Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.771
Μπήκα στο Android App της εταιρίας, και εκεί που λέει "Τα ταξίδια μου" στο γύρνα, μου έχει βάλει και 2η πτήση από Ηρακλείου - Αθήνα. Ξέρετε αν είναι κάποιο Bug η τελικά θα ισχύσει το ένα δρομολόγιο από τα 2; Σας έχει ξανά τύχει. Κάνω προσπάθεια να μιλήσω και θα ενημερώσω.
Ανοιξε λιγο τις πτησεις που σου δειχνει κσι ψαξε τις ωρες.
Ειδα οτι και σε δικη μου πτηση με Star Alliance εισιτηριο βγαζει ενδειξη multi city trip ξαφνικα. Ανοιγοντας μια μια τις πτησεις ειδα οτι η δευτερη μεταφερθηκε 21 ωρες μετα. Αυτο σημαινει οτι παιρνω ολους τους φορους refund για 2 εισιτηρια αφου ηταν αγορασμενα με μιλια και ηλπιζα να συμβει.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ανοιξε λιγο τις πτησεις που σου δειχνει κσι ψαξε τις ωρες.
Ειδα οτι και σε δικη μου πτηση με Star Alliance εισιτηριο βγαζει ενδειξη multi city trip ξαφνικα. Ανοιγοντας μια μια τις πτησεις ειδα οτι η δευτερη μεταφερθηκε 21 ωρες μετα. Αυτο σημαινει οτι παιρνω ολους τους φορους refund για 2 εισιτηρια αφου ηταν πτηση με μιλια και ηλπιζα να συμβει.
Εμένα για το Ηράκλειο - Αθήνα αντί για 11:30 έγινε 8:25! Multi Trip και έμενα λέει! Οπότε λογικά θα ακυρώθηκε το 11:30 ;
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρήτη
Γεια σας...ξέρω ότι μπορεί να ακουστεί λίγο βερεσέ αυτο, αλλά ξέρουμε μήπως τι γεύματα προσφέρει η ετζιαν στις πτήσεις μετά κορονοιού;;; Τα σάιτ με κρατήσεις πτήσεων αναφέρουν γεύμα, αλλά κάτι ακούστηκε για απλό σαντουιτσάκι...

Όποιος πετάξει σύντομα, θα κάνει τον κόπο να μου πει;;; (το ενδιαφέρον αφορά άτομο που δούλευε στο κέιτερινγκ που διαχειρίζεται τα φαγητά στις πτήσεις οπότε είπα να το διευκρινήσω να μη νομίζετε ότι είναι τόσο χαζή η ερωτηση...απλά δεν τους έχουν πει τίποτα...εκτος από το οτι θα απολυθούνε αν συνεχίσει να μη προσφέρει γεύματα η εταιρία)

ευχαριστώ
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Καλημέρα παιδιά
Επειδή δεν έχω κλείσει ποτέ flex εισιτήριο flex σημαίνει ότι αλλάζεις ημερομηνία χωρίς rebooking fees αλλά με την αρχική τιμή αγοράς τι γίνεται;
Είναι διασφαλισμενη όταν αλλάζεις ημερομηνία ή πληρώνεις τη διαφορά του καινούριου ναύλου όταν το αλλάζεις; κι αν είναι φθηνότερο το καινούριο χάνεις τη διαφορά;
 
Μηνύματα
109
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Καλημέρα,
είχα κάνει τον Φεβρουάριο μια κράτηση για Μάλαγα για Σεπτέμβρη. Μου ήρθε mail από Aegean για ακύρωση της πτήσης.
Ξέρει κανείς αν θα είναι κλειστό το αεροδρόμιο της Μάλαγα και γι αυτό ακυρώθηκε η πτήση ή απλά κατήργησε γενικώς το δρομολόγιο;
η Aegean δηλ θα πετάει μόνο Μαδρίτη μέχρι νεοτέρας;
 
Μηνύματα
93
Likes
61
οι φόροι που μας επιστρέφονται σε τυχόν ακύρωση πτήσης είναι ουσιαστικά οι χρεώσεις αεροδρομίου???
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
να καταχραστώ λίγο το ποστ επειδή δεν είμαι σίγουρη...οι φόροι που μας επιστρέφονται σε τυχόν ακύρωση πτήσης είναι ουσιαστικά οι χρεώσεις αεροδρομίου???
Ποιος ακυρώνει την πτήση, εσύ ή η εταιρεία;
 
Μηνύματα
93
Likes
61
εγώ λέω αν ακυρώσω όχι η εταιρία!Σε επιλογή εισιτηρίου go light επιστρέφεται τπτ η μπα?
 
Last edited by a moderator:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Επιστρέφονται οι φόροι μείον το τέλος ακύρωσης (20€).
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
93
Likes
61
Θέλω τη βοήθειά σας ξανά, λιγάκι για Aegean/Olymbic.....
Ας πούμε πως έχω μια πτήση GOlight 2 ατόμων 150 ευρώ. Με φόρους αεροδρομίου 70 ευρώ. Και ακυρώνω. Τι λαμβάνω πίσω? Τα 70-20=50? ή τα 70 -2χ20(2 άτομα)=30??
Και μια 2η ερώτηση.....Ας πούμε οτι κλείνω FLEX 2 άτομα 150 ευρώ. Και ακυρώνω και θέλω λεφτά πίσω. Παίρνω 150-45ευρώ-20 ανά εισιτήριο??? Δλδ 150-85=65ευρώ??? Το έχω καταλάβει καλά? Τελικά αν είναι έτσι, οικονομικά πώς συμφέρει το flex???
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εκλεισα σήμερα εισιτήριο κατηγορίας go light με aegean για Αθήνα και λίγες ώρες μετά έμαθα ότι δεν θα μπορέσω να ταξιδέψω .
Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξω η να αφήσω ανοιχτή την ημερομηνία ή να πάρω τέλος πάντων κάποιο τμήμα των χρημάτων που πλήρωσα πίσω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom