Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Καλησπέρα σας,

Σκοπεύω να κλείσω εισιτήρια απο Μιλάνο-Αθηνα, και Αθήνα-Μιλάνο μέσα Ιουλίου.
Ψάχνοντας τώρα 2(μήνες πριν) τα εισητήρια είναι πολύ ακριβά (>180Ε, αλλά δεν ψάχνω Ryan).

Ηθελνα να ρωτήσω με την εμπειρία σας, πότε πεφτουν περισσότερο οι τιμές;
Έχει νόημα να περιμένω μερικές μέρες μήπως βρω προσφορά ή οσο πάει θα ανεβαίνουν ?

Ευχαριστω!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα σας,

Σκοπεύω να κλείσω εισιτήρια απο Μιλάνο-Αθηνα, και Αθήνα-Μιλάνο μέσα Ιουλίου.
Ψάχνοντας τώρα 2(μήνες πριν) τα εισητήρια είναι πολύ ακριβά (>180Ε, αλλά δεν ψάχνω Ryan).

Ηθελνα να ρωτήσω με την εμπειρία σας, πότε πεφτουν περισσότερο οι τιμές;
Έχει νόημα να περιμένω μερικές μέρες μήπως βρω προσφορά ή οσο πάει θα ανεβαίνουν ?

Ευχαριστω!
Από Μιλάνο θα ξεκινήσεις ή από Αθήνα και πόσες ημέρες θέλεις περίπου? πάντως από Αθήνα προς Μιλάνο και επιστροφή βλέπω ότι βρίσκεις και οικονομικότερα. πχ. με Alitalia 13-19/7 κοστίζει 112€ & 10-17/7 127€.
Εαν η εκκίνησή σου είναι από Μιλάνο τότε βάλε Μιλάνο-Αθήνα-Μιλάνο Alitalia 12-19/7 114€, 17-24/7 129
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ψαξε ως ξεχωριστες κρατησεις. Οχι μετ επιστροφης δηλαδη.
Στις 19/7 Μιλανο -Αθηνα ειναι στα 66€ με alitalia.
Στις 24/7 Αθηνα-Μιλανο ειναι στα 55€ με aegean.
Να πεσουν οι τιμες καλοκαιριατικα ειναι εξαιρετικα απιθανο!
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Διότι δεν το πρόβλεψε ο προγραμματιστής του site που χρησιμοποιείς. Κλείσε από αλλού.
και αν κλείσεις με το παλαιό νούμερο τι πειράζει αν σου ζητάει μόνο νούμερο και οχι ημερομηνίες.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
Δυστυχώς μπορώ να ταξιδέψω συγκεκριμένες ημερομηνιες. Παρ- Κυρ.

Βρήκα προσφορά σε απευθείας πτήση απο Verona --> athens.
Εχει ταξιδέψει κανείς απο Βερόνα να μας πει εμπειρίες , (αεροδρόμιο, ευκολία πρόσβασης, κτλ .)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Δυστυχώς μπορώ να ταξιδέψω συγκεκριμένες ημερομηνιες. Παρ- Κυρ.

Βρήκα προσφορά σε απευθείας πτήση απο Verona --> athens.
Εχει ταξιδέψει κανείς απο Βερόνα να μας πει εμπειρίες , (αεροδρόμιο, ευκολία πρόσβασης, κτλ .)
Μια χαρα ειναι και η ryanair! :)
Τσαμπα λεφτα θες να δωσεις νομιζω... ειναι πολυ μικρη η πτηση! Δεν εχεις θεμα με οποια κ να πεταξεις...
 
Last edited:

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Βρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, δοκιμάζω να κλείσω εισητήρια και μου ζητάει όντως αριθμό διαβατηρίου για να προχωρήσει η διαδικασία.
το έχω κάνει αρκετές φορές αλλά καλό είναι να το επιβεβαιώσεις με το Site που κλείνεις τα εισιτήρια.Βγάλε κανονικά και τα εισιτήρια και βάλε τον παλιό αριθμό διαβατηρίου με μια αποδεκτή ημερομηνία λήξης.Όταν θα βγάλεις το νέο διαβατήριο κάλεσε να τους ενημερώσεις,
Δωρεάν και χωρίς κόπο το έχω κάνει 5-6 φορές,Είναι συνηθισμένο το φαινόμενο.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Ερώτηση για κλέισιμο μέσω pamediakopes. Θα ταξιδέψω Σιεμ Ριπ - Σιγκαπούρη με malaysia (με ενδιάμεση στάση) αλλά επειδή βλέπω πιο φθηνό το pamediakopes από την αεροπορική είπα να δοκιμάσω εκεί. Δεν έχω ξανακλείσει από αυτο το site, μου βγάζει πολλά έξτρα, μεταξύ των οποίων το "Πακέτo Yπηρεσιών" όπου έχει μια ¨χρέωση διαχείρησης". Γνωρίζει καποιος τι ακριβώς είναι αυτό; Αν δηλαδή αλλάξει η ώρα πτήσης από την εταιρεία (όπως μου έχει ξανατύχει) δεν θα με ειδοποιήσει κανείς και θα πρέπει να πληρώσω παραπάνω ανα άτομο στο pamediakopes; Μήπως είναι καλύτερα να κλείσω απευθείας από την malaysia κι ας είναι λίγο πιο ακριβή;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ερώτηση για κλέισιμο μέσω pamediakopes. Θα ταξιδέψω Σιεμ Ριπ - Σιγκαπούρη με malaysia (με ενδιάμεση στάση) αλλά επειδή βλέπω πιο φθηνό το pamediakopes από την αεροπορική είπα να δοκιμάσω εκεί. Δεν έχω ξανακλείσει από αυτο το site, μου βγάζει πολλά έξτρα, μεταξύ των οποίων το "Πακέτo Yπηρεσιών" όπου έχει μια ¨χρέωση διαχείρησης". Γνωρίζει καποιος τι ακριβώς είναι αυτό; Αν δηλαδή αλλάξει η ώρα πτήσης από την εταιρεία (όπως μου έχει ξανατύχει) δεν θα με ειδοποιήσει κανείς και θα πρέπει να πληρώσω παραπάνω ανα άτομο στο pamediakopes; Μήπως είναι καλύτερα να κλείσω απευθείας από την malaysia κι ας είναι λίγο πιο ακριβή;
Συνήθως την χρέωση διαχείρισης δεν μπορείς να την αποφύγεις και την πληρώνεις όπως κι αν έχει. Να ξέρεις επίσης ότι αυτά τα σάιτ έχουν συνήθως έξτρα ακυρωτικά, εκτός από τα στάνταρ της αεροπορικής εταιρίας. Φτάσε την κράτηση ένα βήμα πριν πληρώσεις και δες αν σε συμφέρει να κλείσεις από εκεί. Πολλές φορές το τελικό ποσό δεν έχει καμία σχέση αυτό που είδες στην αρχή. Προσωπικά κλείνω κατά 90+% απευθείας από τις εταιρίες.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Ευχαριστώ, προχώρησα λίγο την κράτηση και με την αεροπορική (που η διαφορά φαίνεται να είναι 10 πάνω το άτομο) αλλά βλέπω ότι η βαλίτσα είναι έξτρα, και με αρκετά μάλιστα χρήματα. Μέσω pamediakopes βλέπω ότι περιλαμβάνει και βαλίτσες!!! ήδη, στην αρχική τιμή. Παράξενο, αν είναι έτσι, τότε το pamediakoes είναι μονόδρομος
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ, προχώρησα λίγο την κράτηση και με την αεροπορική (που η διαφορά φαίνεται να είναι 10 πάνω το άτομο) αλλά βλέπω ότι η βαλίτσα είναι έξτρα, και με αρκετά μάλιστα χρήματα.
Οχι δεν ισχύει αυτό. Ψαξτο λιγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom