Ερώτηση για διαμονή στη Κρήτη..

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
χερετω απο την ομωρφη θεσσαλονικιη!!!εκλεισα εισητηρια επιτελουσ για την πανεμορφη κρητη με την κοπελα μου!!!12 του μηνοσ κατεβενω.μεχρι αυριο θα κλεισω και ξενοδοχεια κανω την τελευταια μου ερευνα αγορας μετακσυ 2 με 3 που εχω διαλεξει!!!θα μεινω 2 μερες ρεθυμνο και 6 χανια.
καποιος που να γνωριζει ποσο κοστιζει το ταξι το βραδυ?αποστασεις απο 4 εως 12 χιλιωμετρα?πχ πλατανια χανια και αδελιανος καμπος ρεθυμνο?
απο θαλασσες και μερη καποια κατατοπιση?και για τους δυο νομους.
ΜΑΚΑΡΙ να μπορουσα να γυρισω ολη την κρητη .εχω τρελα με αυτο το νησι.οι μερες ομωσ ειναι περιορισμενες γιαυτο θα με βοηθουσατε παρα πολυ αν με κατατοπιζατε να τισ εκμεταλευτω με το καλυτερο τροπο γυριζωντας στα καλυτερα μερη.
 
Last edited by a moderator:

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Υ.Σ.Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΤΑΞΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΡΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗς ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΜΟΥ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΜΕΤΑΞΙ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΡΕΤΘΥΜΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ Η ΣΤΟ ΑΔΕΛΙΑΝΟ ΚΑΜΠΟ.Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχουν τόοοοοσες πληροφορίες για την Κρήτη, που απλά πρέπει να ψάξεις λίγο παραπάνω.

υ.γ. τα μάτια μου βγήκαν με αποκορύφωμα το μετακσυ
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
καλά σε πρώτη φάση πρέπει να σε απασχολήσει καταρχήν το αν θα υπάρχουν ταξί, κι όχι το πόσο κοστίζουν!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Για τα Χανιά μείνε περιοχή Αγ. Αποστόλων, 3km από Χανιά με τακτική συγκοινωνία. Πλατανιά, πολλοί Γερμανοί λόγω γερμανικού νεκροταφείου...(;)
τι άλλο να δεις; χωρίς ΙΧ που να σε στείλουμε;
στην επαρχία το ταξί είναι ακριβότερο από Θεσ/κη, Αθήνα
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
χερετω απο την ομωρφη θεσσαλονικιη!!!εκλεισα εισητηρια επιτελουσ για την πανεμορφη κρητη με την κοπελα μου!!!12 του μηνοσ κατεβενω.μεχρι αυριο θα κλεισω και ξενοδοχεια κανω την τελευταια μου ερευνα αγορας μετακσυ 2 με 3 που εχω διαλεξει!!!θα μεινω 2 μερες ρεθυμνο και 6 χανια.
καποιος που να γνωριζει ποσο κοστιζει το ταξι το βραδυ?αποστασεις απο 4 εως 12 χιλιωμετρα?πχ πλατανια χανια και αδελιανος καμπος ρεθυμνο?
απο θαλασσες και μερη καποια κατατοπιση?και για τους δυο νομους.
ΜΑΚΑΡΙ να μπορουσα να γυρισω ολη την κρητη .εχω τρελα με αυτο το νησι.οι μερες ομωσ ειναι περιορισμενες γιαυτο θα με βοηθουσατε παρα πολυ αν με κατατοπιζατε να τισ εκμεταλευτω με το καλυτερο τροπο γυριζωντας στα καλυτερα μερη.
..
πλατανιας -χανια λεει η ταριφα 12...αλλα κυριος ειδε!!!!!!
αλλα τωρα που εχουν απεργεια τα μαγαζια εχουν νοικιασει λεωφορεια για τη μετακινηση των πελατων..μονο που για την επιστροφη αρχιζει η επιβιβαση στις 5 το πρωι!!!!!!!!!!:clap:
 
Last edited by a moderator:

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Έχουν τόοοοοσες πληροφορίες για την Κρήτη, που απλά πρέπει να ψάξεις λίγο παραπάνω.

υ.γ. τα μάτια μου βγήκαν με αποκορύφωμα το μετακσυ
ευχαριστω για το site που με προτινες αλλα δεν μου λεει τιποτα..πολυ λιγο σε σχεση με αλλα..εδω μπηκα για να ακουσω τις γνωμες των κρητικων - ντωπιων κια οχι των περασστικων,οποτε αν βαριεσαι καλυτερα μην γραφεις καθολου....
 

vaggos3

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
..
πλατανιας -χανια λεει η ταριφα 12...αλλα κυριος ειδε!!!!!!
αλλα τωρα που εχουν απεργεια τα μαγαζια εχουν νοικιασει λεωφορεια για τη μετακινηση των πελατων..μονο που για την επιστροφη αρχιζει η επιβιβαση στις 5 το πρωι!!!!!!!!!!:clap:
ευτυχως εληξε η απεργια!!!!εβγαλα ακρη και με τα ταχι.πολυτιμες οι πληροφοριες σου, βοηθησαν πολυ....εφαγα ενα σκαλωμα τωρα με την διαμονη.αναμεσα σε αγιους αποστολους(κατω δαρατσο) και πλατανια.για πλατανια αν μεινω εχει συγκοινωνια συχνη και αργα, για κατω δαρατσο ομως δεν βγαζω ακρη.τι περναΕΙ ΑΣΤΙΚΟ Η ΚΤΕΛ?στα κτελ που μπηκα δεν βρηκα τιποτα στα δρομολογια για κατω δαρατσο.
αααα και κατι τελευταιο.αν αληθευει οτι ολη η ζωη μεταφερεται απο τα χανια στο πλατανια το βραδυ δεν θπαρχει λογος να μεινω κατω δαρατσο και να πληρωνω ταξι στο γυρισμο εφοσον οι περισσοτερες βραδινεσ εξορμισεις μου θα ειναι στο πλατανια.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
ευτυχως εληξε η απεργια!!!!εβγαλα ακρη και με τα ταχι.πολυτιμες οι πληροφοριες σου, βοηθησαν πολυ....εφαγα ενα σκαλωμα τωρα με την διαμονη.αναμεσα σε αγιους αποστολους(κατω δαρατσο) και πλατανια.για πλατανια αν μεινω εχει συγκοινωνια συχνη και αργα, για κατω δαρατσο ομως δεν βγαζω ακρη.τι περναΕΙ ΑΣΤΙΚΟ Η ΚΤΕΛ?στα κτελ που μπηκα δεν βρηκα τιποτα στα δρομολογια για κατω δαρατσο.
αααα και κατι τελευταιο.αν αληθευει οτι ολη η ζωη μεταφερεται απο τα χανια στο πλατανια το βραδυ δεν θπαρχει λογος να μεινω κατω δαρατσο και να πληρωνω ταξι στο γυρισμο εφοσον οι περισσοτερες βραδινεσ εξορμισεις μου θα ειναι στο πλατανια.
..η ζωη ειναι στο πλατανια ..για τη ακριβεια στο mercedes..λιγο πιο πανω απο ΑΓΙΑ μΑΡΙΝΑ ΠΡΟς ΠΛΤΑΝΙΑ..Κατω δαρατσο ειναι αρκετα πιο οικογενειακο στλ.. .Εχει κτελ και αστικα λεωφορεια απο Χανια προς Κατω Σταλο-Αγια Μαρινα και Πλατανια. Για Δαρατσο παει αυτο προς Γαλατα η κατεβαινεις στο κεντρικο και το κοβεις με τα ποδια αν πας πανω Δαρατσο.. το κατω Δαρατσο ειναι ακριβως στο κεντρικο που περνα το λεωφορειο..δεν ειναι μακρια αρκει να μην κουβαλας πραγματα.. Παντως αν μενεις πλατανια.. αφιερωσε και κανενα βραδυ στο ροκ χαους..παλια ροκ μουσικη...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Regular Bus Service on Crete, Greece: Hania-Rethymnon-Heraklion, - -

Δες αυτο το λινκ για το κτελ στις περιοχες που ζητας, γυρω απο τα Χανια

Τωρα για Αδελιανο καμπο που ρωτησες δρομολογια με το κτελ εχει καθε 30 λεπτα για Ρεθυμνο

Regular Bus Service on Crete, Greece: Hania-Rethymnon-Heraklion, - -

Τα δρομολογια που σε ενδιαφερουν ειναι η γραμμη Ρεθυμνο - Πανορμο για να πας στο ξενοδοχειο σου και Πανορμο - Ρεθυμνο για να πας στη πολη
Η ταριφα στο ταξι ειναι αναλογα τη κινηση που εχει, και την ωρα που θα επιλεξεις π.χ βραδυνη ταριφα
Σε νορμαλ φαση ειναι γυρω στα 6-10 ευρω με καθε επιφυλαξη ... οτι αλλο θελεις στη διαθεση σου :clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom