Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

fenia42

Member
Μηνύματα
3.874
Likes
14.353
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πέρα από τη Μακρυπούλια το θέμα είναι ότι μάλλον οι υπάλληλοι της εν λόγω εταιρίας έχουν θέματα συμπεριφοράς και δυστυχώς το συνειδητοποίησα ιδιοις ομμασι χτες κι εγώ με κάποιο πρόβλημα που είχα και δε με εξυπηρετούσαν με την καμία όμως, ενώ η πρώτη κοπέλα από το call center μου το έκλεισε και στα μούτρα και στο mail μου απάντησαν ψυχρα και αδιάφορα.
Το χειρότερο όμως είναι η ιστορία από το γατάκι με καρκίνο που ταλαιπώρησαν αφάνταστα με αποτέλεσμα να το αναγκάσουν να ταξιδέψει με καράβι, με τη δικαιολογία ότι δεν υπήρχε χαρτί που να αποδείκνυε ότι ο καρκίνος του ζώου δεν είναι κολλητικός…
Τώρα τι να λέμε ; Οποιος/α θέλει να βρει το περιστατικό, υπάρχει στα σόσιαλ.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
755
Likes
3.818
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Εγώ που ταξίδεψα πρόσφατα με τη Sky Express , όλα ήταν οργανωμένα και ήταν Εγγλέζοι στην ώρα αναχώρησης . Το μόνο που άλλαξε η Sky Express στη Ρώμη ήταν , πως άλλαξε τελευταία στιγμή η πύλη αναχώρησης αλλά ανακοινώθηκε από τα μόνιτορ και τα μεγάφωνα .

Προφανώς η Κυρία Μακρυπούλια στο Ελ.Βενιζέλος δεν ενημερώθηκε εγκαίρως από τα μόνιτορ εκεί , αμέλησε βασικά να τα κοιτάξει και έχασε τη πτήση της .

Πάντως και εγώ είχα διαβάσει τα χειρότερα για αυτή την εταιρεία στο ίντερνετ , αλλά ευτυχώς τα πράγματα ήταν διαφορετικά όταν ταξίδεψα με τη Sky .
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Το χειρότερο όμως είναι η ιστορία από το γατάκι με καρκίνο που ταλαιπώρησαν αφάνταστα με αποτέλεσμα να το αναγκάσουν να ταξιδέψει με καράβι, με τη δικαιολογία ότι δεν υπήρχε χαρτί που να αποδείκνυε ότι ο καρκίνος του ζώου δεν είναι κολλητικός…
Καρκινος που κολλαει μεσω αναπνευστικου για παραδειγμα; Γιατι οχι;
Γενικα πρεπει να χαλαρωσουν λιγο ολες οι αεροπορικες, ανθρωπους εξυπηρετουν οχι ρομποτ. Δεν σε αφηνουν να αλλαξει ονομα, δεν σε αφηνουν να πας να κατουρησεις, ουτε το μπουκαλακι με το νερο, και μετρανε τις τσαντες με το χαρακα (γενικη αναφορα κανω με ολες τις τρελες τους)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορείς να γράφεις το όνομά σου όπως σε βάφτισαν, αν γράφεις αντί για MPAMPIS VAGGELIS δε σου φταίει η αεροπορική αν θέλεις να ξαναβαφτιστείς.

Μπορείς να αγοράσεις χειραποσκευή με τις διαστάσεις που επιτρέπονται, γιατί αλλιώς θα ανέβαζες ένα στρατιωτικό σάκο στην καμπίνα και οι υπόλοιποι δε θα είχαμε χώρο για τις δικές μας χειραποσκευές.

Μπορείς να πας τουαλέτα πριν το boarding time. Πιστεύω ότι σαν ενήλικες που είμαστε μπορούμε να διαβάζουμε την ώρα που αναγράφεται στο boarding pass μας, κάτω από το boarding time.

Εκτός κι αν είσαι κάποιος σελέμπριτι, τότε ναι θα πρέπει οι υπόλοιποι να σε περιμένουν για να πετάξουν γιατί έτσι μάλλον συνέβαινε έως τώρα.
Με αφορμή αυτό που έγινε με την Μακρυπούλια υπάρχει το ερώτημα αν η εταιρεία κλείνει τις πύλες για επιβίβαση κάποια λεπτά νωρίτερα από την ώρα που έχει ανακοινώσει.Γιατί στα σόσιαλ υπάρχουν αρκετές καταγγελίες για επιβάτες που δεν πρόλαβαν για κάποια λεπτά και επειδή η πύλη έκλεισε νωρίτερα.
Αυτό δε θα ήταν εύκολο να αποδειχτεί ζητώντας κάποιο log από τον υπεύθυνο αεροδρομίου;
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Καρκινος που κολλαει μεσω αναπνευστικου για παραδειγμα; Γιατι οχι;
Γενικα πρεπει να χαλαρωσουν λιγο ολες οι αεροπορικες, ανθρωπους εξυπηρετουν οχι ρομποτ. Δεν σε αφηνουν να αλλαξει ονομα, δεν σε αφηνουν να πας να κατουρησεις, ουτε το μπουκαλακι με το νερο, και μετρανε τις τσαντες με το χαρακα (γενικη αναφορα κανω με ολες τις τρελες τους)
Και τουαλετα εχει διπλα στις πυλες και νερο 0,5 ευρω πουλανε στις πυλες και σε αφηνουν να αλλαξεις ονομα με την αναλογη χρεωση και συναινεις να μετρησουν τη βαλιτσα με τον χαρακα πατωντας το κουμπακι για να μην πληρωσεις βαλιτσα που δεν μετριεται με τον χαρακα για να βγει φθηνα.
Μια χαρα αφηνουν.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.874
Likes
14.353
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής ονόματος. Δηλαδή μιλάμε για αστειότητα. 2023 και δε μπορούμε να κάνουμε αυτό το απλό πράγμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Κατ αρχας συμφωνα με τα λεγομενα της ιδιας που δεν αναιρεσε, πηγε στο gate για check in.
Ο,τι να 'ναι.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δεύτερον, έχω ταξιδέψει σε όλη τη γη και δεν μου έχει συμβεί ξανά ποτέ αυτό, ακόμα και σε στιγμές, που δεν σας κρύβω, έχω αργήσει, με έχουν βάλει με έναν τρόπο μέσα στο αεροπλάνο.
Εντάξει πόσο σκεπτικό ελληνάρα (άσχετο με την αεροπορική)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Προσωπικά θεωρώ τη Μακρυπούλια αρκετά συγκροτημένο και χαμηλών τόνων άτομο, το οποίο δε βγαίνει γενικά να λέει το μακρύ και το κοντό του απλά για να κάνει μπούγιο. Το ότι μπορεί εν τη ρύμη του λόγου να ανέφερε "check in" αντί για "boarding" δεν το θεωρώ τόσο τραγικό. Και σε κάθε περίπτωση όταν ένα άτομο γενικότερα δε βγαίνει να λέει μ@@@ς στο δημόσιο λόγο του θεωρώ ότι όντως η όποια καθυστέρησή του δε θα ξεπέρασε τα 2-3', αλλιώς δε θα το έκανε θέμα.

Επίσης ρε παιδιά, με τόσες πτήσεις καθεμία και καθένας σας στο ενεργητικό σας δε σας έχει τύχει ποτέ να πάτε καθυστερημένοι στο boarding; Μα ποτέ; Επειδή πχ εμένα όταν ήμουν μεταπτυχιακή φοιτήτρια και είχα ξεχαστεί μια φορά σε κάτι γερμανικά duty free στην ανταπόκριση, μια χαρά με φώναξε η αεροπορική να παρουσιαστώ κατεπειγόντως στην πύλη. Ναι, λάθος μου, αλλά εντάξει, κρίμα θα ήταν και να με άφηναν απέξω επειδή είχα αργήσει 3-4'. Προσωπικά όταν έφτασα ντροπιασμένη και απολογητική στο gate ναι μεν έλεγα στον εαυτό μου "μα πόσο παρτάλι είσαι 25 χρονών γαϊδούρα να καθυστερείς στο gate;", αλλά την ίδια στιγμή είχα θεωρήσει πολύ επαγγελματικό το ότι με φώναξαν.

Από εκεί και πέρα μετά το σκηνικό με τον ετοιμοθάνατο γάτο που ανέφερε πιο πριν και η Φένια προσωπικά έχω ξενερώσει πολύ με τη συγκεκριμένη εταιρεία. Μακάρι να είχαμε πιο πολλές επιλογές σε αεροπορικές, δυστυχώς δεν έχουμε κι έτσι την επιλέγω αρκετά συχνά για εσωτερικές πτήσεις.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχω ακούσει πρόσφατα (τα τελευταία 2-3 χρόνια) αναγγελία επιβατών που δε βρίσκονταν στην πύλη στο Βενιζέλο; Ή μήπως θυμάμαι λάθος;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Πραγματακια που εξηγουν τη φραση των υπαλληλων στο gate "οχι, ηρθατε και 43' για μια πτηση που ειχε καθυστερηση. Μπορουσε να αναφερει οτι η πτηση ειχε καθυστερηση στο rant.
Πεταξε και 55' αντι για και 15'.
Ετσι εξηγειται γιατι την αφησαν ενω μπηκαν ολοι οι αλλοι.


20230605_154311.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom