Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
537
Likes
2.746
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Έτσι,αν σε ενδιαφέρει, μπορείς με 250 (έψαξα τυχαία ημερομηνία,στο skyscanner) να κανεις το ταξίδι σου.
Περισσότερα από ότι θες να δώσεις , με ενδιάμεση στάση, αλλά μπορείς να το συνδυάσεις έτσι ώστε να δεις και κάποια άλλη χώρα/πόλη έστω και για λίγες ώρες. Απλά σαν ιδέα ... Αλλιώς περιμένεις μέχρι να πετύχεις κάποια ευκαιρία.

Υ.Γ. Η vueling έχει με 300 ευρώ , απευθείας.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Αεροπορικά οικονομικά (αλλά και ξενοδοχεία) τελευταία στιγμή είναι εξαιρετικά απίθανο να βρείτε. Είναι μία ποινή που είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις, όταν αποφασίζεις τελευταία στιγμή να ταξιδέψεις. Αν συνεχίσετε να παρακολουθείτε το φόρουμ, θα διαπιστώσετε ότι η πλειονότητα των μελών κλείνει τα ταξίδια του αρκετούς μήνες πιο πριν.
 

elliot1

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Έτσι,αν σε ενδιαφέρει, μπορείς με 250 (έψαξα τυχαία ημερομηνία,στο skyscanner) να κανεις το ταξίδι σου.
Περισσότερα από ότι θες να δώσεις , με ενδιάμεση στάση, αλλά μπορείς να το συνδυάσεις έτσι ώστε να δεις και κάποια άλλη χώρα/πόλη έστω και για λίγες ώρες. Απλά σαν ιδέα ... Αλλιώς περιμένεις μέχρι να πετύχεις κάποια ευκαιρία.

Υ.Γ. Η vueling έχει με 300 ευρώ , απευθείας.
288 βλεπω εγω το οικονομικοτερο εκει μεσω μοναχου και ζυριχης αλλα δεν ξερω αξιζει να δωσω τοσα +100 το ξενοδοχειο+αλλα 100 να γυρισω απο δω και απο κει καθοτι θα παω μονος, τι λετε αξιζει;για 3 μερες 500 δεν ειναι πολλα;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν δεν υπήρχες κι εσύ που θα δώσεις 300 ευρώ τελευταία στιγμή για να πας Ευρώπη καλοκαιριάτικα πώς θα πέταγαν 60 άτομα με τα 5 ευρώ της προσφοράς;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
288 βλεπω εγω το οικονομικοτερο εκει μεσω μοναχου και ζυριχης αλλα δεν ξερω αξιζει να δωσω τοσα +100 το ξενοδοχειο+αλλα 100 να γυρισω απο δω και απο κει καθοτι θα παω μονος, τι λετε αξιζει;για 3 μερες 500 δεν ειναι πολλα;
Αυτεε τις τιμες για χωρες της Δυτικής και Κεντρικής Ευρώπης να μας πεις που τις βρίσκεις γιατί εμείς για ξενοδοχείο και διαβίωση βρίσκουμε με διπλάσια σχεδόν.
Αν αξίζει είναι σχετικο, στο χωριό πάντα είναι πιο φτηνά οι διακοπές.
 

elliot1

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Αυτεε τις τιμες για χωρες της Δυτικής και Κεντρικής Ευρώπης να μας πεις που τις βρίσκεις γιατί εμείς για ξενοδοχείο και διαβίωση βρίσκουμε με διπλάσια σχεδόν.
Αν αξίζει είναι σχετικο, στο χωριό πάντα είναι πιο φτηνά οι διακοπές.
https://el.hotels.com/hotel/details...267&q-room-0-adults=1&YGF=3&MGT=2&ZSX=0&SYE=3
 

Lucky patcher

New Member
Μηνύματα
3
Likes
4
Καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος αν εφαρμοζεται καποιου ειδους εκπτωση αν αγορασεις 10 με 12 αεροπορικα εισιτηρια μαζι για τις ιδιες ημερομηνιες
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλησπερα!

Εχω κλεισει μερικα απο τα ταλιρα της volotea απο σαντορινη για αθηνα. Προσεξα ομως στο email πως αναφερει:

Ναυλος: -13,44
Φοροι: 18,30

Αυτο δε φανταζομαι πως σημαινει πως σε περιπτωση που δεν ταξιδεψω και ζητησω τους φορους πισω θα μου... επιστρεψουν πισω 18.30€, ετσι δεν ειναι;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλησπερα! Βρισκομαι στα Φηρα ενω θα επρεπε να ειμαι ηδη στην Αθηνα. Ηρθα σανυορινη μονοημερη με Ryan κ επιστροφη Volotea. Απο χθες το βραδυ που προσπαθουσα να κανω check in για την επιστροφη δε γινοταβ. Με τα πολλα εμαθα πως ειχε γινει overbooking και επιλεχθηκα τυχαια εγω και ετσι αν δεν υπηρχε καποιο no show θα ταξιδευα με την aegean στις 2315 απο θηρα. Τελικα το αεροπλανο της Volo ενω ερχοταν απο Βενετια καπου στο Μοντενεγκρο εστριψε κ επεστρεψε Βενετια. Η πτηση μετατεθηκε για τις 2315 ενω εμαθα πως υπηρχε τελικα no show οποτε θα ταξιδεψω με την volo. Ετσι λοιπον αντι να περιμενω στο αεροδρομιο επεστρεψα φηρα κ θα ξαναπαω αργοτερα.

Η απορια μου ειναι η εξης: μπορει μια εταιρια να προκαλεσει overbooking οταν τη συμφερει; τι θελω να πω: εστω οτι μενουν 5 θεσεις στην πτηση της volo με τιμη 200 ευρω. Η τιμη της aegean, μονη διαθεσιμη πτηση 150. Τοτε η volo "δημιουργει" μια ακομα θεση, παιρνει δηλαδη επιπλεον 200 ευρω απ οσα θα επρεπε να παρει και στελνει εναν επιβατη της στην agean με τιμη 150. Κερδιζει δηλαδη 50 ευρω. Εχει βαση ή λεω μπουρδες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom