Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Οκ, ευχαριστω! Τελικα υπηρχαν ατομα που δεν ηρθαν στην πτηση οποτε ταξιδεψα με τη Volotea με 4 ωρες ακριβως καθυστερηση. Καλυτερα απο το 320 της aegean, αυτος ο ηχος του 717 αν καθεσαι πισω ειναι υπεροχος...
 

alexis loco

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πάω στη Σουηδία και θυμάμαι καλά ότι έχει εποχιακές πτήσεις για Στοκχόλμη ίσως και Γκέτεμποργκ που είναι πολύ φτηνά τα αεροπορικά τότε. Αυτή τη στιγμή στα site δε βρίσκω εκείνες τις τιμές αλλά δε βρίσκω και πότε είναι ο μήνας η οι μήνες που είναι πολύ φτηνά. Ξέρει κανείς ??
 

Alexia Pap

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Διαβάζω σε σαιτ από ταξιδιωτικά γραφεία ότι υπάρχουν φόροι αεροδρομιου για τους ταξιδιώτες. Τι είναι αυτό; Όσοι ταξιδέψατε μόνοι σας (χωρίς ταξιδιωτικό) πληρωσατε κάτι επιπλέον στο αεροδρόμιο της Μάλτας, πέρα από το κόστος των αεροπορικών εισιτηρίων; Με ryanair σκέφτομαι να ταξιδέψω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Διαβάζω σε σαιτ από ταξιδιωτικά γραφεία ότι υπάρχουν φόροι αεροδρομιου για τους ταξιδιώτες. Τι είναι αυτό; Όσοι ταξιδέψατε μόνοι σας (χωρίς ταξιδιωτικό) πληρωσατε κάτι επιπλέον στο αεροδρόμιο της Μάλτας, πέρα από το κόστος των αεροπορικών εισιτηρίων; Με ryanair σκέφτομαι να ταξιδέψω.
Για τον ανεξάρτητο ταξιδιώτη οι φόροι αεροδρομίου είναι ενσωματωμένοι στο κάθε αεροπορικό εισιτήριο. Επομένως, αγοράζεις το εισιτήριο σου και δεν πληρώνεις τίποτα άλλο. Τα ταξιδιωτικά γραφεία για δικούς τους λόγους τους χρεώνουν έξτρα.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Γεια σας, φετος πρωτη φορα με επιασε μανια να πετυχω τη χαμηλοτερη δυνατη τιμη στα αεροπορικα για ενα ταξιδι που θελω να κανω 29 Δεκ-1 Γεναρη. Συγκεκριμενα, θελω να παω Ιωαννινα απο Αθηνα με τη φιλη μου και τσεκαροντας ηδη απο τελη Οκτωβριου στο viva, airtickets κλπ η χαμηλοτερη που πετυχα ειναι 120 ευρω ως τωρα. Οι τιμες ειχαν ξεκινησει τελη Οκτωβριου απο 137, και εγω ελεγα ειναι πολυ νωρις, ας το περιμενω και αλλο, να πετυχω μερα προσφορας να τα κλεισω επιτοπου! Ελα που ομως ημουν απληστη και οταν ειδα μετα απο τοσες μερες κολλημενο στα 137 να πηγαινει 120, λεω θα κατεβει κ αλλο οποτε ας το αφησω. Γενικα δεν ειμαι του τυπου να καθομαι να κοιταω εμμονικα τις προσφορες, το βαριεμαι γιατι θελει ψαξιμο πολυ, αλλα φετος επειδη πρωτη φορα ηξερα απο Οκτωβρη πού θα παμε Πρωτοχρονια, το αφηνα να περναει! Τωρα λοιπον πηγε στα 161 σημερα...θεσεις εχει διαθεσιμες γενικα. Ομως, πριν καποιες μερες ειχε παει και 190 και 200. Σκεφτομαι, να το κλεισω να τελειωνω με τα 160 ή να το ρισκαρω και να παει τις επομενες μερες 200? Να πεσει ξανα στα 137 το αποκλειετε? Γενικα δεν εχω ιδεα πώς λειτουργει, και πλησιαζουν και γιορτες, οποτε να υποθεσω η τιμη θα κολλησει σε υψηλα επιπεδα απο δω κ περα? H Oλυμπιακη πεταει. Δεν ειναι τοσο για την τιμη πλεον, εννοω οτι δε με πειραζει τοσο χρηματικα το ποσο θα παει, απλως με επιασε πεισμα τωρα που το αφηνα τοσο καιρο. Αν καποιος εχει εμπειρια, ας μου πει τι θεωρει και τι θα εκανε στη θεση μου!! Ευχαριστω πολυ
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 152€, πιο πιθανό είναι να πάει πιο πάνω παρά να πέσει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συνήθως οι αλλαγές στις τιμές είτε πάνω είτε κάτω γίνονται 7, 14, 21 μέρες κοκ πριν την αναχώρηση δηλ αύριο. Αν δεν το βιάζεσαι ή αν δεν είναι τόσο σημαντικό να πας Γιάννενα με αεροπλάνο θα μπορούσες να περιμένεις και τελευταία στιγμή. Πρωτοχρονιάτικα είναι άδειες συνήθως οι πτήσεις.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 152€, πιο πιθανό είναι να πάει πιο πάνω παρά να πέσει.
Ευχαριστω για την απαντηση! σε ποιο σαιτ κοιταξες κ το βρηκες 152? χθες στο viva ολη μερα ηταν 161
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Συνήθως οι αλλαγές στις τιμές είτε πάνω είτε κάτω γίνονται 7, 14, 21 μέρες κοκ πριν την αναχώρηση δηλ αύριο. Αν δεν το βιάζεσαι ή αν δεν είναι τόσο σημαντικό να πας Γιάννενα με αεροπλάνο θα μπορούσες να περιμένεις και τελευταία στιγμή. Πρωτοχρονιάτικα είναι άδειες συνήθως οι πτήσεις.
εννοεις οτι ειναι φιξ οι μερες που γινονται οι αλλαγες? καλεσα την Aegean και μου ειπαν οτι εχει γενικα διαθεσιμοτητα. Ειναι σημαντικο να παω, αν εκτοξευτει η τιμη βεβαια η δε βρουμε, θα παρουμε αμαξι αλλα απο αθηνα θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια γ λιγες μερες...Οποτε θα το παρακολουθω, σ ευχαριστω πολυ...
 

geo4st

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα, εχω κλεισει εισητηρια στο skyscaner απο tripsta. Τα εισητηρια μου ειναι αυτο το e-ticket που μου εστειλαν σε mail? Δε θα επρεπε να εχει τα εισητηρια με τα στοιχεια του καθενα μιας και ειναι για 2 ατομα? Μου εχει απλα σε ενα κουτακι τα στοιχεια των 2 επιβατων και απο κατω τα εισητηρια με τα στοιχεια των πτησεων (με μια σταση). Απλα τα εκτυπωνω? Εχει κανεις εμπηρια με το εν λογω γραφειο? Μετα την κρατηση που εκανα μια αναζητηση δεν ειδα και πολυ καλες κριτικες. Ευχαριστω πολυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom