ αλλά εγω που ταξίδεψαμε Ο.Α. περισυ έχω τις χειρότερες εντυπώσεις !! Τα αεροσκάφη και στο πήγαινε και στο έλα ήταν τα χειρότερα που έχω συναντήσει στη ζωή μου.Βρώμικα και βουλιαγμένα καθίσματα , σπασμένα τραπεζάκια που δεν έκλειναν.. Εκανα τα παράπονά μου και μου είπαν ότι ενοικιαζόμενα απο ανατολικές χώρες.
Οσο για το ξενοδοχείο ειχαμε μείνει στο Novotel tour Eifel .Είχαμε δυο δωμάτια.Το ένα είχε θέα τον Πύργο του Αιφελ , ηταν ανακαινισμένο και πολύ καθαρό , ενω το δεύτερο είχε θέα το ποταμό Σηκουάνα αλλά δεν το είχανε ανακαινίσει και μύριζε λίγο υγρασία.Η θέα και απο τα δυο δωμάτια ήταν φανταστική(εξαιτίας και του τελευταίου ορόφου που ήταν και τα δυο).Είναι όμως αρκετά μακριούτσικα απο το κέντρο.Επρεπε να παμε με μετρό ή με λεωφορείο.Τις περισσότερες φορές παίρναμε ταξί.Είχε πιάτσα ακριβώς απ΄εξω απο το ξενοδοχείο.Μας σύμφερε αφου είμασταν 4 άτομα.Εξάλλου το βράδυ που γυρίζαμε αργά είχε σταματήσει η συγκοινωνία.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Λοιπό, έκλεισα και το ξενοδοχείο, τελικά επέλεξα το Hotel De Suez!!! 118? μέσο όρο η βραδιά, χωρίς πρωινό, όπως με συμβούλεψε η Ευαγγελία μας.

Παιδιά θέλω βοήθεια για τις κάρτες επιβίβασης για το μετρό, λεωφορείο κλπ. Κάπου πήρε το μάτι μου κάτι ότι θέλει φωτογραφία κλπ Ενημερώστε με Pls για το τι κάρτες υπάρχουν, που τις βγάζουμε και καμιά συμβουλή.

Ευχαριστώ!!! Ααααα, και στα δικά σας :D
Αντε καλοριζικο και καλα να περασετε!!
:love2: παιδια στην πολη του φωτος.
Ασε τις καρτες και τις φωτογραφιες και παρε ενα billiet οπως λεει η Δωροθεα. Μην ξεχνας εισαι σε πολυ κεντρικο μερος. Να ρωτας την ρεσεψιον. Θα σε κατατοπισουν.
Αν θες να πας πιο μακρυα παρε το λεωφορειο!!


Υ.Γ. ευχαριστουμε για τις ευχες, αλλα δεν θα παρουμε:shock::shock:
 

ankouts

Member
Μηνύματα
59
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αντε καλοριζικο και καλα να περασετε!!
:love2: παιδια στην πολη του φωτος.
Ασε τις καρτες και τις φωτογραφιες και παρε ενα billiet οπως λεει η Δωροθεα. Μην ξεχνας εισαι σε πολυ κεντρικο μερος. Να ρωτας την ρεσεψιον. Θα σε κατατοπισουν.
Αν θες να πας πιο μακρυα παρε το λεωφορειο!!


Υ.Γ. ευχαριστουμε για τις ευχες, αλλα δεν θα παρουμε:shock::shock:
Ευχαριστώώώώώ κι ευχαριστώ για την βοήθεια!

Υ.Γ. Έλα καλέ που δε θέλεις :bleh::bleh:
 

ankouts

Member
Μηνύματα
59
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας και πάλι :D Λίγες μέρες μείνανε και σας έχω μια ακόμα ερώτηση... μήπως έχετε κανένα linkάκι για διαδρομές μέσα στο Παρίσι?

Μπορεί κάποιος έμπειρος να μου δώσει ένα feedback γι' αυτούς τους οδηγούς?

http://www.frommers.com/destinations/paris/0062020033.html

Ευχαριστώ!
 

Anna#9

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα ειμαι νεα στο φορουμ αλλα κ στα ταξιδια στο εξωτερικό.. Σκεφτηκα να ξεκινησω με φιλους απο το Παρίσι αυτα τ χριστουγεννα για 3 διανυκτερευσεις. Το ψαχνω αρκετα για κατι οικονομικο σε εισιτηρια κ ξενοδοχειο. Με τα αεροπορικα κατι γινεται επειδη ομως δεν γνωριζω καθολου το Παρισι θα θελα κατι βολικο απο θεμα τοποθεσιας κ οικονομικο! Ελπιζω να μπορειτε να με βοηθησετε.
Ακομη απο μια προσφορα που βρηκα απο εγκυρο site θα ηθελα τη γνωμη σας για το ξενοδοχειο
Campanile Paris XVII Boulevard Berthier
4 Boulevard Berthier, 1 à 3 avenue de la Porte-de-Clichy, [FONT=verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif]Ευχαριστω πολυ!!! Αναμένω με αγωνια την απαντηση σας κ ειδικα την κριτικη σας για το ποσο βολικο σαν τοποθεσια ειναι το ξενοδοχειο που βρηκα!
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος των ΗΠΑ
Κλείσε αυτό της Ευαγγελίας και είσαι οκ!! μη το πολυψάχνεις, κάτω από 100 ευρώ αξιοπρεπές ξενοδοχείο στο Παρίσι δεν υπάρχει!

πηγα 10-16 αυγουστου εμεινα στο Hotel PARIS Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne 15

η κανονική τιμή του ξενοδοχείου είναι 79 ευρώ αλλά εγώ είχα βρει μία προσφορά με 59 ευρώ + 7.5 ευρώ πρωινό το άτομο. πολύ καθαρό, άνετο κρεββάτι, πλούσιο πρωινό (αν και δε χρειάζεται με τέτοιους φούρνους που έχει το παρίσι) , 20 μέτρα απο στάση μετρό και 200 μέτρα περίπου απο το champ de mars.

για κάποιον που δε θέλει να διαθέσει πολλά λεφτά στο ξενοδοχείο νομίζω ότι είναι εξαιρετική επιλογή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σας και πάλι :D Λίγες μέρες μείνανε και σας έχω μια ακόμα ερώτηση... μήπως έχετε κανένα linkάκι για διαδρομές μέσα στο Παρίσι?

Μπορεί κάποιος έμπειρος να μου δώσει ένα feedback γι' αυτούς τους οδηγούς?

Paris : Walking Tours : Walking Tour 1 | Frommers.com

Ευχαριστώ!
Οι Frommer's είναι από τους καλύτερους οδηγούς που κυκλοφορούν, ακόμα και για απίθανα μέρη. Έχουν τρομερό βάθος πληροφορίας, και είναι οι πιο ακριβείς σε στοιχεία, για "ψαγμένους" ταξιδιώτες. Έχουν όμως και μειονεκτήματα:
- Οι χάρτες τους είναι επιεικώς απαράδεκτοι. Αν θες να δεις μέρος βασιζόμενος σε χάρτη Frommers, το βέβαιο είναι ότι θα χαθείς.
- Δεν βοηθούν για "συγκριτική" ιεράρχιση των σημείων ενδιαφέροντος. Χωρίς φωτογραφίες (η αστεράκια, όπως οι Michelin), πρέπει να διαβάσεις τις περιγραφές και να τις αναλύσεις και λίγο για να δεις αν κάτι πραγματικά ενδιαφέρει. Βέβαια αυτή η μέθοδος δίνει τελικά το καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά....
- Οι χρηστικές πληροφορίες τους (ωράρια, δρομολόγια κλπ) πάσχουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom