• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Καλησπέρα σε όλους!
Προγραμματίζω ταξιδάκι για Λονδίνο (για πρώτη φορά με σύζυγο και μικρό μπέμπη 2 ετών) για τέλη Ιουνίου 18.
'Εχω αρχίσει σιγά σιγά να καταστρώνω σχέδια, οπότε κοιτώντας για τιμές βρίσκω περίπου στα 160€/άτομο.
Από την εμπειρία σας θεωρείτε ότι είναι καλή η τιμή ή μήπως είναι πολύ νωρίς ακόμη?

Orfeasraf

Member
Μπορει να κανω κ λαθος ομως νομιζω πως απο τελη ιουνιου μεχρι αρχες σεπτεμβρη ειναι περιοδος που γενικως εξαιρειται απο τις εκπτωσεις. Δεν ξερω μηπως πεσουν λιγο οι τιμες σε δυο - τρις μηνες, αν δεν εχουν πεσει ως τοτε εγω θα τα εκλεινα. Δε θα περιμενα μετα τον Δεκεμβρη δηλαδη...

x7777

Member
Καλησπέρα σε όλους!
Προγραμματίζω ταξιδάκι για Λονδίνο (για πρώτη φορά με σύζυγο και μικρό μπέμπη 2 ετών) για τέλη Ιουνίου 18.
'Εχω αρχίσει σιγά σιγά να καταστρώνω σχέδια, οπότε κοιτώντας για τιμές βρίσκω περίπου στα 160€/άτομο.
Από την εμπειρία σας θεωρείτε ότι είναι καλή η τιμή ή μήπως είναι πολύ νωρίς ακόμη?
Δεν νομίζω ότι θα βρείς φθηνότερα. Επειδή έτυχε να ψάχνω για την ίδια περίοδο πέρυσι η καλύτερη τιμή που είχα βρεί ήταν 180ε (easyjet στο πήγαινε-ryanair στο γύρνα) και γενικά ήμουν ευέλικτος στις ημερομηνίες.

fotast

Member
Για Ιούλιο και Αύγουστο δεν δίνει προσφορά.Συνήθως βγάζει προσφορά τον Απρίλιο ή τον Μαϊο για πτήσεις μέχρι 30/6.Και δίνει -20% τον Απρίλιο και -10% τον Μαϊο.΄Ολα αυτά με βάση τι έκανε τα τελευταία χρόνια.Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος πότε και αν θα βγεί προσφορά και τι τιμές θα διαμορφωθούν για τις ημερομηνίες που θέλεις.Πρέπει να πάρεις το ρίσκο.

paefstra

Member
Δεν νομίζω ότι θα βρείς φθηνότερα. Επειδή έτυχε να ψάχνω για την ίδια περίοδο πέρυσι η καλύτερη τιμή που είχα βρεί ήταν 180ε (easyjet στο πήγαινε-ryanair στο γύρνα) και γενικά ήμουν ευέλικτος στις ημερομηνίες.
Το ίδιο ακριβώς πακέτο το έκλεισα στα 87 πήγαινε έλα τον Ιούλιο
. Είναι νωρίς, η καλύτερη περίοδος για να κλειστεί τέτοιο πακέτο ειναι ακριβώς μετά τα Χριστούγεννα.
Edit: Εβαλα επιστροφή με μίλια με Aegean, συγγνώμη για την παρανόηση.

Last edited:
Απ'ότι καταλαβαίνω μάλλον δεν έχω να περιμένω κάποια πολύ χαμηλότερη τιμή.
Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται μια χαρά τα 150-160€ για AEGEAN, απλά δε θα ήθελα ξαφνικά να δώ π.χ 100€/άτομο!

paefstra

Member
Δεν περιμενεις λιγο μεχρι την Βlack Friday? Βγηκαν κατι εκπτωτικοί κωδικοί πέρσι από ταξιδιωτικά γραφεια και αεροπορικές και εκλεισα ολα τα καλοκαιρινα εισιτήρια που δεν ηταν με μιλια . Εχεις χρόνο εξάλλου.

Last edited:

Orfeasraf

Member
Καλησπέρα σε όλους!
Εχει προσφορα η Aegean μεψρι 21/6 εως 40%

Kαλησπέρα!
Έχω κλεισει εισιτηριο για 31/10 απο Μanchester για SKG μου επιτρέπει να διαλέξω ημερομηνία πριν της 31 ( 50 ευρω η αλλαγή) αλλά οχι για πιο μετά και εγώ θελω για Νοέμβριο. Εχει συμβει σε κάποιον αλλο;

galoz

Member
Είχε η Aegean απ'ευθείας πτήση από Θεσ/νικη για Χανιά από τον Νοέμβριο και μετά ή μπήκαν τώρα λόγω των ακυρώσεων της Ryanair;;

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.251
Μέλη
35.028
Νεότερο μέλος
Tita.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom