Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
καλημέρα σας θα ήθελα να κάνω 1 ερώτηση:
1)Αν υπάρχει κάποιο κόλπο όταν ψάχνουμε να βρούμε τιμές στην ryannair να μην βγάζει συνέχεια εκείνους τους κωδικούς?έχουν σπάσει τα νευρα μου!!!!!!!!
Καλημέρα - το captcha εννοείς; Απ'όσο γνωρίζω δε μπορείς να το παρακάμψεις. Μπορείς όμως να κάνεις τα εξής: να πατάς το βελάκι για να ανανεώνεις το captcha όταν δεν το καταλαβαίνεις για να μη σπαζοκεφαλιάζεις, να πατήσεις το ηχειάκι για να το ακούσεις ηχητικά αν σε διευκολύνει παραπάνω, ή, τέλος, να επιλέγεις ως γλώσσα τα English (Ireland) για να σου βγάζει τιμές για όλη τη βδομάδα για ένα δρομολόγιο για να μην το ψάχνεις μέρα μέρα και βάζεις συνεχώς captcha.
 

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
Θεσσαλονικη - μπολονια?

καλησπερα. Ξερει κανεις αν το δρομολογιο της ryan απο θεσσαλονικη για μπολονια ειναι εποχιακο? εκανα μια μικρη αναζητηση αλλα δεν βρισκω κατι.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.851
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλησπερα. Ξερει κανεις αν το δρομολογιο της ryan απο θεσσαλονικη για μπολονια ειναι εποχιακο? εκανα μια μικρη αναζητηση αλλα δεν βρισκω κατι.
ναι,εποχιακό είναι.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Εποχιακό είναι --- ένας τρόπος για να το βλέπουμε αυτό είναι να ανοiξουμε τη wikipedia σελίδα για το αεροδρόμιο όπου έχει όλες τις εταιρείες που πετάνε με τα δρομολόγια τους , αναφέροντας αυτά που είναι εποχιακά
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Χονολουλού - Χαβάη
Αν έχεις σακβουαγιάζ μαλακό αντί για οτιδήποτε άλλο, αποφύγεις και τα βολικά μεν στη μεταφορά, αλλά καθόλου πρακτικά για το λόγο αυτό ροδάκια και χερούλι αναδιπλούμενο, τότε μπορείς να πάρεις ένα σκασμό πράγματα. Πρόσφατα έβαλα μέσα σε τέτοια 9 κιλά πράγματα, όλα όσα χρειαζόμουν για ταξίδι 10 ημερών. Όπως είπε και η νένα από πάνω (αν έχει λίγο "αέρα" και δεν την τιγκάρεις) την πατσαβουριάζεις, σπρώχνεις από εδώ, πατάς από εκεί και χωράει μια χαρά στο "καλάθι" ελέγχου :)
Καλημέρα!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου για το βάρος. Εγώ όσες φορές και αν ταξίδεψα με raynair ούτε καν μου τις ζύγισαν. Μόνο στις διαστάσεις να είσαι Ok και τα υγρά σου στα επιτρεπόμενα ml (10 * 30ml). Εμένα στη Ρώμη 35ml Μου το κράτησαν :( :( Μια χαρά είναι μακάρι να είχε και για περισσότερους προορσμούς!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Τη μοναδική φορα που χρησιμοποιησα την συγκεκριμένη εταιρία στο Βερολίνο δν έβαζαν τον κόσμο να τις ζυγίζει. Στο Bergamo όμως τις ζυγιζαν όλοι. Πιστεύω αν πετάς απο hub της Ryan είναι περισσότερες πιθανότητες να σε ελέγξουν
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Στη Γερμανία την ζυγίζουν πριν καν την περάσεις για έλεγχο
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
mastercard prepaid fees

Θανάση, γκουρού της Ryanair! ;)
Προσπαθήσω να κλείσω δυο εισιτήρια για Λονδίνο και ακόμη και όταν βάζω την επιλογή mastercard prepaid, δε φαινεται να αφαιρεί τα 12 ευρώ. Παλιότερα όταν έκανα την επιλογή θυμαμαι άλλαζε η τιμή αυτόματα. Ξέρεις αν έχει αλλάξει κάτι και δεν ισχύει πια;

αμ την ζυγίζουν και περισσότερες φορές από ότι νομίζεις
 

johnmak

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Kωσταντινουπολη(ελπιζω!)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α
Καλησπερα..Ειμαι φοιτητης και σκεφτομαι να κανω 1ο ταξιδι που θα κανονισω μονος προς τα εξω(σε φιλους) και εχω καποιες αποριες..Και αν και ειναι πολυ σαφες το official θεμα και εχω χω καταλαβει τα περισσοτερα ηθελα λογω εμπειριας να ρωτησω χοντρικα καποια πραματακια..Σκεφτομαι να κινηθω Βερολινο-Τσεχια(με τρενο η λεοφωρειο τελοσπαντων)πισω Βερολινο και πτηση Σουηδια κ μαλλον απο εκει Ελλαδα...Σκεφτομαι ακομα διαφορα γι αυτο δεν ξερω ακριβως πως θα το κανω και αν θα περασω και απ τις 3χωρες για ''λιγο''..Θα ηθελα να ρωτησω χοντρικα για 3πτησεις πχ και οι 3με Ryan και ας πουμε κοστος που φαινεται αρχικα(στο skyscanner και στην ryan) 130-150ευρω..Αν παρω και μια βαλιτσα +15 κιλα θα πληρωσω 3 φορες απο 15 ευρω αν το κανω απ το site?(καπου Μαρτη η Απριλη θα γινει τ ταξιδι-low season δηλαδη)..Θα κλειστουν τα εισητηρια με καρτα απο winbank οποτε δεν εχω εξοδα καρτας ετσι?Απο κει και περα για check-in κλπ τι αλλο θα χρεωθω?Ειναι 3επι6ευρω?Και ειναι μονο αυτα?Εστω χοντρικα για να χω μια ιδεα...
 

johnmak

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Kωσταντινουπολη(ελπιζω!)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α
Μια διορθωση η πτηση απο Θεσσαλονικη θα ειναι με easyjet αλλα απ οτι εχω καταλαβει ιδια πολιτικη ακολουθειται φανταζομαι δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom