Ταϊλάνδη Ερώτηση για αεροπορικά προς Ταϊλάνδη

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Όμορφες καλησπέρες σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αεροπορικά εισιτήρια για την Ταυλάνδη. Τα οικονομικότερα που μπορώ να βρω είναι 520 e για τον Νοέμβριο (με την Gulf air, η οποία τώρα τα έβγαλε τα δρομολόγια-τα τσεκάρω εδώ και καιρό-). Αν περιμένω λίγο καιρό ακόμα υπάρχει περίπτωση να πέσουν κάτω από 500 ή συνήθως μέχρι εκεί φτάνουν οι τιμές??Καλύτερα να τα κλείσω τώρα?? (Επίσης κάπου διάβασα ότι με την Gulf air κατά την επιστροφή από Ασία λόγω της 12ωρης αναμονής σου εξασφαλίζουν μια μέρα στην πόλη του Bahrain, ισχύει σε όλες τις 12ωρες αναμονές??)!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, ψώνισε όσο είναι καιρός. Αν έχεις 12ώρη αναμονή σου προσφέρουν διανυκτέρευση στην εξωτική Μανάμα :D, είναι μια εμπειρία κι αυτή. Επιβεβαίωσέ το όμως απευθείας με την αεροπορική.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οι παροχές για την πολύωρη αναμονή ισχύουν αν δεν υπάρχει καμία πτήση της εταιρίας που να φεύγει νωρίτερα. Αν υπάρχει και είναι ακριβότερο το εισιτήριο και γι' αυτό δεν το έχεις προτιμήσει, δεν παίρνεις τίποτα. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό ισχύει ή όχι στην περίπτωσή σου.
Πάντως η τιμή είναι πολύ καλή. Αν θέλεις σίγουρα να ταξιδέψεις τότε και δεν σε πειράζει η αναμονή, αγόρασέ το σύντομα.
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Bασικά μόλις βρήκα από το site της airfastickets για 7 Νοεμβρη με 16 Δεκεμβρη(χρειάζομαι ένα 40 ήμερο να τα φέρω γύρα όλα) 475e ενώ στο site της airtickets την ίδια πτήση 520 e. Από την airfasttickets δεν έχω ξανακλείσει, σου έχει στο τέλος καμία χρέωση έκπληξη ή 475 είναι συνολικά?
Όσο για την αναμονή φτάνει στις 1 το μεσημέρι στις 16 δεκ. Bahrain και μετά πετά την επόμενη μέρα στις 17 στις 11.40 το πρωί. (Σίγουρα θα αξίζει και μια γεύση Αραβίας σε αυτήν την πολύωρη αναμονή.)
Σε περίπτωση που δεν μου εξασφαλίζει η εταιρία την αναμονή, έχω το χρονικό περιθώριο να φέρω μόνη μου μια γύρα στην πόλη? εννοώ δεν ξέρω κατα πόσο μεγάλες είναι οι αποστάσεις σε ότι αξίζει να δεις εκεί και πόσο μακριά είναι το αεροδρόμιο από την πόλη).

Οι παροχές για την πολύωρη αναμονή ισχύουν αν δεν υπάρχει καμία πτήση της εταιρίας που να φεύγει νωρίτερα. Αν υπάρχει και είναι ακριβότερο το εισιτήριο και γι' αυτό δεν το έχεις προτιμήσει, δεν παίρνεις τίποτα. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό ισχύει ή όχι στην περίπτωσή σου.
Πάντως η τιμή είναι πολύ καλή. Αν θέλεις σίγουρα να ταξιδέψεις τότε και δεν σε πειράζει η αναμονή, αγόρασέ το σύντομα.
Δεν μου εμφανίζει κάποιο άλλο δρομολόγιο για την συγκεκριμένη ημερομηνία που να πετάει πιο νωρίς εκείνη την ημέρα.

Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, ψώνισε όσο είναι καιρός. Αν έχεις 12ώρη αναμονή σου προσφέρουν διανυκτέρευση στην εξωτική Μανάμα :D, είναι μια εμπειρία κι αυτή. Επιβεβαίωσέ το όμως απευθείας με την αεροπορική.
Εννοείς με το που κλείσω τα εισιτήρια πρέπει να επικοινωνήσω με την αεροπορική για την εξασφάλιση της διαμονής?
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κάνε λοιπόν αυτό που λέει ο GTS πάρε ένα τηλέφωνο την εταιρία για να είσαι σίγουρη τι σου παρέχουν. Πριν τα κλείσεις για να ξέρεις πως πρέπει να κινηθείς. Είναι και η διανυκτέρευση στη μέση που είναι πιο σημαντική από τη βόλτα στην πόλη.
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Κάνε λοιπόν αυτό που λέει ο GTS πάρε ένα τηλέφωνο την εταιρία για να είσαι σίγουρη τι σου παρέχουν. Πριν τα κλείσεις για να ξέρεις πως πρέπει να κινηθείς. Είναι και η διανυκτέρευση στη μέση που είναι πιο σημαντική από τη βόλτα στην πόλη.
Mπορώ να επικοινωνήσω με την airfasttickets και να το ρωτήσω αυτό ή πρέπει με την εταιρία της Gulf air? Όσο για την διανυκτέρευση δεν έχω πρόβλημα ρίχνω και έναν υπνάκο στο αεροδρόμιο( δε θα ναι κ η πρώτη φορά :p ) εκτός αν δεν επιτρέπεται στα αεροδρόμια της Αραβίας να βγάζεις εκεί την νύχτα?! έιναι κ λίγο περίεργοι εκεί..
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Απευθείας στην εταιρεία να πάρεις, ρώτα, μη φοβάσαι επειδή δε θα ψωνίσεις από αυτούς. Όσο για τη διαμονή στη Μανάμα....πλάκα έχει:D
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Απευθείας στην εταιρεία να πάρεις, ρώτα, μη φοβάσαι επειδή δε θα ψωνίσεις από αυτούς. Όσο για τη διαμονή στη Μανάμα....πλάκα έχει:D
Πως μπορώ να επικοινωνήσω με την εταιρία?? Πρέπει να πάρω τηλ στα κεντρικά τους εκεί η υπάρχει κάποιο γραφείο στην Αθήνα που μπορώ να ρωτήσω??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Πως μπορώ να επικοινωνήσω με την εταιρία?? Πρέπει να πάρω τηλ στα κεντρικά τους εκεί η υπάρχει κάποιο γραφείο στην Αθήνα που μπορώ να ρωτήσω??
http://www.gulfair.com/English/info...px?SelectedCountry=Greece&SelectedCity=Athens

Μου κάνει εντύπωση που δεν δίνει τις πτήσεις στη σελίδα της εταιρείας.
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Eπικοινώνησα με ένα γραφείο τους στην Αθήνα.Μου είπαν ότι παλαιότερα ίσχυε το να σου εξασφαλίζουν διαμονή , τώρα όμως όχι ,ωστόσο ότι υπάρχει ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο για να την διανυκτέρευση με χρέωση.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Κοίτα, αν σου παρέχουν τη διαν/ση, η τιμή είναι σούπερ και η εταιρία πολύ καλή. Σε αντίστοιχη περίπτωση, στο παρελθόν, εμάς μας την είχαν δώσει. Τώρα αν τα κόψανε, δεν ξέρω. Ντεκαντάνς το ξενοδοχείο που μας πήγαν βέβαια, αλλά είχε πλάκα - όπως είπε κι ο GTS.

Αν το κάνεις τελικά, πήγαινε μια βόλτα τη μέρα που θα φτάσεις (την επομένη δεν προλαβαίνεις) στην αγορά και στο μουσείο της Μάναμα (αυτό αξίζει). Κι αν είσαι τυχερή, ίσως καταφέρεις να στριμώξεις και καμμιά βόλτα προς τα έξω, στην έρημο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom