Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Επισης αν κλεισεις μεσω Airtickets και βαλεις κουπονια Vodafone σε καθε εισιτηριο, κατεβαζεις και μονος σου την τιμη.
 

Grunge

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Απ' ότι είδα μέσω Airtickets συμφέρει μόνο αν δεν αγοράσεις βαλίτσα. Γιατί χρεώνει αμέσως 4 ευρώ παραπάνω και τα 2 εισιτήρια μαζί και 10 ευρώχ2 παραπάνω τη βαλίτσα ως 20kg. Άρα παίρνεις 20 από Vodafone και πληρώνεις 24!

Επίσης πριν 3 βδομάδες ήταν περίπου 75 ευρώ με επιστροφή για ίδιες ημερομηνίες. Φαντάζομαι δεν θα ξαναπέσουν σε αυτές τις τιμές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Απ' ότι είδα μέσω Airtickets συμφέρει μόνο αν δεν αγοράσεις βαλίτσα. Γιατί χρεώνει αμέσως 4 ευρώ παραπάνω και τα 2 εισιτήρια μαζί και 10 ευρώχ2 παραπάνω τη βαλίτσα ως 20kg. Άρα παίρνεις 20 από Vodafone και πληρώνεις 24!
Μπορεις να περιμενεις λιγο ακομη τοτε.
 

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
104 ευρώ αεροπορικά είναι καλή τιμή για Βιέννη; Ή να μην βιαστώ να κλείσω και να περιμένω λίγο ακόμα; Μιλάμε για του χρόνου τον Μάρτη, όχι και μεθαύριο δηλαδή :p
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
104 ευρώ αεροπορικά είναι καλή τιμή για Βιέννη; Ή να μην βιαστώ να κλείσω και να περιμένω λίγο ακόμα; Μιλάμε για του χρόνου τον Μάρτη, όχι και μεθαύριο δηλαδή :p
Νομίζω ότι είναι τέλεια τιμή!!! Εξαρτάται από που ταξιδεύεις βέβαια. Από Θεσσαλονίκη είναι σούπερ τιμή! Συνήθως όλοι επιλέγουν να πετάξουν Μπρατισλάβα και από εκεί να πάνε οδικώς ή με τρένο στη Βιέννη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.392
Likes
14.313
104 ευρώ αεροπορικά είναι καλή τιμή για Βιέννη; Ή να μην βιαστώ να κλείσω και να περιμένω λίγο ακόμα; Μιλάμε για του χρόνου τον Μάρτη, όχι και μεθαύριο δηλαδή :p
Η Austrian το έχει προσφορά σήμερα στα 110 Ευρώ.
 

xrhstos kntss

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σας .

Έχω απορία αν κάποιος έχει τα στοιχεία του εισιτηρίου στην κατοχή του e-ticket και όνομα, μπορεί να κάνει κάτι πχ να αλλάξει κάτι στα στοιζστο πτήσης σου ή οτιοτιδήπ άλλο;
Υπάρχει θέμα ανησυχίας;
Ευχαριστω!
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Καλημέρα. Το διαβατήριό μου έχει λήξει και σχεδιάζω να ταξιδέψω ξανά εκτός Ευρώπης (Ασία) μετά από χρόνια. Δοκίμασα να προχωρήσω στην έκδοση αεροπορικών και με έβγαλε σε οθόνη με πεδίο για αριθμό διαβατηρίου. Δεν έχω βγάλει ακόμα καινούριο γιατί υπάρχει αρκετός καιρός και σκόπευα να το κάνω αργότερα. Χρειάζεται αριθμός διαβατηρίου για να κλείσω εισητήριο; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο (μόνο για το όνομα) έχει αλλάξει κάτι; Ή μήπως μπορώ να αφήσω κενό το πεδίο με τον αριθμό;
 

DimTsa

Member
Μηνύματα
21
Likes
55
Καλημέρα. Το διαβατήριό μου έχει λήξει και σχεδιάζω να ταξιδέψω ξανά εκτός Ευρώπης (Ασία) μετά από χρόνια. Δοκίμασα να προχωρήσω στην έκδοση αεροπορικών και με έβγαλε σε οθόνη με πεδίο για αριθμό διαβατηρίου. Δεν έχω βγάλει ακόμα καινούριο γιατί υπάρχει αρκετός καιρός και σκόπευα να το κάνω αργότερα. Χρειάζεται αριθμός διαβατηρίου για να κλείσω εισητήριο; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο (μόνο για το όνομα) έχει αλλάξει κάτι; Ή μήπως μπορώ να αφήσω κενό το πεδίο με τον αριθμό;
Για την αγορά εισητηρίων δε χρειάζεται η συμπλήρωση του πεδίου αυτού, απ όσο ξέρω τουλάχιστον. Επομένως εαν μπορείς να το παρακάμψεις προς το παρόν κάντο. Στο τσεκ ιν όμως χρειάζεσαι υποχρεωτικά και έναν αριθμό διαβατηρίου.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Βρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, δοκιμάζω να κλείσω εισητήρια και μου ζητάει όντως αριθμό διαβατηρίου για να προχωρήσει η διαδικασία. Όλοι όσοι ρώτησα (και φίλοι που ταξίδεψαν πέρυσι) μου είπαν ότι δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Και είναι και παράλογο, αν εγώ π.χ. θέλω να ταξιδέψω κάπου σε ένα χρόνο από τώρα, γιατί να πρέπει να έχω διαβατήριο από πριν;;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.986
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Διότι δεν το πρόβλεψε ο προγραμματιστής του site που χρησιμοποιείς. Κλείσε από αλλού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.727
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom