Ερώτηση για διαμονή στη Κρήτη..

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ανωγεια ναι το χω ακουσει!!ειναι φιλοξενο μερος?
αρχικα σκευτομουν να παω μονο χανια αλλα σκευτικα να εβλεπα και λιγο το ρεθυμνο να παρω μια γευση.
για τα υπολοιπα που με εδιαφερουν?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Ανωγεια ναι το χω ακουσει!!ειναι φιλοξενο μερος?
αρχικα σκευτομουν να παω μονο χανια αλλα σκευτικα να εβλεπα και λιγο το ρεθυμνο να παρω μια γευση.
για τα υπολοιπα που με εδιαφερουν?
για Ανώγεια με το ΚΤΕΛ πας από το Ηράκλειο που είναι πιο κοντά. Από Ρέθυμνο έχει μόνο ένα δρομολόγιο 0530.
Βάλε στο Ρέθυμνο και το Αρκάδι

Ανωγεια ναι το χω ακουσει!!ειναι φιλοξενο μερος?

αν είναι λέει;;με πιστολιές θα σε υποδεχτούνε...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
4)καποιο πολυ ομορφο μερος το οποιο να ειναι ακρως παραδοσιακο να θυμιζει πολυ κρητη ειτε στα χανια ειτε στο ρεθυμνο?
[/B]
Στη Κρητη μερος που να "θυμιζει" Κρητη;;;;;;;;;; οπου και να πας εκτος απο Μαλια,Χερσονησο Κρητη θα σου "θυμιζει",τι αλλο θα σου "θυμιζει" ;;;:cool::cool::cool::cool:
 

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
σας ευχαριστω ολουσ παιδια!!θα παω ανωγεια τελικα και οτι αλλο προκυψει!!μαλλον αμαρι η αρκαδι.μπορει και πρεβελη.χαχαχαχαχα
θα σας πω τισ εντυπωσεισ μου μολις γυρισω.καλο 15 αυγουστο σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vagis8

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ ΗΠΑ
καλημερα παιδια!!!μια και σημερα και πεταω για κρητη.2 μερεσ ρεθυμνο κια 6 θα μεινω χανια στο πλατανια.εχω διαβασει το τοπικ για ολιγοημερες διακοπες στα χανια και οτι και να πω για την βοητηεια που δινετε σε ολουσ εμας ειναι τεαραστια.το εχω αγαπησει αυτο το νησι πριν παω καν.και αυτο οφειλεται σε σας σε μεγαλο βαθμο.επειδη δεν εχω χρονο (πρεπιει να αρχισω να εοιμαζω τισ βαλιτσες σιγα σιγα)μπορειτε να μου δωσετε συνοπτικα καποιες πληροφοριες?
1)στις 2 μερες που θα ειμαι στο ρεθυμνο σε ποια μερη να παω να δω?τομονο που γνωριζω ειναι πρεβελη,αγια γαληνη και αργυρουπολη(απο αυτα που προλαβα και διαβασα)
2)υπαρχει καποιο καραβακι που να κανει το γυρο του νησιου η τουλαχιστον την ανατολικη κρητη?
3)καποιο καλο πανυγιρι το 15 αυγουστο στα χανια?παραδοσιακο?
4)καποιο πολυ ομορφο μερος το οποιο να ειναι ακρως παραδοσιακο να θυμιζει πολυ κρητη ειτε στα χανια ειτε στο ρεθυμνο?

Υ.Γ.οι μετακινησεις μου θα γινονται αποκλιστικα με κτελ και ταχι οποτε να ειναι προσβασιμα τα μερη με τα λεωφορεια.
αν δεν εχεις αυτοκινητο, ολα αυτα δεν γίνονται σε δύο μέρες. Πήγαινε και απολαυσε την κρήτη χωρίς να σε πιάνει άγχος να δεις πολλά μέρη γιατι δεν τ' απολαμβάνεις!!! καλο 15 αυγουστο
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
καλησπερα παιδια..!!σκεφτομαι να παω με το αγορι μου διακοπες χανια και να μεινουμε τρεις μερες και τη τεταρτη να φυγουμε..δε θα χουμε αμαξι ξερω οτι δε μπορω να δω τιποτα αλλα σκεφτηκα οτι σε δυο τρεις παραλιες που θελω μορω να παω με το κτελ και να βγαινουμε για ποτο χανια..!! τι λετε
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
καλησπερα παιδια..!!σκεφτομαι να παω με το αγορι μου διακοπες χανια και να μεινουμε τρεις μερες και τη τεταρτη να φυγουμε..δε θα χουμε αμαξι ξερω οτι δε μπορω να δω τιποτα αλλα σκεφτηκα οτι σε δυο τρεις παραλιες που θελω μορω να παω με το κτελ και να βγαινουμε για ποτο χανια..!! τι λετε
Εδώ θα βρεις τα πάντα
http://rethymnon.com/TheBus-Bus-Service-Crete/timetabledet.php?line=3&lg=1
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Πρώτη μέρα μέχρι να τακτοποιηθείς δωμάτιο δεν προλαβαίνεις κάτι παραπάνω από Αγία Μαρίνα-πλατανιά. Οπότε σου μένουν δύο μέρες για κάτι άλλο. Την μία μπορείς να πας ελαφονήσι.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Πρώτη μέρα μέχρι να τακτοποιηθείς δωμάτιο δεν προλαβαίνεις κάτι παραπάνω από Αγία Μαρίνα-πλατανιά. Οπότε σου μένουν δύο μέρες για κάτι άλλο. Την μία μπορείς να πας ελαφονήσι.
αχ δε ξερω παιδια ειλικρινα εχω απλεπιστει για φετος.ηθελα σαντορινη η χανια αλλα ολοι λενε οτι θες πολλα λεφτα κι ειναι μακρια..τωρα κοιταω για φολεγανδρο αλλα εκει δεν υπαρχει δωματιο με τιποτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom