1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος Giorgos999, στις 26 Σεπτεμβρίου 2017.

1. Giorgos999

Giorgos999 Member

Καλησπέρα σε όλους!
    Προγραμματίζω ταξιδάκι για Λονδίνο (για πρώτη φορά με σύζυγο και μικρό μπέμπη 2 ετών) για τέλη Ιουνίου 18.
    'Εχω αρχίσει σιγά σιγά να καταστρώνω σχέδια, οπότε κοιτώντας για τιμές βρίσκω περίπου στα 160€/άτομο.
    Από την εμπειρία σας θεωρείτε ότι είναι καλή η τιμή ή μήπως είναι πολύ νωρίς ακόμη?

2. Orfeasraf

Orfeasraf Member

Μπορει να κανω κ λαθος ομως νομιζω πως απο τελη ιουνιου μεχρι αρχες σεπτεμβρη ειναι περιοδος που γενικως εξαιρειται απο τις εκπτωσεις. Δεν ξερω μηπως πεσουν λιγο οι τιμες σε δυο - τρις μηνες, αν δεν εχουν πεσει ως τοτε εγω θα τα εκλεινα. Δε θα περιμενα μετα τον Δεκεμβρη δηλαδη...

3. x7777

x7777 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Περού-Βολιβία-Χιλή
    Δεν νομίζω ότι θα βρείς φθηνότερα. Επειδή έτυχε να ψάχνω για την ίδια περίοδο πέρυσι η καλύτερη τιμή που είχα βρεί ήταν 180ε (easyjet στο πήγαινε-ryanair στο γύρνα) και γενικά ήμουν ευέλικτος στις ημερομηνίες.

4. fotast

fotast Member

Για Ιούλιο και Αύγουστο δεν δίνει προσφορά.Συνήθως βγάζει προσφορά τον Απρίλιο ή τον Μαϊο για πτήσεις μέχρι 30/6.Και δίνει -20% τον Απρίλιο και -10% τον Μαϊο.΄Ολα αυτά με βάση τι έκανε τα τελευταία χρόνια.Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος πότε και αν θα βγεί προσφορά και τι τιμές θα διαμορφωθούν για τις ημερομηνίες που θέλεις.Πρέπει να πάρεις το ρίσκο.

Yorgos likes this.
  5. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Το ίδιο ακριβώς πακέτο το έκλεισα στα 87 πήγαινε έλα τον Ιούλιο
    . Είναι νωρίς, η καλύτερη περίοδος για να κλειστεί τέτοιο πακέτο ειναι ακριβώς μετά τα Χριστούγεννα.
    Edit: Εβαλα επιστροφή με μίλια με Aegean, συγγνώμη για την παρανόηση.

Last edited: 26 Σεπτεμβρίου 2017
  6. Giorgos999

Giorgos999 Member

Απ'ότι καταλαβαίνω μάλλον δεν έχω να περιμένω κάποια πολύ χαμηλότερη τιμή.
    Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται μια χαρά τα 150-160€ για AEGEAN, απλά δε θα ήθελα ξαφνικά να δώ π.χ 100€/άτομο!

7. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Δεν περιμενεις λιγο μεχρι την Βlack Friday? Βγηκαν κατι εκπτωτικοί κωδικοί πέρσι από ταξιδιωτικά γραφεια και αεροπορικές και εκλεισα ολα τα καλοκαιρινα εισιτήρια που δεν ηταν με μιλια . Εχεις χρόνο εξάλλου.

Last edited: 26 Σεπτεμβρίου 2017
    Triplover and Giorgos999 like this.
  8. dimitrak

dimitrak Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
    Παντως 26,27-30 το εχει 130 ευρω το Αθηνα_Λονδίνο_Αθηνα

9. Giorgos999

Giorgos999 Member

Ευχαριστώ, κοιτάω για 7-8 μέρες περίπου.

10. Orfeasraf

Orfeasraf Member

Εχει προσφορα η Aegean μεψρι 21/6 εως 40%

chris7 likes this.
  11. upperLeedEl

upperLeedEl Member

Kαλησπέρα!
    Έχω κλεισει εισιτηριο για 31/10 απο Μanchester για SKG μου επιτρέπει να διαλέξω ημερομηνία πριν της 31 ( 50 ευρω η αλλαγή) αλλά οχι για πιο μετά και εγώ θελω για Νοέμβριο. Εχει συμβει σε κάποιον αλλο;

12. galoz

galoz Member

Είχε η Aegean απ'ευθείας πτήση από Θεσ/νικη για Χανιά από τον Νοέμβριο και μετά ή μπήκαν τώρα λόγω των ακυρώσεων της Ryanair;;