Ταϊλάνδη Ερώτηση για αεροπορικά προς Ταϊλάνδη

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Τελικα μολις εκλεισα τα εισιτηρια που βρηκα με 410€/ατομο για μεσα Μαρτιου με Royal Jordanian!! Ανυπομονω!! Και πρεπει να αρχισω το ψαξιμο. Για το που και τι θα κανω και σιγουρα θα χρεοαστω και εσωτερικες πτησεις εκει.
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Τελικα μολις εκλεισα τα εισιτηρια που βρηκα με 410€/ατομο για μεσα Μαρτιου με Royal Jordanian!! Ανυπομονω!! Και πρεπει να αρχισω το ψαξιμο. Για το που και τι θα κανω και σιγουρα θα χρεοαστω και εσωτερικες πτησεις εκει.
[/QUOTE
Για εσωτερικές πτήσεις καλές τιμές έχει η nok air άμα κλήσεις από τώρα για πουκετ από Μπανγκόκ η για Τσιανγκ Μάι μπορεί να τις βρεις και 30ευρω με κάνουμε προσφορές αρκεί να τις πετύχεις και για εγχώριες πτήσεις από Μπανγκόκ πετάς από το άλλο αεροδρόμιο το duang mouang

Και ότι πληροφορία θες ευχαρίστως
 
Last edited by a moderator:

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Τελικα μολις εκλεισα τα εισιτηρια που βρηκα με 410€/ατομο για μεσα Μαρτιου με Royal Jordanian!! Ανυπομονω!! Και πρεπει να αρχισω το ψαξιμο. Για το που και τι θα κανω και σιγουρα θα χρεοαστω και εσωτερικες πτησεις εκει.
Ααααα πολύ ωραία!!!! Ξεκινά το διάβασμα. Βάλε στο κινητό σου στον χάρτη αγαπημένα που θες να πας .πόσες μέρες θα μείνετε?? Στείλε τα ξενοδοδοχεια όλα όταν κλείσετε!!! Άντε μετράτε αντίστροφα!!!!!!!!!
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
View attachment 287085 το αεροπλάνο αυτό τι λέει????
εγω κλεινω μεσω airshop,πρωτη φορα θα μπω σε αυτο το αεροπλανο.το ειχα πριν λιγα χρονια ενα της THAI AIRWAYS ειναι τεραστειο.περνει πανω απο 500επιβατες.οταν το αμεσως μικροτερο παιρνει κοντα στους 260

για το αεροπλανο δε με ρωτησες?γιατην scoot δε βλεπω τι αεροπλανο γραφει στη φωτο που μου διχνεις

me συγχωρεις σκεφταισε να το κλεισεις απο τωρα?απο τι ξερω τ αεροπλανα ειναι για λαιτ σωματα εγω πανω απο 100.την συγκεκρημενη εγω δεν την προτεινω ,γιατι η τιμη αυτη ειναι χωρις βαλιτσα και γευμα .μονο μια χειραπωσκευη 7 κιλων.μακρινο ταξιδι πας 5πραματα θα παρεις απο Ταιλανδη?μη βιαζεστε να κλεισετε εισητηριο.μη βιαζεστε ο Νοεμβριος που θελετε να πατε ειναι μηνας που ειναι χαμηλες τιμες.και απο Ιουνιο εως Αυγουστο να κλεισετε εγω πετυχενω καλες τιμες σε αυτους τους μηνες .ποσες μερες σχεδιαζετε να πατε
 
Last edited by a moderator:

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
me συγχωρεις σκεφταισε να το κλεισεις απο τωρα?απο τι ξερω τ αεροπλανα ειναι για λαιτ σωματα εγω πανω απο 100.την συγκεκρημενη εγω δεν την προτεινω ,γιατι η τιμη αυτη ειναι χωρις βαλιτσα και γευμα .μονο μια χειραπωσκευη 7 κιλων.μακρινο ταξιδι πας 5πραματα θα παρεις απο Ταιλανδη?μη βιαζεστε να κλεισετε εισητηριο.μη βιαζεστε ο Νοεμβριος που θελετε να πατε ειναι μηνας που ειναι χαμηλες τιμες.και απο Ιουνιο εως Αυγουστο να κλεισετε εγω πετυχενω καλες τιμες σε αυτους τους μηνες .ποσες μερες σχεδιαζετε να πατε
Είπαμε τέλη Γενάρη.. απλά ρωτάω για το αεροπλάνο αυτό...δεν ήξερα γι αυτό ερωτησα:Ρ
Αναλόγως τα λεφτά που θα έχουμε μαζέψει. Υπολογίσουμε 16 με 17 μέρες Αφού οι 2 μέρες είναι στα αεροπλάνα....

Από άποψη καιρού ο Νοέμβριος θα είναι εντάξει????
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
αφου σχεδιαζετε να πατε Νοεμβριο σχεδιαστε να πατε για να πετυχετε και το Loy Kratong festival.

Είπαμε τέλη Γενάρη.. απλά ρωτάω για το αεροπλάνο αυτό...δεν ήξερα γι αυτό ερωτησα:Ρ
Αναλόγως τα λεφτά που θα έχουμε μαζέψει. Υπολογίσουμε 16 με 17 μέρες Αφού οι 2 μέρες είναι στα αεροπλάνα....

Από άποψη καιρού ο Νοέμβριος θα είναι εντάξει????
me συγχωρειτε απανταω βιαστηκα καμια φορα .μου στελνουν μυνηματα και με ρωτανε.Γεναρη ειναι καλες οι τιμες .ειναι και οιμερες που αλλαζει η κινεζικη χρονια.η Ταιλανδη επειδη εχουν ριζες απο την Κινα την γιορταζουν.αν πατε αυτον τον Γεναρη θα μαι και γω ευχαρηστως να σας ξεναγησω στην Μπανγκοκ.ο Νοεμβριος ειναι ο μηνας που σταματουν οι βροχες.εγω περυσι που ειμουνα απο 22Νοεμβριου εως Γεναρη αντε να εβρεξε 2 με 3 φορες.αν και αυτη τη βδομαδα εβγαλε κρυο η δικια μου λεει σημερα Μπανγκοκ ειχε 16βαθμους.οι Ταιλανδοι κατω απο 25βαθμους το νιωθουνε κρυο.

το Γεναρη του 20 η του 21?υπαρχει ενα βιντεακι στο Υοutube learn 100 Thai prashes.ειναι πολυ καλο βιντεο αν το βλεπετε μια στις δυο μερες και μαθατε λιγες λεξουλες θα σας βοηθεισουν.εμενα με βοηθεισαν και εμαθα και περισοτερα και απο τη γυναικα μου γιατι τα πεθερικα δεν ξερουν αγγλικα.
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
το Γεναρη του 20 η του 21?υπαρχει ενα βιντεακι στο Υοutube learn 100 Thai prashes.ειναι πολυ καλο βιντεο αν το βλεπετε μια στις δυο μερες και μαθατε λιγες λεξουλες θα σας βοηθεισουν.εμενα με βοηθεισαν και εμαθα και περισοτερα και απο τη γυναικα μου γιατι τα πεθερικα δεν ξερουν αγγλικα.
Τν Γενάρη του 20 θα κλείσουμε εισιτήρια για τν Νοέμβριο
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Τν Γενάρη του 20 θα κλείσουμε εισιτήρια για τν Νοέμβριο
10 μηνες πριν?διαβατηριο εχετε βγαλει?τωρα που θα παω κατω θα παρω ημερολογιο θα κοιταξω ποτε πεφτει το Loy Kratong festival αυτο το φεστιβαλ συμπηπτει οταν εχει φεγγαρι φετος ηταν 11Νοεμβριου.αυτη την ημερα ολοι οι Ταιλανδοι βουδιστες εκτως απο τους μουσουλμανους μαζευονται σε λιμνες παραλιες και ριχνουμε κερια στη θαλλασα ως ευχαριστεια στο θεο και για να τους φερει καλοτυχεια
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Ααααα πολύ ωραία!!!! Ξεκινά το διάβασμα. Βάλε στο κινητό σου στον χάρτη αγαπημένα που θες να πας .πόσες μέρες θα μείνετε?? Στείλε τα ξενοδοδοχεια όλα όταν κλείσετε!!! Άντε μετράτε αντίστροφα!!!!!!!!!
Καλησπερα! Κλεισαμε για 16 μερες. Πες με τα πηγαινε ελα 2 μερες χαμενες. Οποτε μενουν καθαρες 14. Παντως ειναι πολυ νωρις να κοιτας απο τωρα για Νοεμβριο. Γνωμη μου να το αφησεις λιγο ακομα!


Για εσωτερικές πτήσεις καλές τιμές έχει η nok air άμα κλήσεις από τώρα για πουκετ από Μπανγκόκ η για Τσιανγκ Μάι μπορεί να τις βρεις και 30ευρω με κάνουμε προσφορές αρκεί να τις πετύχεις και για εγχώριες πτήσεις από Μπανγκόκ πετάς από το άλλο αεροδρόμιο το duang mouang

Και ότι πληροφορία θες ευχαρίστως
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Θα αρχισω να κοιταω με το καιρο γιατι βλεπω αλλοι προτιμανε Κραμπι και αλλοι Πουκετ. Αλλοι Κο Λαντα και αλλοι Κο Σαμουι. Οποτε θελω να δω ποτε που θελω να παω και μετα να δω για εσωτερικες πτησεις
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Αυτό λέω και γω δέκα μήνες πριν να κλήσεις εισιτήριο είναι νωρίς.βεβαια όταν κάθε εταιρεία βγάζει το πρόγραμμα των πτήσεων έως και 11μηνες.δηλαδη θα μπορούσες να κλήσεις και από τώρα.ο ασφαλέστερος χρόνος που μπορείς να κλήσεις εισιτήριο είναι δύο με τρεις μήνες πριν.εγβ έχω αυτή την φορά τα χω κλήσεις από Ιούνιο εγώ για τις ημέρες που έκλεισα για τι είναι μέσα στις γιορτές ακόμα και μετά από ένα μήνα κοιτούσα έτσι από περιέργεια ήταν ενα εικοσαρικο το πολύ η πιο φτηνή.ενας καλός χρόνος είναι δύο με τρεις μήνες πριν από το μήνα που θ αποφασησετε να πεταξετε

Καλησπερα! Κλεισαμε για 16 μερες. Πες με τα πηγαινε ελα 2 μερες χαμενες. Οποτε μενουν καθαρες 14. Παντως ειναι πολυ νωρις να κοιτας απο τωρα για Νοεμβριο. Γνωμη μου να το αφησεις λιγο ακομα!




Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Θα αρχισω να κοιταω με το καιρο γιατι βλεπω αλλοι προτιμανε Κραμπι και αλλοι Πουκετ. Αλλοι Κο Λαντα και αλλοι Κο Σαμουι. Οποτε θελω να δω ποτε που θελω να παω και μετα να δω για εσωτερικες πτησεις
Πιο πολλοί ναι γιατί το πουκετ διαφημίζεται πιο πολύ για τις παραλίες και από κει πας στα διάφορα μικρόνησακια.στη Τσιανγκ Μάι έχει πολλούς ναούς να δείτε.υπαρχουν τα κόκκινα αγροτικά στυλ μίνι μπας μπορείτε να κλείσετε έναν και να σας κάνει μια μέρα τουρ στα βουνά τις Τσιανγκ Μάι εμείς είχαμε πληρώσει κοντά 1200μπατ 35 περίπου .και μας πήγε στα πιο διάσημα μέρη και τα βουνά τις Τσιανγκ Μάι είναι το ανατολικό μέρος των Ιμαλαΐων όταν θα βρίσκεστε κάπου θα δείτε γραφεί η ψηλότερη κορυφή της Ταϊλάνδης 2480μ .αν αποφασίσετε θα ζητήσω από την δικιά μου να μου δώσει κάποια φβ από τους οδηγούς να σας τα γράψω να ρθειτε σ επικοινωνία και να κανονίσετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom